Criza din Ucraina: Doar 15% dintre cetatenii Crimeei ar fi votat in favoarea anexarii la Rusia - Forbes

de V.O.     HotNews.ro
Marţi, 6 mai 2014, 13:15 Actualitate | Internaţional


Mai putin de o treime dintre cetatenii Crimeei ar fi votat in cadrul referendului de anexare la Rusia si numai jumatate dintre acestia ar fi votat in favoarea anexarii, scrie Forbes, care citeaza un anunt publicat "accidental" si retras imediat de pe site-ul Consiliului pentru Societate Civila si Drepturile Omului al Presedintiei Ruse. Cifrele prezentate de Forbes contrasteaza profund cu rezultatele oficiale, care arata ca populatia Crimeei ar fi votat covarsitor in favoarea anexarii.

Potrivit Forbes, anuntul "retras de pe site ca si cand ar fi fost deseu radioactiv" arata ca raportul forului prezidential referitor la referendumul ce a avut loc in Crimeea in martie mentioneaza o prezenta la vot de maxim 30%. Iar doar jumatate dintre cei prezenti la vot - adica 15% din totalul cetatenilor Crimeei - ar fi votat in favoarea anexarii.

Forbes aminteste ca potrivit rezultatelor oficiale ale referendumului - la care nu au luat parte observatori internationali - 97% dintre votanti s-au exprimat in favoarea anexarii, iar prezenta la vot a fost de 83%.

Publicatia citata face referire la o membra a Consiliului prezidential, Svetlana Ganuskina, care a declarat intr-un interviu ca votul din Crimeea "a discreditat Rusia mai mult decat ar fi visat orice agent strain".

Informatia apare in conditiile in care, potrivit comentatorului Forbes Paul Roderick Gregory, "Putin planuieste sa repete farsa electorala din Crimeea in cadrul referendumului din 11 mai asupra statutului asa-numitei Republici Populare Donetsk".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


10462 vizualizari

  • +22 (36 voturi)    
    Asta e la fel ca 70% pt uslinosi (Marţi, 6 mai 2014, 13:23)

    tr0uble [utilizator]

    Mai tineti minte cu 70% uslinosi... din cei 30% cati au iesit la vot?

    Exista minciuni, minciuni strafundate si statistici...

    Din pacate majoritatea muta este covarsita de minoritatea nesimtita care urla, minte, dezinformeaza si arunca cu noroi in oricine are curajul sa ii contrazica realitatea.
    • -25 (37 voturi)    
      Prietene (Marţi, 6 mai 2014, 14:07)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui tr0uble

      Eu iti inteleg disperarea de basist frustrat obligat (sau bucuros, dupa caz) sa voteze cu Udrea la urmatoarele alegeri Prezidentiale. Insa tin sa te anunt ca nimeni nu crede prostiile astea.

      Nu vrea PSD-ul / Ponta sa ne scoata din UE, ba dimpotriva pe vremea lui Nastase / Iliescu / PSD s-au incheiat neogicierile de aderare.

      Nu vrea PSD-ul / Ponta sa ne scoata din NATO ba dimpotriva am fost primiti pe vremea lui Nastase / Iliescu / PSD.

      PSD-ul e la fel de plin de comunisti / bolsevici / securisti etc la fel cum si Traian Basescu a fost comunist / securist.

      In afara de suspendare au mai fost alegeri locale si parlamentare in 2012 care au confirmat aceleasi scoruri electorale, scrutine cu rezultate necontestate de catre nimeni, pe plan intern sau extern.

      Scrutinul de la suspendare a fost contestat doar de Monica Macovei care a zis ca s-au furat 2,5 milioane de voturi pentru ca nu l-a auzit bine pe Morar care a zis ca s-au furat 2 milioane de voturi care l-a scapat pe Basescu de dosarul flota ca sa fie procuror sef DNA si apoi membru CCR. Si apoi s-au gasit 50 de ametiti care au votat de 2 ori. Diferenta dintre milioane si cateva zeci fiind cam mare.

