Ponta: Este rusinos ca in Romania sa existe drum national de pamant

de I.R.     HotNews.ro
Sâmbătă, 12 octombrie 2013, 18:17 Actualitate | Politic


Premierul Victor Ponta, a declarat, sambata, in judetul Botosani, ca anul viitor va trebui asfaltat ultimul drum national de pamant din Romania, respectiv DN 24 C Radauti Prut-Manoleasa, apreciind ca este "rusinoasa" aceasta situatie.

Prezent la inaugurarea lucrarilor de modernizare a DN 29 Botosani-Suceava, Victor Ponta a discutat cu reprezentantii CNANDR si despre celelalte lucrari de infrastructura rutiera din judetul Botosani si a afirmat ca anul viitor trebuie asfaltat DN 24 C Radauti Prut-Manoleasa, care este drum national de pamant, transmite Mediafax.

Ponta a fost informat ca asfaltarea acestui drum costa aproximativ sase milioane de euro, el remarcand ca pretul este cat pentru un kilometru de autostrada.

"La anul trebuie sa punem banii pentru asfalt", a spus premierul, care a subliniat ca este rusinos ca Romania mai are drumuri nationale de pamant.

"Trebuie sa facem ca in Romania sa nu mai fie nici un drum national de pamant. Acesta e ultimul si cred ca e rusinos pentru Romania sa aiba drum national de pamant", a adaugat Ponta.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2930 vizualizari

  • +15 (17 voturi)    
    ...cea ... (Sâmbătă, 12 octombrie 2013, 18:29)

    ALTAN [utilizator]

    ...mai mare rusine pt Romania esti chiar tu V V Ponta !!!
  • +13 (15 voturi)    
    Lasa ca avem un prim-ministru iscusit (Sâmbătă, 12 octombrie 2013, 18:43)

    fLoreign [utilizator]

    Ce daca nu avem poduri, minte el si atunci ingheata apele.
  • +9 (11 voturi)    
    Banuiesc, (Sâmbătă, 12 octombrie 2013, 18:43)

    FLORIO [utilizator]

    Ca si pe drumul ala cereti rovinieta dar aia nu e rusine Dl,Ponta. Rusine e pt noi ca nu ne facem singuri drumuri europene nu-i asa?
  • +7 (9 voturi)    
    Daaaa?! (Sâmbătă, 12 octombrie 2013, 18:54)

    evoque [utilizator]

    si nu este rusinos ca in romania si anume in judetul constanta la prietenul constantinescu sa aveti drumuri "pietruite" tot cu pamant.
    Cu cat vuiet si cate trambite a anuntat constantinescu pietruirea toatala a drumurilor, va invit sa vedeti acu' ca a venit toamna ce pietruiire totala cu noroi a facut geniul lui constantinescu.
  • +9 (11 voturi)    
    hahahaha (Sâmbătă, 12 octombrie 2013, 18:59)

    0m [utilizator]

    ăsta pe ce lume trăieşte; îi mai dau 100 de exemple de drumuri naţionale de pământ
    • +1 (3 voturi)    
      Hai ca totusi nu suntem Africa (Duminică, 13 octombrie 2013, 10:13)

      MariusNi [anonim] i-a raspuns lui 0m

      Mai stiu si eu unul pe langa Rucar in Arges de cativa km. Credeam ca e singurul. Daca totusi ne punem problema cate din DN arata a DN, atunci e alta poveste. Multe din ele sunt distruse in proportie de 30-50%.
  • +7 (9 voturi)    
    deh (Sâmbătă, 12 octombrie 2013, 19:18)

    ZeroAbsolut [utilizator]

    daca nu baga mentorul Nascase banii-n jebele fara fund ale Bechtelshilor, tragandu-si si el niscaiva maruntis prin offshoare, poate avea si Romania guvernului Pontanocchio drumuri nationale de asfalt.

