VIDEO Radu Mazare: Ioan Rus nu era indreptatit sa fie ministru de Interne, dar asta a fost damblaua lui Ponta

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 2 mai 2012, 11:56 Actualitate | Politic


Radu Mazare crede ca Ioan Rus, desemnat pentru functia de ministru de Interne, "nu era indreptatit sa ocupe o functie ministeriabila in Guvern", dar aceasta a fost "damblaua" lui Victor Ponta.

"Nu cred ca era indreptatit sa ocupe o functie ministeriabila in Guvern. Eu cred ca trebuia sa fie pusi oameni care au confirmat ca au facut ceva. Rus, din pacate, in ultimii ani, nu l-am vazut. Tocmai d-asta nu l-am vazut pentru ca nu a confirmat, insa si l-a asumat premierul la pachet. A spus "domne' e al meu, e damblaua mea, poti sa accepti un om care este damblaua primului ministru". Dambla, intre ghilimele. Probabil are alte resorturi care l-au determinat", a spus Mazare, citat de RTV.net.

Radu Mazare a afirmat ca nu are probleme cu restul ministrilor desemnati de Victor Ponta si ca va vota cabinetul propus de acesta.

"Il acceptam acum, ce sa facem. O sa votam Guvernul", a declarat Mazare, inainte de sedinta Comitetului Executiv al PSD, in care a fost validata componenta cabinetului Ponta.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















8170 vizualizari

  • +30 (36 voturi)    
    Sigur , ca da ! (Miercuri, 2 mai 2012, 11:59)

    Thor [anonim]

    Incepe , deja , rascoala baronilor rosii ??

    Eheeeeeeee , al dracu` Basescu asta ! Daca a vazut ca la PDL nu este nimeni sa impiedice cresterea USL peste 50 % , le-a pus ciolanul in bratze , ca sa vada si "pulimea" care din imparati umbla gol -pusca pe strazile Mioritziei ! :) :) :) :)
    • +28 (34 voturi)    
      Ar fi de ras, daca nu ar fi de plans (Miercuri, 2 mai 2012, 12:18)

      CalinM [utilizator] i-a raspuns lui Thor

      Vorbim pana la urma de Romania si de viata noastra iar coruptii astia din USL isi bat joc de tot.
      • +12 (20 voturi)    
        desigur (Miercuri, 2 mai 2012, 12:32)

        Gauloise [utilizator] i-a raspuns lui CalinM

        Dacă vorbești de România, atunci votează în concordanță.
        Dacă poporul nu ar susține USL, atunci USL nu are avea 50% nici măcar în sondaje.
        Până la urmă ești ceea ce votezi!
        • +4 (4 voturi)    
          3 cuvinte (Miercuri, 2 mai 2012, 13:33)

          calin [anonim] i-a raspuns lui Gauloise

          Ne meritam soarta!
  • +16 (22 voturi)    
    Damblaua (Miercuri, 2 mai 2012, 12:03)

    Daniels22026 [utilizator]

    Rus e damblaua lui Ponta. Dar Mazare e damblaua alegatorilor.

    De aceea Mazare e indreptatit sa considere damblaua alegatorilor superioara damblalei lui Ponta.
    • +1 (1 vot)    
      Cu doua damblale nu se face primavara (Miercuri, 2 mai 2012, 14:08)

      PoneiulTroian [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      Ca tomitan pot sa zic doar atat: Mazare e damblaua de Euxin doar pen'ca cretinoizii din PDL nu au gasit de cuviinta sa ofere publicului votant o optiune mai serioasa. Atat!
      • +3 (3 voturi)    
        Nu m-as mira (Miercuri, 2 mai 2012, 18:31)

        Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui PoneiulTroian

        Si-acum ce astepti, sa va dea restul tarii sugestii pe cine sa votati la malul marii ?!