      Esti liber sa te imbeti cu apa rece crezand ca Basescu are 90% din sprijinul popular (incluzand aici si copii de 3 ani, normal), sprijin popular manifestat prin statul acasa, insa altii fac diferenta dintre alcool si apa.

      In incheiere iti urez sa-ti manifesti sprijinul politic pentru dl. Basescu la urmatoarele alegeri stand acasa! Ca si la referendum.

      PS Se spune minciuni "sfruntate" nu "strafundate".
      • +8 (12 voturi)    
        Da, asa este... (Marţi, 6 mai 2014, 14:41)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

        Nascase nu a reusit sa-l infunde pe Basescu atunci cand avea toata justitia in mana din cauza lui Morar.

        "S-au gasit 50 de ametit care au votat de doua ori". Asta a fost buna.. Saracii aia, 50, erau ametiti si au votat de doua ori. Stai sa vedem cum se termina si procesul lui Dragnea, sa vedem si noi cat de ametiti erau aia 50. Cu procentaj in multe localitati de peste 100%, voi ati gasit doar 50 de ametiti.
        • -5 (5 voturi)    
          Nastase (Marţi, 6 mai 2014, 19:10)

          Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Alius

          Nu a vrut sa-l infunde pe Basescu pentru simplul motiv ca era un lider al opozitiei si a zis ca mai bine nu decat sa fie acuzat ca foloseste justitia impotriva adversarilor politici.

          Basescu dimpotriva a zis, ba luati-i pe toti si raportam la Bruxelles progrese in lupta impotriva coruptiei.

          Recunosc, Basescu a fost mai smecher la faza asta.

          Primele expertize inainte sa devina Basescu presedinte stabileau prejudicii in dosarul Flota iar dupa ce a venit brusc vapoarele alea valorau fix zero. Si au fost si dati afara din DNA cei care anteriori au indraznit sa evalueze ca existand o paguba.

          In rest ... numai de bine.
          • +4 (4 voturi)    
            Daaaaaa..... (Marţi, 6 mai 2014, 20:26)

            Alius [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

            Nascase nu a vrut, dar i-a facut dosar. Bai da' le scoti, nu gluma.
          • +4 (4 voturi)    
            "Fa" Jiji...mi-e mila de tine! (Marţi, 6 mai 2014, 23:24)

            UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

            Sincer!
            Pt ca ori esti o sluga la corupti ori nu gandesti deloc rational. Lasa-ne cu propaganda asta de complice U$List ///
      • +8 (12 voturi)    
        zau? (Marţi, 6 mai 2014, 14:42)

        instabil [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

        Ce de spatiu ai alocat si n-ai spus nimic...vrei ceva concret? Din aprox 18.000.000 de votanti, la parlamentare au votat 41,72% adica aprox. 7.500.000 de oameni. La prezidentiale, maxim 50% din astia (ma refer la aia cu IQ sub medie) vor vota candidatul PSD adica 3.750.000. PSD nu va obtine mai mult de 3.750.000 la prezidentiale....Numai ca, la prezidentiale prezenta la vot va fi mai mare iar nr. de voturi obtinut de PSD nu va fi de ajuns...ramane de vazut cat de sprinteni sunt la furat (desi la cum se misca justitia e cam greu sa mai iesi cu fata curata dupa furt....se vor risca doar cateva nevertebrate ca Dragnea)
        • +5 (7 voturi)    
          mi-am schimbat buletinul zilele aste (Marţi, 6 mai 2014, 16:41)

          Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui instabil

          langa mine a venit viceprimarul psd cu o mapa plina de buletine pentru schimbat. asa ca nicio sansa sa nu se fure
        • -4 (4 voturi)    
          18 milioane? (Marţi, 6 mai 2014, 19:22)

          Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui instabil

          Sunt 19 milioane de locuitori cu totul conform ultimului recensamant din care vreo 3.5 milioane sub 18 ani. Pragul ala nesimtiti impus de CCR la comanda lui Basescu a fost chiar atins. Multumita si INS care nu a publicat rezultatele recensamantului la timp.
          • +4 (4 voturi)    
            Nu va e ma rusine? (Marţi, 6 mai 2014, 20:24)

