Vladimir Putin da asigurari ca nu va schimba Constitutia pentru a ramane la Kremlin si dupa 2024

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 10 martie 2018, 15:13 Actualitate | Internaţional


Vladimir Putin
Foto: en.kremlin.ru
Presedintele rus Vladimir Putin, care este aproape de a-si asigura un al patrulea mandat la alegerile din 18 martie, a dat asigurari ca nu are nicio intentie de a schimba Constitutia tarii pentru a ramane la putere si dupa anul 2024.

"Nu am schimbat niciodata Constitutia si nu am astfel de intentii", a declarat Putin intr-un interviu pentru NBC, citat de News.ro.

Presedintele rus a fost intrebat daca ar dori sa urmeze exemplul liderului chinez, care aspira la un mandat pe termen nelimitat.

Putin este acuzat ca vrea sa ramana pe termen nelimitat la putere, dupa ce a fost ales pentru prima oara in 2000.

In 2008, el a devenit premier, protejatul sau Dmitri Medvedev fiind presedinte. A revenit la Kremlin in 2012, in ciuda manifestatiilor organizate de opozitie.

El a asigurat ca, inca din 2000, se gandeste la un potential succesor. "Ma gandesc, dar in final poporul rus este cel care va decide", a adaugat Putin.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1164 vizualizari

  • -8 (14 voturi)    
    Poporul rus dorește schimbarea Constituției (Sâmbătă, 10 martie 2018, 15:31)

    Nyk1 [utilizator]

    Actuala Constituție a fost redactată în 1993, după „indicațiile prețioase” ale Licuriciului.

    Fiți siguri că poporul rus va lupta pentru dreptul de a-și alege liderii pe care și-i dorește!
    • +1 (1 vot)    
      Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 10 martie 2018, 16:20)

      [anonim] i-a raspuns lui Nyk1

    • +2 (2 voturi)    
      Apai Clonarea lu Lenin (Sâmbătă, 10 martie 2018, 19:45)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Este Solutia! Cracanatul prim ministry, apoi viceversa..
    • +1 (1 vot)    
      vai de capul (Sâmbătă, 10 martie 2018, 20:30)

      Toreador [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      meu ... bah baiatule ma mir ca nu ai scris cu litere chirilice ... mi-ai smuls o lacrima
  • -1 (3 voturi)    
    hai si postacii (Sâmbătă, 10 martie 2018, 20:32)

    Toreador [utilizator]

    pro SUA .... hai mah baieti ca postacul pro Rusia a bagat ineptia ... bagati si voi din top despre democratia unica in lume ... despre raurile de belsug ce raman in urma SUA ...
  • +1 (3 voturi)    
    Oh, nu ! (Duminică, 11 martie 2018, 7:31)

    John M. [utilizator]

    Poporul rus nu-si face probleme pentru 2024, ci pentru 2064, gaspadin Putin!
    • 0 (2 voturi)    
      Nu! (Duminică, 11 martie 2018, 12:28)

      Joseph18 [utilizator] i-a raspuns lui John M.

      Sa nu ne grabim sa-l ironizam pe presedintele Putin, caci "vom traii si vom vedea"!

      Nici actualul Presedinte al Chinei nu s-a gandit la SURPRIZA pe care a facut-o Partidul Comunist care a PROPUS sa ramana in functie pe VIATA.

      Este posibil ca si Putin sa fie FORTAT sa accepte munca de presedinte pana la adanci batraneti, iar daca poporul DORESTE, cine poate spune Niet?

      Chiar si Presedintele Trump NU vede ceva rau in acest sistem, si se pare ca a si spus ca nici Constitutia USA nu poate ramane inflexibila la noutati de acest gen...!