Lavinia Sandru: Nu mai candidez in Arad, nu vreau ca UNPR sa fie tratat precum ruda saraca in USL

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 23 octombrie 2012, 18:52 Actualitate | Politic


Lavinia Sandru a declarat marti, la Realitatea TV, ca refuza sa candideze in Arad, afirmand ca i se repartizase un "colegiu eligibil" pentru PDL si nu accepta ca UNPR sa fie tratat ca "ruda saraca" in cadrul USL.

"Am renuntat la candidatura la Arad. Personal sunt nemultumita de colegiu. Era vorba initial de 30 de colegii eligibile pentru USL. Acel colegiu pe care eram eu era eligibil pentru PDL, nu pentru USL", a spus Sandru, intrebata daca va mai candida in Arad.

Ea a precizat ca UNPR a sustinut guvernul Victor Ponta cu 28 de voturi si nu poate accepta acum sa fie "tratat ca ruda cea saraca si sa fim asezati pe un scaun langa usa".

"Nu e o declaratie de razboi, nu sunt suparata pe nimeni, sunt nemultumita si nu accept un asemenea tratament pentru mine si pentru colegii mei", a precizat ea, adaugand ca nu isi doreste sa-i "incaiere" pe Gabriel Oprea (presedintele UNPR, fost membru PSD si ministru in cabinetul Adrian Nastase) cu actualul lider al social-democratilor, premierul Victor Ponta.

Intrebata daca nu va mai candida deloc la alegerile parlamentare din decembrie, Lavinia Sandru a precizat: "Nu am zis ca renunt la orice candidatura, renunt la candidatura la Arad".

In Arad, Lavinia Sandru ar fi urmat sa candideze impotriva lui Mihail Neamtu, potrivit unor surse din USL.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1668 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    serios.. ? (Marţi, 23 octombrie 2012, 18:56)

    romaya [utilizator]

    Pai, nu trebuia sa faceti "orice sacrificii" ca sa asigurati "stabilitatea " in tara ? No, acu' ai si pretentii de primadona ...
  • -2 (8 voturi)    
    inapoi la matca basesciana ;) (Marţi, 23 octombrie 2012, 19:46)

    Montesquieu [utilizator]

    ce sa faca si ea... cauta centura politicii pentru a-si ocupa locul...
    asemenea specimene, trecute prin toate barcile politice posibile, nu mai au ce cauta in politica de azi

    asta va fi soarta tutror celor care se orienteaza doar dupa aroma de ciolan; unpr-ul e campion la asa ceva

    asa cum basescu a avut conservatorii ca solutie imorala, la fel usl-ul s-a lipit de unpr
    unpr-ul e o constructie artificiala si trebuie sa dispara de urgenta din politica

    prefer mai degraba sa faca o alianta cu pdl decat sa-i vad ca pe o adunatura de potentiali tradatori in usl

    usl-ul va trebui sa rupa Romania de toate metodele astea basiste de a guverna (tradari, hotie, interceptari, dosare etc)
    iar daca o vor face ii asteapta cel putin 3 mandate la guvernare
    • +1 (3 voturi)    
      consecventa (Marţi, 23 octombrie 2012, 23:57)

      asada [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      Nu te poti abtine !!! Faci ce faci si ajungi la Basescu . Boala grea ce mai. Prostia nu se vindeca si nici ideile fixe nu dispar cu una cu doua.Ai inceput bine ,dar ai terminat lamentabil.
  • +2 (4 voturi)    
    de unde... (Marţi, 23 octombrie 2012, 20:09)

    ia cucu [utilizator]

    De unde ai aparut iara?.... frate puneti o limita de IQ la intrarea in parlament ca nu mai pot. Traim intr-o groapa de gunoi.
  • +1 (3 voturi)    
    vai, ce pacat...! (Marţi, 23 octombrie 2012, 21:25)

    elwis [utilizator]

    atita ...paguba ! daca vrei sa faci ceva...nu mai candida ...niciodata ! noua ne ajunge ca trebuie sa te suportam la tv.- desi nu inteleg care merite politice te recomanda ? faptul ca esti maritata cu un PSD-ist ?
  • +1 (3 voturi)    
    Hmmm (Marţi, 23 octombrie 2012, 21:34)

    robert.b [utilizator]

    De curand ma uitam la distinsa doamna (!?) aberand despre eliberarea ICR de impostura clicii basiste si minunatul viitor care va sa vina sub Marga si ma gandeam ca este nasol momentul dinaintea alegerilor, cand listele se stabilesc dupa cat de vocali sunt candidatii (nu inteligenti sau onesti, Doamne-fereste!). Si uite ca distinsa duduie ori nu a cloncanit suficient, ori a luat plasa... Cum sa nu te amuzi de politica romaneasca... Astept cu interes revolta clovnului Ghise!
  • +3 (3 voturi)    
    Daca as fi aradean.. (Marţi, 23 octombrie 2012, 23:47)

    Andrei966 [utilizator]

    as sta matol pana la alegeri datorita acestei "pierderi imense pt. comunitatea locala", datorate renuntarii la candidatura; dar sa redevenim seriosi: Lavinia a renuntat pt. ca a aflat ca centura Aradului nu va fi gata pana la alegeri !