            Alius [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

            Cum adica pragul ala "nesimtit" impus de CCR? CCR doar a constatat ca referendumul s-a facut dupa niste liste care contineau un numar de alegatori. Voi, ca nesimtitii, ati vrut sa schimbati numarul de alegatori dupa referendum. Dupa referendum, la alegeri, pragul ala "nesimtit" nu a mai fost asa nesimtit pentru nesimtiti de la putere si cei care i-au adus.
            • -2 (2 voturi)    
              Habarnistule (Miercuri, 7 mai 2014, 3:15)

              Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Alius

              Habar nu ai cum s-a ajuns sa fie un prag la referendum unde la suspendarea din 2007 nu a avut nici un prag, asa-i? Imi place de voi astia basisti ca sunteti niste habarnisti care stiti doar ca "Iliescu e rau" si cam atat. Pragul ala a fost solicitarea expresa a CCR dupa ce a fost schimbata o alta lege nesimtita pe care o daduse PDL-ul care spunea ca nu poate fi demis presedintele decat cu majoritatea persoanelor cu drept de vot. Adica 50%+1 din nu stiu cate milioane. Si apoi a venit CCR si a zis sa mai ajute un pic totusi si sa ceara participare de 50% ca sa-si tina Basaul "spalatii pe creier" acasa. In fapt era acelasi lucru ... mult mai multe milioane de voturi necesare pentru demitere decat au fost necesare pentru alegere.
              • 0 (0 voturi)    
                Asa este! (Miercuri, 7 mai 2014, 21:54)

                Alius [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

                "Pe 23 aprilie Parlamentul a votat un amendament propus de PSD conform căruia în situația în care nu se vor prezenta la urne jumătate plus unu din numărul cetățenilor cu drept de vot iar Curtea Constituțională hotărăște că acesta este un motiv pentru invalidarea referendumului, Parlamentul „va decide asupra procedurii de urmat“. Amendamentul a fost adoptat cu 238 de voturi pentru, 2 împotrivă și 4 abțineri [9] după ce PD-ul și PLD-ul s-au retras din sală.
                Amendamentul a fost controversat, iar părerile juriștilor împărțite. La 3 mai, Curtea Constituțională decide cu majoritate de voturi:[10][11]

                Cquote2.svg Articolul 10 din Legea nr.3/2000 privind organizarea și desfășurarea referendumului, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 84 din 24 februarie 2000, cu modificările și completările ulterioare, se modifică și va avea următorul cuprins: «Art.10. – Prin derogare de la art.5 alin.(2), demiterea Președintelui României este aprobată dacă a întrunit majoritatea voturilor valabil exprimate, la nivelul țării, ale cetățenilor care au participat la referendum. » Cquote2.svg
                Decizia a stârnit noi controverse. Ion Predescu, judecător al Curții Constituționale a susținut că noua Lege a referendumului poate fi aplicată la referendumul din 19 mai; profesorul de drept constituțional Ioan Stanomir a declarat că regulile nu pot fi schimbate în timpul jocului iar această modificare trebuie aplicată următorului referendum.[12]

                Întregul cost al referendumului a fost estimat a se ridica la 60 de milioane de lei (în jur de 18 milioane de euro) [13]."
          • +2 (2 voturi)    
            ca tot vorbim de nesimtire (Miercuri, 7 mai 2014, 10:36)

            pehash [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

            19 milioane conform unui recensamant la care USL si-a indemnat sustinatorii la boicot?..

            suntem vreo 22 de milioane, dar la alegeri toti uita ca economia abia pluteste pt ca trimit bani in tara si cateva milioane de romani plecati la munca este hotare. daca s-ar accepta votul prin corespondenta ar fi cu totul alte rezultate la alegeri si recensaminte..

            daca s-ar schimba aberatia aia de lege electorala sa poata candida si oamenii normali, nu cu sute de mii de semnaturi, ar mai iesi la vot si care azi nu au cu cine sa voteze..

