Indicator rutier in Italia: "Atentie, prostituate!"

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 19:15 Actualitate | Internaţional


Indicatorul "Atentie, prostituate" bulverseaza soferii
Foto: Captura Youtube.com
Autoritatile din orasul italian Treviso au montat un indicator stradal ce a provocat confuzie printre soferi. Semnul rutier "Atentie, prostituate" pare sa-i avertizeze pe participantii la trafic asupra prezentei prostituatelor in zona, insa acestia sunt nedumeriti cu privire la mesajul transmis de indicator, relateaza The Telegraph.

Indicatorul a fost amplasat in apropiere de Treviso, un oras din nordul Italiei. Acesta are desenat intr-un chenar triunghiular rosu o femeie imbracata sumar, cu o geanta in mana, si poarta inscriptia "Attenzione Prostitute" - "Atentie, prostituate".

Soferii si pietonii locali sustin ca semnul rutier este "confuz", pentru ca nu stiu daca rolul indicatorului este acela de a-i atentiona ca prin locul respectiv trec si femei care practica prostitutia sau ca acestea sunt active in zona.

Dino Vezino, un localnic in varsta de 34 de ani povesteste: "L-am vazut in timp ce mergeam spre serviciu si am incetinit pentru a-l observa mai atent. Nu-mi venea sa cred - indicatorul reprezenta o femeie in fusta mini, pe tocuri inalte si cu sani foarte mari. Nu-mi dadeam seama ce vrea sa insemne: ca trebuie sa am grija ca prin locul respectiv traverseaza prostituate sau ca ele sunt disponibile in aceasta zona?"


Citeste mai multe despre   


















6336 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    sa nu cumva sa le scape (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 20:10)

    rutierul [anonim]

    la venerabili.:-)
  • 0 (4 voturi)    
    ati uitat un detaliu (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 20:11)

    ionescu [anonim]

    Ati uitat sa spuneti ca prostituatele sunt romance si daca claxonezi de 2 ori ies si alea minore.
    • 0 (0 voturi)    
      Tu de unde stii? (Duminică, 4 aprilie 2010, 17:32)

      bigbrother [utilizator] i-a raspuns lui ionescu

      Le-ai luat o tura la..."intrebari"?
  • 0 (2 voturi)    
    Ce caterinca (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 20:23)

    Robert [anonim]

    Doamne cat am ras :)) . Dar e foarte ok si util . Ar trebui sa fie normal .
  • +4 (4 voturi)    
    Vezi jumatatea plina... (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 20:41)

    Gigi Maybachistu' Sexos [anonim]

    Dacă tot nu-ţi dai seama ce vrea să însemne, poţi să presupui că autorităţile locale îţi vor binele, aşa încât fă un duş, scoate-ţi portofelul şi treci la treabă, Dinuţule :)
  • +4 (4 voturi)    
    eh si voi (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 20:46)

    sandu [anonim]

    eh ca si cum vedeti semnul ala cu patul. sau "P".
    E informativ. daca ai nevoie
  • +5 (5 voturi)    
    sumar (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 21:07)

    Tractorist [anonim]

    "Acesta are desenat intr-un chenar triunghiular rosu o femeie imbracata sumar"

    Ziarist cu o imaginatie bogata. E cumva negreasa sau alba? Nu mi-am dat seama din indicator.
  • +4 (4 voturi)    
    Parerea mea (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 21:15)

    Observer [anonim]

    Cred ca e vorba de un aranjament al prostituatelor cu politia pentru amplasarea acestui indicator, ca sa informeze participantzii la trafic de aceasta oportunitate.
  • +3 (3 voturi)    
    e ceva despre braconaj.... (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 22:43)

    rov [utilizator]

    incerc sa fac legatura- au disparut indicatoarele de la noi cu atentie caprioare
  • +2 (2 voturi)    
    semn (Duminică, 4 aprilie 2010, 2:09)

    alex [anonim]

    Cred ca ii anunta pe soferi in prealabil ca sa nu fie luati prin surprindere de siluetele cu fuste mini si sa faca vreun accident. That's the point I guess.
  • 0 (0 voturi)    
    Da ce avem noi cu semnul asta? (Duminică, 4 aprilie 2010, 8:54)