        Probabil esti unul dintre cei care ati votat neincluderea judetului in orice reorganizare a tarii, indiferent de parerea noastra, a celorlalti romani. Nu te supara, dar damblaua marina e o ipoteza confirmata de practica. Ceva profund e putred acolo la voi. Nu-l cunosc pe contracandidatul PDL-ist al lui Mazare, dar nu m-as mira sa fie la fel ca tine si ca Mazare.
    • +2 (2 voturi)    
      Adevarul.... (Joi, 3 mai 2012, 7:20)

      translativus [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      ....spus pe ocolite? Adica V.Ponta ar fi damblagiu ? sau poate pe dl. Mazare il cam strange basca cea rosie?
  • +24 (30 voturi)    
    nu e singurul (Miercuri, 2 mai 2012, 12:09)

    goto [anonim]

    mai toti ministrii propusi nu au ce cauta in guvern. poate in afara de Orban, cel de la bnr, sanatate si mapn. cum sa pui in guvern oameni care sunt in conflict de interese in mod oficial? sau oameni care nu au habar de specialitatea in care vor activa? sau rector de la fabrica de diplome sa pui ministrul invatamantului?!
    e clar ca toti de acolo sunt damblaua cuiva. de fapt fatada pt cineva cu multe interese. prin acest guvern se spune clar ca s-a dat drumul din nou la jaf in aceasta tara.
    si prioritatile se schimba de la o ora la alta, in functie de telefonul care suna.
    dar ce sa ii faci cand guvernul se face intr-o ora, intr-o limuzina, si abia dupa ce il anunti spui ca urmeaza sa fie aprobat si de catre partidele din coalitie.

    sa traim bine... cel putin cei din spatele USL vor traii si mai bine.
  • +12 (20 voturi)    
    prafuri de la bunica (Miercuri, 2 mai 2012, 12:10)

    iuliu [anonim]

    Extraordinar!!! O fi fost mai bun Dan Nica?! E cam nasol la alegerile astea cu Ioan Rus, mai ales ca l-a aflat toata constanta pe mazarica...ca baga prafuri pentru bunica pe nas.....bine-nteles presa fluiera la luna, n-o sa scrie nimeni nimic.
  • +15 (21 voturi)    
    re: (Miercuri, 2 mai 2012, 12:10)

    SD [anonim]

    Se ascut cutitele in USL
  • +9 (17 voturi)    
    Ce stire de senzatie! (Miercuri, 2 mai 2012, 12:11)

    Cataleya [utilizator]

    Radu Mazare este de acord cu guvernul Ponta!
    Bravo!
    (Chestia cu Ioan Rus e de fapt un fel de manevra absconsa a lui Mazare ca sa arate ca el face pe micul revolutionar, dar de fapt e foarte multumit cu Ioan Rus)
    Dar, cum ziceam...este o stire sezationala!
    ))))
    • +1 (1 vot)    
      mai degraba Mazare ... (Joi, 3 mai 2012, 8:56)

      mm [anonim] i-a raspuns lui Cataleya

      ...ar fi vrut sa fie el la interne, sectia moravuri.
  • +13 (21 voturi)    
    DAMBLAGITU' CONSTANTEI (Miercuri, 2 mai 2012, 12:17)

    pointless man [utilizator]

    vorbeste de damblaua altuia. Votati-l dragi tomitani - poate va relocheaza statuia lui Ovidiu in... Madagascar.
  • +13 (15 voturi)    
    normal ca nu e multumit (Miercuri, 2 mai 2012, 12:26)

    je [anonim]

    Cum sa fie multumit daca el il vroia pe dragnea ministru la interne .Au ei smenurile lor .Ma astept sa zica ceva si oprisan , ca nici el nu e prea incantat de rus
  • +17 (21 voturi)    
    mazare (Miercuri, 2 mai 2012, 12:29)

    dorina [anonim]

    intrebarea logica:cine e mazare????
  • +14 (20 voturi)    
    Dar Becali ce zice? (Miercuri, 2 mai 2012, 12:32)

    neica [anonim]