            daca nesimtirea nu ar fi caracteristica principala a PSD, dupa episodul Adrian Severin nu ar mai pune pe lista la europarlamentare alte esecuri rasunatoare, ca Andronescu si Grapini...
      • +8 (10 voturi)    
        Gigel, ma confunzi (Marţi, 6 mai 2014, 15:19)

        tr0uble [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

        Sa o luam in ordine:
        Nu sunt "basist frustrat" si cu atat mai putin disperat si obligat (sau bucuros, dupa caz) sa votez cu cineva anume.
        In lumea mea, votul se exprima liber in urma unor analize ale candidatilor. In lumea mea, nu votam cu cine ne spune vreun personaj la televizor, sau cu cine ne da mai multi mici si carnati. Probabil vorbesti din experientele tale - lucru normal - ceea ce vezi, debitezi mai departe. Mult noroc in aceasta abordare
        Afirmatiile conform carora "Nu vrea PSD-ul" si insiruirea aia de jumatati de adevar sunt bune la tara, la un om pentru care viata politica e departe si nevoile lui sunt de alta natura.
        Dar tu, un "fin analist" ar fi trebuit sa iti dai seama ca nu te afli in fieful baronilor tai rosiatici si nici nu prostesti oamenii care ii voteaza pe acestia.
        In primul rand ca negocierile de aderare la UE nu sau incheiat in timpul lui Nastase/Iliescu si apoi, din 2004 pana in 2007 au fost 2 ani (in 2007 am intrat in ue) in care s-au impus MULTE SI SEMNIFICATIVE initiative de curatare a justitiei si schimbare a statului... evident, in lectiile de indoctrinare nu ai fost instiintat de aceste mici detalii... le stii acum si oricum, daca ai vrea sa fii de buna credinta le-ai putea afla usor... ai la dispozitie intreaga cunoastere a omenirii, daca iti da voie angajatorul sa mai vezi si altceva decat latrinele si comunicatele oficioase.
        Aderarea la NATO la fel ca si cea la UE nu avea cum sa o opreasca Nastase/Iliescu sau oricare, in momentul ala. Presiunea interna de a ne rupe de rusi a fost atat de puternica inca din 89-90 de au fost necesare cateva mineriade si o lovilutie pentru a le domoli. Sa spuna Ilici/Nastase sau oricine din PDSR sau cum le mai spunea atunci ca nu vor sa adere la NATO/UE reprezenta sinucidere politica.. din nou, aspecte ignorate la lectia de indoctrinare.
        Alt factor a fost si mirajul banilor europeni care deveneau disponibili, crezand sarmanii ca vor fi la fel de usor de furat.
        PS - merci de corectura
        • -5 (5 voturi)    
          O sa analizezi (Marţi, 6 mai 2014, 19:24)

          Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui tr0uble

          O sa analizezi si exprimi liber votul pana o sa ajungi la concluzia ca Elena Udrea e cea mai buna :)) Hai lasa-ma cu povestile astea.

          Nici o jumatate de adevar in ceea ce am spus acolo. CDR / Constantinescu si mai ales Iliescu / Nastase / PSD ne-au bagat in NATO si UE. Basescu e doar o flasneta care face cheerleading pe margine de vreo 10 ani.
      • +5 (7 voturi)    
        Inca o data, ia de-aici dosarul flota. (Marţi, 6 mai 2014, 15:32)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

        "Florin Georgescu: Fac apel la dv., domnule presedinte, sa atrageti atentia domnului Saguna (n.r.

        - presedintele Curtii de Conturi), care nu mai asculta de mine in numele partidului si sa inceteze cu toate dosarele si toate constatarile, numai eu stiu cite telefoane dau pe sub el, pe acolo, ca daca s-ar duce sa verifice exercitiul financiar al anului 2002, el verifica pe domnul Mitrea, pe domnul cutare si mi-i gaseste vinovati si numai eu stiu cum fac pe acolo ca sa nu ajung la dv.