    Misto [anonim]

    Ca noi nu avem (legal) nici o prostituata. Si romanii din ittalia nu au nimic comun cu acest semn de circilatie, sau cu ce este reprezentat pe el. De ce, mai romancelor (sau romanilor, ca sunt tendinte noi) va deranjeaza sau discutati despre. Daca nu stiu limba pasareasca nu ma deranjeza ca unii o folosesc. Sau e oare altcumva??
  • 0 (0 voturi)    
    Din moment . . . (Duminică, 4 aprilie 2010, 8:59)

    gheorghe [anonim]

    . . . ce indicatia respectiva este incadrata de un triunghi este clar ca este o avertizare de pericol. E greu de invatat legea asta a circulatiei rutiere. Si nu se refera la pericolul pentru familii ci la cel strict rutier pentru ca se stie ca tupeiste cum sunt curvele se arunca in fata masinii ca sa opresti.
  • 0 (0 voturi)    
    indicatoare traznite (Duminică, 4 aprilie 2010, 9:52)

    sase sase [anonim]

    Cred ca indicatoarele noastre din jud.Arad (oameni in stare de ebrietate) erau mai traznite!Dar precis nu erau confuze!
  • 0 (0 voturi)    
    Fac parte din promovarea turismului in zona (Duminică, 4 aprilie 2010, 11:25)

    Carcotescu [anonim]

    Atentioneaza ca nu trebuie ratata experienta.
    O idee pentru Madama Noastra Blonda.
  • 0 (0 voturi)    
    Initiativa binevenita (Duminică, 4 aprilie 2010, 12:50)

    Om [anonim]

    Ar trebui sa puna si la noi pe Calea Victoriei in fata Guvernului ca recunoastere a serviciilor aduse.
  • 0 (0 voturi)    
    Ma mir (Duminică, 4 aprilie 2010, 13:17)

    un nenica [anonim]

    ca n-a facut nimeni gluma: "semnul asta ar trebui pus si la noi, la Palatul Parlamentului"
  • +3 (3 voturi)    
    tipic (Duminică, 4 aprilie 2010, 14:32)

    Tomis [utilizator]

    Comentariile de mai sus, ca si povestea cu indicatorul rutier, sunt dovada cinismului prin care babuinii de Romania arata ca nu sunt in nici un fel diferiti de babuinii de Italia. "Prostituatele alea" sunt, desi voi nu prea realizati, femei, nu obiecte create in laborator pentru satisfacerea nevoilor sexuale ale unor babuini ca voi.

    Mamele sau surorile voastre ar fi putut sa faca strada in Italia daca o serie de evenimente nefericite ar fi avut loc. Habar nu aveti de dramele din spatele acestor femei; credeti ca peste noapte s-au gandit sa se prostitueze si s-au imbarcat pe o cursa spre Italia? Vai de capul vostru de habarnisti care va dati cu parerea si aruncati cu glumite ieftine de gorile nespalate.

    In fine, ma enervez degeaba, de parca n-as sti ce babuini traiesc in Romania. Cat despre italieni ce sa mai vorbesc... Asta arata ca toata lumea cunoaste problema dar nimeni nu este dispus sa faca ceva in privinta ei. Punem un indicator cinic si rezolvam problema. Pentru ca cine face trotuarul nu este om, corect?
    • -2 (2 voturi)    
      comentariu idiot (Luni, 5 aprilie 2010, 0:19)

      Gigi Maybachistu' Sexos [anonim] i-a raspuns lui Tomis

      Gorile, babuini, urangutani, bonobo sau orice altceva am fi, dacă îndemni publicul să nu apeleze la serviciile lor le afectezi sursa de venituri.
  • +1 (1 vot)    
    triunchiul rosh' (Duminică, 4 aprilie 2010, 15:51)

    bmick [utilizator]

    Ce e incadrat de un triunghi rosu reprezinta semn de avertizare.
  • 0 (0 voturi)    
    te atentioneaza (Luni, 5 aprilie 2010, 22:09)

    daria [anonim]

    deoarece in cazul in care te opresti sa "contractezi" sau sa consumi in zona, te vede polizia sau carabinieri cu domnisoara langa sau in masina, amenda este 500 (cinci sute) de euro.