Un primar din Olanda a cerut expulzarea din tara a fiicei lui Vladimir Putin

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 23 iulie 2014, 17:28 Actualitate | Internaţional


Frustrarea olandezilor fata de Rusia dupa doborarea zborului MH17 capata o nota din ce in ce mai personala, unii cerand ca fiica presedintelui rus Vladimir Putin sa fie expulzata din Olanda, relateaza The Guardian.

Pieter Broertjes, primarul orasului Hilversum (centru), a profitat de un interviu acordat unui post de radio miercuri dimineata pentru a cere ca Maria Putin (29 de ani), despre care s-a relatat ca locuieste in orasul Voorschoten (vest) impreuna cu iubitul sau olandez, sa fie data afara din tara.

Peste jumatate din cei 298 de pasageri ucisi in urma prabusirii avionului Malaysia Airlines in estul Ucrainei, saptamana trecuta, erau olandezi.

Broertjes si-a cerut ulterior scuze pentru afirmatiile sale, printr-un mesaj postat pe Twitter, spunand ca acestea "nu au fost chibzuite", dar ca "au izvorat dintr-un sentiment de neputinta pe care multi il vor recunoaste".

Un avion ce transporta primele 50 de victime ale accidentului aviatic urmeaza sa ajunga in aceasta dupa-amiaza pe aeroportul din Eindhoven, de unde vor fi transportate in cazarmi ale armatei in orasul Hilversum. Guvernul olandez a decretat zi de doliu national miercuri si va marca aducerea trupurilor neinsufletite printr-un moment de reculegere in intreaga tara.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10583 vizualizari

  • +7 (11 voturi)    
    fiica (Miercuri, 23 iulie 2014, 18:04)

    nimrod [utilizator]

    Aha! D'aia nu misca olandezii in front.
  • +23 (25 voturi)    
    Rusii n-au facut nici un gest minim (Miercuri, 23 iulie 2014, 18:10)

    Maniu [utilizator]

    de a influenta pe betivanii teroristi sa dea voie expertilor sa ia de-acolo, cum trebuie, ramasitele pamantesti ale victimelor. Cica sint crestini! Aiurea, salbatici au fost, salbatici au ramas (minus cativa artisti).
  • +15 (17 voturi)    
    Reactii (Miercuri, 23 iulie 2014, 18:25)

    Soljenitin [utilizator]

    Expulzarea fiicei lui Putin? Nu, ar trebui suita intr-un avion care, apoi, sa fie doborat.

    Este nevoie de incetarea imediata a oricarui contract cu rusia si, la urmatorul semnal de prostie din partea lui putin, interventie militara impotriva cretinilor din estul Ucrainei.
    • -1 (1 vot)    
      Wow.. (Joi, 24 iulie 2014, 15:14)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Si tu ca si primarul ala ... nu te-ai gandit prea mult pana sa debitezi o asemenea aberatie....latri si tu la luna, desi n-are nici o legatura in toata tevatura asta, poate poate mai primesti un bol de chappi si cateva mangaieri pe crestet.
  • +22 (24 voturi)    
    Ce frumos! (Miercuri, 23 iulie 2014, 18:33)

    EuSiCuMine [utilizator]

    Taticul praduieste Rusia cu mafia de-a dreapta sa, ba mai nenoroceste si alte tari, iar odrasla traieste in decadentul occident! Ba mai e si mandru rus, ortodox.... Ce tipic. Nu iti lasi coipii sa traiasca in locul unde iti faci nevoile!
  • +22 (26 voturi)    
    Tipul are dreptate (Miercuri, 23 iulie 2014, 18:43)

    lucky luck [utilizator]

    Familia Putin ar trebui sa fie declarata non grata in UE
    • +8 (8 voturi)    
      Putin insusi (Miercuri, 23 iulie 2014, 23:27)

      manusha [utilizator] i-a raspuns lui lucky luck

      ar trebui vanat ca Ben Laden !
  • +5 (11 voturi)    
    ... (Miercuri, 23 iulie 2014, 18:52)

    rerenenegate [utilizator]

    Foarte bine, oricum probabil doar se drogheaza toata ziua...
  • +16 (18 voturi)    
    ... (Miercuri, 23 iulie 2014, 19:18)

    rerenenegate [utilizator]

    Acum chiar ma gandesc... ce-ar fi fost ca fiica lui Putin sa se fi gandit la o excursie in Bali chiar in aceiasi zi?
    Se amana sau se continua...?
  • -6 (8 voturi)    
    TB (Miercuri, 23 iulie 2014, 23:04)

    kronk [utilizator]

    Ideea cu excursia in Bali nu e rea.Si ca sa nu fie singura ar putea s-o i-a si pe fetita marinelului turmentat.Multe succesuri.
    • +4 (6 voturi)    
      unde nu e minte... (Joi, 24 iulie 2014, 7:59)

      vezi [utilizator] i-a raspuns lui kronk

      nu ai ce cere !
      Ce legatura are una cu alta ?!
      Croncani si tu pe creanga, sa mai pice un ban.
      Elena B. sta in banca ei, isi vede de familie. Dar oricum nu e bine....se gasesc postaci sa mai latre.
      Sentimente de complexati !
    • +4 (4 voturi)    
      inevitabil ??!!!!!! (Joi, 24 iulie 2014, 17:11)

      asada [utilizator] i-a raspuns lui kronk

      Se putea sa nu apara si unul ca tine ???!!!!! Imposibil !!!! Existenta voastra este necesara pentru a vedea in permanenta mocirla din jur !!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    aprob pozitiv (Joi, 24 iulie 2014, 22:10)

    revo [utilizator]

    cu conditia ca d-ra sa fie urcata singurica intr-un avion care va trece peste regiunea in care asa-zisii pro-rusi se distreaza lansand rachete.