Mircea Geoana: Domnul Iliescu este un subiect inchis in catafalc si dus in alta aripa a istoriei

de Alina Neagu     HotNews.ro
Miercuri, 23 noiembrie 2011, 13:05 Actualitate | Politic


"Nu ma intereseaza domnul Iliescu, pentru mine domnul Iliescu este un subiect inchis in catafalc si dus in alta aripa a istoriei", a afirmat, miercuri, Mircea Geoana. El a adaugat ca "Le-am spus din prima clipa ca este un risc imens pentru partid. Trebuie facut urgent un Congres al PSD ca sa vedem de unde pana unde cineva are dreptul sa ii puna pe tava lui Basescu singura functie detinuta de PSD".



















2644 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    cateva precizari pt Geoana: (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 13:08)

    hot news [utilizator]

    1. Iliescu e cel care l-a bagat in politica pe prostanac. Si poate ca ar trebui sanctionat si el
    2. De ce mai pomeneste domnul Geoana de necesitatea unui congres PSD cand el nu mai este membru al acelui partid?
    • +6 (8 voturi)    
      Exact (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 13:19)

      Io [anonim] i-a raspuns lui hot news

      Bine punctat!
      Cat timp l-a tinut in brate, Iliescu a fost bun, acum....
  • +10 (10 voturi)    
    Cand auzi ce spune Geoana... (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 13:27)

    Cataleya [utilizator]

    ...te ia cu friguri....
    De la ora la ora, Geoana e din ce in ce mai veninos, mai transant , dar si mai comic.
    Absurdul situatiei consta in faptul ca atat "calaii" cat si "victima" au ajuns totusi la un numitor comun, anume ca PSD-ul nu a fost niciodata altceva decat o cloaca in care colcaie serparia, ura, invidia si vendetele sangeroase.

    USLam - in toata splendoarea!
    • +3 (3 voturi)    
      Raspunsul lui Iliescovici (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 13:44)

      rodana9 [anonim] i-a raspuns lui Cataleya

      Iliescu:
      „Nu ma intereseaza Mircea Geoana! Este infantil, ce mai, de-a dreptul Prostan. Este singurul individ pe care doua partide, cu eforturi uriase si cu intreaga logistica, l-au adus la 8 procente in fata lui Basescu si pe care le-a pierdut de unul singur intr-o singura noapte. Ba inca si mai si: din 8 procente el a pierdut 9.”
  • +7 (7 voturi)    
    good one (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 13:35)

    gigi [anonim]

    CATAFÁLC, catafalcuri, s. n. Postament înalt pe care se așază sicriul unui mort sau, la comemorări, efigia unei persoane defuncte.
    • +2 (2 voturi)    
      O fi vrut sa spuna "cavou"... (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 13:53)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui gigi

      ... si i-a iesit "catafalc".
  • +3 (3 voturi)    
    Un prostanac obraznic (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 13:36)

    Stoica [anonim]

    Catafalc inchis?!?!?
    Un prostanac.....

    CATAFÁLC, catafalcuri, s.n. Postament înalt pe care se aşază sicriul unui mort sau, la comemorări, efigia unei persoane defuncte. – Din fr. catafalque, germ. Katafalk.
  • +3 (3 voturi)    
    Mirciulica... (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 14:21)

    catalin_mattei [utilizator]

    Mirciulica tata! Spune drept: te certa mama-soacra ca nu mai esti sef?.. te alerga cu libgura de lemn?.. nu iti mai da mancare?... pana la urma cred ca ar trebui sa faci un partid al ginerilor supusi la cazne de soacre
  • +3 (3 voturi)    
    Oare cui i se potriveste? (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 17:24)

    gheorghe [anonim]

    Cinci chirurgi, fosti colegi de facultate, dupa niste ani de practica, se intalnesc la un simpozion.

    Spre seara merg impreuna la o bere si despre ce crezi ca discuta? Bine'nteles tot despre meserie.

    1. Primul zice:"Mie, pe masa de operatie, imi plac contabilii - cand ii deschizi, inauntru totul este numarat, totul este ordonat."

    2. Al doilea:"Eu prefer electricienii - cand ii deschizi, totul este codificat pe culori... nu poti sa te incurci."

    3. Al treilea, zice: "Mie imi plac bibliotecarii - inauntrul lor, toate organele sant plasate in ordine alfabetica... e usor de lucrat."

    4. Al patrulea, se baga si el: "Mie imi plac aia din constructii - cu ei te-ntelegi usor daca mai raman ceva piese in plus..."

    5. Al cincilea, isi da si el opinia: "Orice ati zice, baieti, mie imi plac politicienii - sunt cel mai usor de operat; astia, cand ii deschizi, n-au mai nimic inauntru... nici maruntaie, nici creieri nici fudulii, nici sira spinarii... Si unde mai pui ca au capul si curul piese interschimbabile in orice ordine le-ai pune, functioneaza la fel.