Ilie Sarbu: Referendumul pentru Constitutie va avea loc intr-o singura zi

de I.R.     HotNews.ro
Luni, 3 februarie 2014, 12:19 Actualitate | Politic


Referendumul pentru modificarea Constitutiei va fi organizat intr-o singura zi, a declarat la RFI liderul senatorilor PSD, Ilie Sarbu. El precizeaza insa ca "in Parlament se mai pot schimba lucrurile".

Ilie Sarbu declara ca "s-a convenit asupra unei singure zile si va avea loc odata cu alegerile europarlamentare. Au fost discutii pro si contra, ca intotdeauna si atunci s-a ajuns la concluzia ca cei care sunt interesati, cei care doresc pot sa vina intr-o zi. Asta nu inseamna ca nu s-ar putea schimba lucrurile in Parlament, venind altii cu alte argumente. Cred eu ca de asta a si ramas putin neclara sau neexplicata 100% decizia. In Parlament se mai pot schimba lucrurile, ati vazut ca de-a lungul timpului au mai fost decizii care au infirmat deciziile Guvernului, ale USL-ului, sunt dezbateri, oamenii vin cu argumente, din teren lucrurile se vad de multe ori altfel".

Citeste in intregime pe RFI.ro.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2074 vizualizari

  • +15 (15 voturi)    
    eu zic (Luni, 3 februarie 2014, 12:29)

    clarice [utilizator]

    Sa-l faceti intr-o saptamana,parlamentul vostru de hoti poate fura oricat,poate sa faca tot ce vrea.
    Chiar asa ce va mai incurcati cu referendum da-ti o ordonanta de urgenta.
  • +14 (14 voturi)    
    poate (Luni, 3 februarie 2014, 12:36)

    coax [utilizator]

    sa dureze si 365 de zile pe an, eu nu voi vota asa ceva!
  • +13 (13 voturi)    
    pentru mine e totuna (Luni, 3 februarie 2014, 12:48)

    mos ion roata [utilizator]

    in varianta asta nu votez constitutia intr-o zi,in cealalta nu o votam in doua.
  • +5 (9 voturi)    
    Nu voi vota Constitutia (Luni, 3 februarie 2014, 13:04)

    Miscarea Focul Dacic [utilizator]

    In varianta Antonescu, voi merge la vot dar voi spune NU
    Apropos: sper ca de data asta nu mai stati acasa.
    • +8 (8 voturi)    
      Daca (Luni, 3 februarie 2014, 13:19)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Miscarea Focul Dacic

      Intra dragnea la Brutarie....atunci sectiile de votare vor fi frecventabile.
    • +2 (4 voturi)    
      Ce castigi daca mergi la referendum? (Luni, 3 februarie 2014, 14:19)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Miscarea Focul Dacic

      Castiga doar uslasii.
  • +3 (3 voturi)    
    criminalii sunt la putere (Luni, 3 februarie 2014, 14:09)

    domnuldefier [utilizator]

    criminalii sunt la putere si fac legile; corect, ce rost mai are o cheltuiala cand zarurile sunt deja aruncate de pe vremea cand acest domn a inchis usile Catedralei din Timisoara ca sa nu intre manifestantii in care se tragea! v-ati ridicat pe cadavre! este cutremurator!
  • +2 (2 voturi)    
    care constitutie (Luni, 3 februarie 2014, 14:38)

    vizirul [utilizator]

    vor sa supuna la referendum acesti impostori? pe care au pritocit-o dupa bunul lor plac si interese meschine?
    nu au frica de nimic si nici rusine, nemernicii!
  • +1 (1 vot)    
    rabdare (Luni, 3 februarie 2014, 14:55)

    liviusmaximus [utilizator]

    o sa inventeze buletinul de vot comun...?
  • 0 (0 voturi)    
    nu (Luni, 3 februarie 2014, 16:28)

    Cobra_Ro [utilizator]

    nu