    Am inteles ca si Becali face azi o declaratie pe GSP tv despre noul guvern. (Pe GSP, pentru ca nu si a mai achitat factura la Protv si a iesit din grila.) Asteptam in fata micilor radiouri ( pt ca antenele sint scoase in grila) discursul lui.
    o buna parte din temerile noastre vor fi lamurite dupa acest discurs. Dupa Becali se pregateste Monica Tatoiu.
  • +4 (8 voturi)    
    samba de constanta (Miercuri, 2 mai 2012, 12:53)

    ginel lautaru [anonim]

    la viata mea, am o dambla
    sa dau la toti, la toti sa bea !

    ciocu mic mazarica, si baga un joc de glezna.
    esti bun la cotizat. atat.
  • +11 (11 voturi)    
    vot negativ (Miercuri, 2 mai 2012, 13:13)

    paul [anonim]

    Unul din motivele pentru care nu voi vota niciodata cu PSD este Radu Mazare. Principalul motiv ramane totusi Ion Iliescu.
  • +6 (6 voturi)    
    De ce Rus? (Miercuri, 2 mai 2012, 13:39)

    ticuta2IV1940 [utilizator]

    Pai la mintea cocosului,Rus era deja fractiunea din Ardeal care nu-i suporta pe USL-asi,acum este reabilitat si prin asta se vrea si ardealul de partea PSD(sanchi si sic!),prosti or fi srdelenii sa se alature comunistilor.In orice caz ideea ,sa fiti siguri, nu a fost a lui Tonto ,si-a bagat coada Iliescu si Bombonel care sunt versati in ale diversiunilor de acest fel,n-are atata creer Tonto sa gandeasca asemenea miscari de culise.
  • +3 (3 voturi)    
    pizma (Miercuri, 2 mai 2012, 15:10)

    pierreluc [anonim]

    bai papagal de brazilia sau madagascar te oftici ca nu te-a pus pe tine ministru.in locul lui ponta te-as fi trimis sa te imbraci ca oamenii nu ca anumiti asa zisi revolutionari comunisti din america de sud , care stii cum au terminat-o
    • +3 (3 voturi)    
      Lasa sa-l faca ministru! (Joi, 3 mai 2012, 2:03)

      Gabu [utilizator] i-a raspuns lui pierreluc

      Poate asa scapam draqu de el. Ca altfel nu-i chip, cu atata putere de pomana electorala si cu din ce in ce mai multi analfabeti. Se mira altii de te miri unde ca tot iese mazare asta, vezi Doamne e vina constantenilor. Trebuie inteles ca orasul asta port a fost din totdeauna o vagauna de paianjeni veninosi plina de plase lipicioase in care vrand nevrand intri si nu mai scapi. Aici nu se aplica nici un principiu democratic ci doar interesul de partid, a se citi clica, gasca, organizare mafiota.
  • +2 (2 voturi)    
    rus =mafiot psd (Miercuri, 2 mai 2012, 19:13)

    ion [anonim]

    sa-si faca ponta damblaua cu daciana.cum vor ei : si prin fata si prin spate.nu face el damblaua cu un minister atat de important.rus este un mafiot si moaca lui ingamfata spune totul.i-a frecat basescu de nu si-au dat prostii usl seama.le-a bagat mortul in casa si tembelii se cred mari guvernanti.guvernanti peste ce ? peste ruine !!!
  • 0 (0 voturi)    
    puteti dormi linistiti usl va protejeaza (Joi, 3 mai 2012, 12:22)

    sexi [utilizator]

    mda Ponta sta frumos in fata sau spatele lui Nastase sau .... in genunchi ei stiu dar cind Ponta nu va mai fi Titulescu CEL CUMINTE si ASCULTATOR va fi pus pe faras si va primi un sut in fund dar hai sa cintam sa ne inveselim caci prostimea si-a vazut visul cu ochii Basescu baiat de baiat le-a pus pe tava guvernarea acu e acu sa vedem ce stiti sa faceti tovarasi USL-isti