    Daca mai arati mult cu degetul inspre greaua mostenire ramasa de la Bombonel, te lasa asta si fara licenta in drept, nu doar fara doctorat =))
  • +7 (9 voturi)    
    Drumul plagiat (Sâmbătă, 12 octombrie 2013, 19:28)

    Maidanescu [utilizator]

    Rușinos e și să avem un premier ciordac. Dar ce mai contează.
  • +18 (18 voturi)    
    Pesedeii la pupat de moaste si zane prin Moldova (Sâmbătă, 12 octombrie 2013, 19:41)

    Clop [utilizator]

    Este rusinos ca in Romania votul sa fie cumparat cu sticla de ulei, micul si galeata...
    ---------------------------------------------------------------------
    De prin internet, de la intaiul pupator de moaste in acest sezon:

    3) Organizarea de evenimente în ziua votului, unde accesul va fi condiţionat de
    dovada participării la vot (timbrul de pe cartea de identitate) de genul:
    • Intrare liberă la ştrand/club etc pentru cei care au votat.
    • Un post local/regional/naţional de radio sau TV organizează în toate municipiile
    mari un „Summer party” pentru cei care au votat.
    • Organizarea în apropierea unor secţii de votare a unor spectacole sau locuri de joacă
    (evenimente cu clowni, baloane, zâne, biciclete etc.) pentru copiii ai căror însoţitori
    fac dovada participării la vot.
    4) Având în vedere temperaturile ridicate din ziua votului şi pentru evitarea unor
    eventuale incidente neplăcute cauzate de aglomeraţia din faţa secţiilor de votare, vă
    propunem amenajarea, cu sprijinul unor ONG-uri şi în colaborare cu
    administraţia publică locală, a unor corturi unde se va oferi apă rece pentru alegătorii care se prezintă la vot.

    5) Instruirea reprezentanţilor din secţiile de votare să asigure un flux continuu în
    secţiile de votare, astfel încât alegătorii să nu fie nevoiţi să aştepte mult pentru
    exercitarea dreptului de vot.
    Vă cer ca în cel mai scurt timp să ne comunicaţi măsurile pe care le-aţi dispus în acest
    sens.
    Cu prietenie,
    Liviu Dragnea
    Secretar General
  • +24 (26 voturi)    
    nu chiar (Sâmbătă, 12 octombrie 2013, 20:09)

    gigel de luxembourg [utilizator]

    e mai rusinos sa aiba un PM plagiator, drumuri sunt multe, nu le-om putea asfalta chiar pe toate, dar macar PM sa fie cu scoala, bun simt si nu hotz.
  • +13 (13 voturi)    
    Dar Ponta (Sâmbătă, 12 octombrie 2013, 21:15)

    Leul in iarna [utilizator]

    stie ce este rusinea?????????
  • +12 (12 voturi)    
    S-au asfaltat de 2-3 ori în Teleorman (Sâmbătă, 12 octombrie 2013, 21:21)

    MVM [utilizator]

    Lasă că s-au asfaltat de câteva ori toate drumurile din Teleorman, de când s-a dus Liviu Dragnea la București. Soluția logică ar fi ca data viitoare Dragnea (dacă mai apucă în libertate, firește), să candideze la Suceava.
    În rest, e plin de lucruri rușinoase în România, cum ar fi premierul guvernului.
  • +16 (16 voturi)    
    si ma rusinos pentru Romania este (Sâmbătă, 12 octombrie 2013, 22:06)

    Inna100 [utilizator]

    sa aiba cel mai incompetent si corupt guvern din istorie, condus desigur de un prim mincinos pe masura
  • +9 (9 voturi)    
    Opozitie (Sâmbătă, 12 octombrie 2013, 22:14)

    benois [utilizator]

    Asta este o replica 10000% a unei persoane care se afla in opozitie.
  • +7 (7 voturi)    
    Viorel a luat rusinea in gura! (Duminică, 13 octombrie 2013, 7:35)

    hotnewsfil [utilizator]

    Intelesul afirmatiei lui Viorel este : 'Ar fi rusinos ca in Romania sa aiba un singur drum national de pamant'. Romania nu este in aceasta situatie 'rusinoasa', are nenumarate drumuri de pamant.
    Este rusinos pentru Romania sa aiba drumuri de pamant dar nu este rusinos pentru Viorel sa minta cum respira?
  • +5 (5 voturi)    
    Golani pe post de inalti demnitari (Duminică, 13 octombrie 2013, 12:37)

    Trojan.H [utilizator]

    Asta e rusinea!
  • +1 (1 vot)    
    ca de obicei (Duminică, 13 octombrie 2013, 18:01)

    coor [utilizator]

    ponta minte cu nerusinare ! si in jud. satu-mare exista un astfel de drum , facut " national " de cumatrul silaghi , daca vi-l mai amintiti , drum care e pe jumatate de pamant !