Mihai Voicu, la RFI, despre descinderile de la CSM: Pare o poveste cusuta cu ata alba!

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 11 iulie 2012, 10:08 Actualitate | Politic


Descinderile DNA de la CSM par o poveste cusuta cu ata alba. Se muleaza pe o tema de campanie lansata in spatiul public de Traian Basescu. Declaratiile au fost facute, la RFI, de vicepresedintele PNL Mihai Voicu.
 
Mihai Voicu spune ca are unele dubii: "Pare insa - si eu sper din tot sufletul sa nu fie adevarat, sa fie o ancheta independenta si sa fie un demers in litera si spiritul legii - pare insa, cred ca dubii avem dreptul sa avem, pare o poveste cusuta putin cu ata alba, pentru ca in mod ciudat este o stire, un zvon deocamdata, care se muleaza asa, in mod surprinzator, pe o tema de campanie lansata in spatiul public de Traian Basescu si sustinatorii sai. Sper sa nu fie asa, sper sa fie vorba de un demers independent, in deplina legalitate".

Anchetatorii Directiei Nationale Anticoruptie au descins miercuri dimineata la Consiliul Superior al Magistraturii. DNA ii vizeaza pe procurorii George Balan si Marcel Sampetru, care si-ar fi negociat cu persoane din conducerea USL functiile de procuror-sef al DNA si de procuror general al Romaniei, potrivit unor surse judiciare, citate de Mediafax.

Continuarea pe www.rfi.ro.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3332 vizualizari

  • +30 (30 voturi)    
    Comment sters de user (Miercuri, 11 iulie 2012, 10:14)

    polonyca [anonim]

  • +17 (17 voturi)    
    alba - neagra (Miercuri, 11 iulie 2012, 10:21)

    llau [utilizator]

    Pai parca ieri Chitoiu, presedintele vostru spunea ca uite de cand sunteti voi la guvernare justitia a inceput sa functioneze (ma refer la cazul Blejnar) si ca s-au dat drumul la dosare, dar astazi cand sunteti voi implicati in aceasta situatie nu mai functioneaza justitia si ca e "acul" lui Basescu.
    Hotarati-va frate odata, functioneaza sau nu justitia in Romania.
  • +11 (11 voturi)    
    Mai multa inventivitate, ce naiba! (Miercuri, 11 iulie 2012, 10:44)

    melcul_naravas [utilizator]

    Pentru tot ce se inampla neplacut : Basescu e de vina ! E canicula? Basescu-i vinovat.A crescut cursul leului? Ati ghicit: tot Basescu etc . Cred ca si dupa ce va muri tot el va fi vinovatul de serviciu.
  • +10 (10 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 11 iulie 2012, 10:52)

    [anonim]

  • +12 (12 voturi)    
    dar lovitura de stat? (Miercuri, 11 iulie 2012, 10:54)

    nede [anonim]

    dar lovitura de stat cu ce ati cusut-o? cu ata fosforescenta? se vede de pe Marte fratiilor..
  • +9 (9 voturi)    
    Asta chiar este un (Miercuri, 11 iulie 2012, 11:07)

    Gabi M [utilizator]

    prostovan!Mai bine tacea decat sa-i apere pe cei doi care faceau trafic de influenta.
  • +10 (10 voturi)    
    Daca tema de campanie e "Mafiotii jos" (Miercuri, 11 iulie 2012, 11:11)

    Idioteque [utilizator]

    va convinge imediat domnu' Basescu pe multi sa-l sustina!
  • +9 (9 voturi)    
    ... (Miercuri, 11 iulie 2012, 11:20)

    ApH [utilizator]

    Si daca e tema de campanie, ce? Atat timp cat e bazata pe fapte, unde este problema? Sau pentru USL exista un singur mod corect de a face campanie: acuzatii fara acoperire, informatii pe surse si declaratii murdare- intr-un cuvant manipulare?
    Unde sunt dovezile care-l incrimineaza pe Videanu, pe care Ponta spunea ca le va depune la DNA, intr-o conferinta fix cu o zi inainte de alegerile locale?
  • +4 (4 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 11 iulie 2012, 13:33)

    [anonim]