​​VIDEO Ce nu s-a vazut la TV in prima zi de activitate a noului Parlament

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Miercuri, 19 decembrie 2012, 19:58 Actualitate | Politic


Noul parlament s-a reunit miercuri in primele sedinte de plen la Camera Deputatilor si Senat. Un fost europarlamentar a dat declaratii de presa direct din bancuta din sala de plen si apoi a salutat un fost ministru al Dezvoltarii aflat acum in opozitie, o invatatoare care a facut greva foamei a stat de vorba cu seful partidului de opozitie, un fost presedinte interimar al tarii a trait intens prima sedinta de Senat si a ras incontinuu, un fost solist de muzica pop a dat declaratii pe holuri, iar un condamnat definitiv pentru abuz in serviciu a asistat la prima sedinta de plen a Camerei Deputatilor din noua legislatura.
  • Vezi mai jos un videoreportaj marca HotNews.ro cu imagini din prima zi de Parlament







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















25333 vizualizari

  • +19 (21 voturi)    
    trai neneaca... (Miercuri, 19 decembrie 2012, 20:44)

    lokkos [utilizator]

    ce bine o fi sa stai intr-un fotoliu de piele si mahon, sa mai scrii un sms, mai citesti o gluma si sa vina banu' de la prosti.

    ii invidiez pe acesti indivizi. vreau si eu un job la care sa nu ma spetesc 9 ore pe zi si de unde sa castig intr-o luna cat intr-un an.
    • +14 (18 voturi)    
      Cea mai ridicola a fost madam Anghel! (Miercuri, 19 decembrie 2012, 22:41)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui lokkos

      Oricum, acest Parlament este cea mai mare rusine pe care Romania a reusit sa o ofere Europei si cetatenilor ei! Mare, plin de penali, prosti, hoti, traseisti, comunisti, securisti si incompetenti!!!...
      Mi-e sila!!!
      • -5 (13 voturi)    
        SPUNETI-MI SINCER... (Joi, 20 decembrie 2012, 0:15)

        Rose1 [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        ...domnule Marian Eugen, alesul dumneavoasta, cel pe care l-ati votat, din care categorie face parte?! PARLAMENTUL este OGLINDA POPORULUI! Parlamentarii nu sunt nici mai buni si nici mai rai decat cei care i-au votat(si viceversa)! Multi cetateni cu drept de vot isi fac un titlu de glorie din neparticiparea la procesul electoral pe motiv ca ei "nu fac politica"! Dupa care uitandu-se in parlament se comporta ca maimutele care se uita in oglinda: nu le place ce vad si incep sa tipe!
      • +1 (1 vot)    
        video (Joi, 20 decembrie 2012, 10:23)

        consting [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        da ai perfecta dreptate. dar nu s-ar fi putut "realiza" decat cu minciunciunile promovate 25 ore din 24 de catre echipele culpabile ale tv aservite. nu ca vechiul guv a facut ceva pt populatie. din contra. dar ca sa sustii prin minciuni o putere care a dvalizat toata economia romaniei e o procedura pe care numai ei o inteleg din ratiuni chiar culpabile.
        • 0 (0 voturi)    
          Ei ei ei (Vineri, 21 decembrie 2012, 2:24)

          Nichita [utilizator] i-a raspuns lui consting

          Vax! Nu TV-urile ci fraierii ce pun botul la minciuni!
    • -1 (9 voturi)    
      E SIMPLU! (Miercuri, 19 decembrie 2012, 23:58)

      Rose1 [utilizator] i-a raspuns lui lokkos

      Te bagi in politica! Faci munca asta luand-o de la baza! Te faci util, te faci remarcat, cotizezi si iti depui candidatura, ii convingi pe alegatori sa te voteze si gata: peste 4 ani o sa "muncesti" si tu intr-un fotoliu de mahon si piele de Cordoba! Ei, ce zici, te bagi?! Sau e mai comod sa carcotesti ca vulpea care n-ajunge la struguri?!
      • +1 (1 vot)    
        Secretara lui Dragnea... (Joi, 20 decembrie 2012, 10:19)

        Dianora [utilizator] i-a raspuns lui Rose1

        ... asa a facut? Adica copila munceste politic de 4-5 ani sau poate de la cursul primar si acum i se recunosc meritele?
      • 0 (0 voturi)    
        nu e simplu (Joi, 20 decembrie 2012, 12:27)

        lokkos [utilizator] i-a raspuns lui Rose1

        .. pentru ca nu am timp. Muncesc 9 ore pe zi pentru a-mi intertine casa, masina, copii, pentru a-mi permite doua concedii pe an si alte mici bucurii.
        Daca nu stiai politica in romania nu se face pe munca. se face pe pile si pe spaga.
  • -2 (10 voturi)    
    hehe (Miercuri, 19 decembrie 2012, 23:22)

    Mazeta [utilizator]

    Moarte parlamentului!
    • +11 (11 voturi)    
      DEFINITIE DEX (Joi, 20 decembrie 2012, 0:19)

      Rose1 [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      MAZÉTĂ s.f. Jucător slab, care face greșeli la jocul de cărți, la biliard etc.; (p. ext.) ageamiu, neîndemânatic.
  • +4 (4 voturi)    
    Asta e Bilci (Joi, 20 decembrie 2012, 4:12)

    Kepler [utilizator]

    nu parlament!
    Dar se astepta cineva la altceva ?!
  • +1 (1 vot)    
    parlament (Joi, 20 decembrie 2012, 10:06)

    akarki [utilizator]

    as vrea sa ii identifice cineva pe acei parlamentari care sint curati, destepti, de caracter, realizari recunoscute si in afara in cariera, care au venit in parlament sa lupte pentru legi bune, europene. Are cineva o suggestie?
  • 0 (0 voturi)    
    nu s-a vazut la tv (Joi, 20 decembrie 2012, 10:17)

    consting [utilizator]

    dna invatatoare asa cum parea la tv a3 si altele isi va da demisia cand va vedea ce le poate pielea usl-asilor. dna invatatoare ori e cu invatamantul ori va incepe sa roada strasnic osul pe care a pus mana.
  • -1 (1 vot)    
    acestia (Joi, 20 decembrie 2012, 17:03)

    keiser_soze [utilizator]

    reprezinta chintesenta poporului roman !
    Dupa ce am urmarit video reportajul nu pot spune decat atat, de aceea au si fost alesi, seamana cu marea majoritate pe care o intalnesti pe strada, in autobuz, la cumparaturi....
    M-a distrat foarte tare tipul, care se uita ba in ochelarii asezati pe masa, ba in telefonul mobil ! Incredibil cata cretinatate la un loc !
    Eu as propune si un control psihiatric obligatoriu al candidatilor, de preferat inainte de alegeri !