        si sa fie liniste si pace. (fragment din stenograma sedintei Delegatiei Permanente a PSD din 20 octombrie 2003)
        Nicolae Vacaroiu: Va dau un exemplu, uitati-va la Flutur ala, dupa patru dosare penale, nimeni nu se leaga de el. Haideti sa mai scoatem vreo trei-patru, le dam la cap la penelisti, la pedisti. Cu Basescu, toata lumea a lansat-o, un vax a iesit. Dupa patru-cinci luni de zile, nimeni nu mai pomeneste, cu flota, fara flota."
        • +4 (4 voturi)    
          Singurul politician ce a renuntat la imunitate (Marţi, 6 mai 2014, 23:34)

          UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui Alius

          din proprie initiativa ca sa fie cercetat a fost Base. De atunci il respect cu toate defectele lui. Daca avea vreo treaba cat de mica cu flota il saltau pe vremea lui Nastase de nu se vedea. Cine spune altceva e ori un mincinos complice al coruptilor ce au distrus Romania ori un dobitoc care nu e in stare sa gandeasca singur si doar repeta minciunile Latrinei3. A spus de altfel ca el nu avea treaba cu flota cand Calin Marinescu si altii au sfeterisit-o.
    • -9 (13 voturi)    
      30% ? (Marţi, 6 mai 2014, 14:18)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui tr0uble

      de unde ai scos asta ?
    • -8 (12 voturi)    
      ai dreptate (Marţi, 6 mai 2014, 14:33)

      freestyle [utilizator] i-a raspuns lui tr0uble

      Acesta minoritate nesimtita care urla, minte, dezinformeaza am vazut-o la Kiev.
      Si da au votat peste 7 milioane pentru demiterea lui Basescu. Printre ei ma numar si eu. Si am votat pentru demitere cu aceiasi determinare cu care am votat pentru alegerea lui in 2004. Eu am fost "basist". Si nu voi mai vota niciodata pe unu care a trecut prin FSN sau prin cele doua aripi ale acestuia, PD si PSD (pesedisti nu am votat niciodata)
      • +4 (6 voturi)    
        Raman... (Marţi, 6 mai 2014, 15:16)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui freestyle

        PNL, UNPR, PC, Partidul lui Diaconescu si Romania Mare. Te-ai scos!
      • +4 (6 voturi)    
        Cat priveste minoritatea aia nesimtita... (Marţi, 6 mai 2014, 15:20)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui freestyle

        ...de care tot vorbesti, au fost aproximativ 70.000 in strada in Kiev la un moement dat.

        Sa inteleg ca votezi cu Putin, ca si-asa el nu a trecut prin FSN. Cum naiba deveniti voi "atibasistii" pro-rusnaci, nu pot sa-mi dau seama. Parca e o "chemare", o virtute a voastra: "Jos dictatorul Basescu, traiasca democratul si eliberatorul Putin".
        • -3 (5 voturi)    
          deci 70.000 (Marţi, 6 mai 2014, 15:46)

          adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Alius

          au schimabt un guvern si presedinte votat de 40 milioane ....

          si te mai intrebi de ce unii de acolo nu vor sa recunoasca legitimitatea guvernului ...?
          • +3 (5 voturi)    
            Deci 70.000 au schimbat. (Marţi, 6 mai 2014, 16:50)

            Alius [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

            Sa astepte sa faca alegeri in liniste, daca nu le place.

            Da' de curiozitate, cati au fost in strada in Bucuresti cand a plecat Ceausescu? Si aia chemati de Ceausescu la demonstratie. Cati au fost in Timisoara la inceput?
            • -3 (5 voturi)    
              pai tot mafioti au preluat puterea si la noi ... (Marţi, 6 mai 2014, 17:31)

              adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Alius

              si oricum nu compari ... ca la noi s-a trecut de la un regim dictatorial 100% la ceva cat de cat mai democratic .
              • +3 (3 voturi)    
                Compar... (Marţi, 6 mai 2014, 19:00)

                Alius [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

                ...pentru ca alegerile castigate de Ianukovici nu se stie cate de corecte au fost, cat a fost frauda (ca si la noi).

                Iar la noi cateva sute au schimbat un guvern (guvernul Boc). Asa ca eu compar. Nu mai vorbim de demiterile lui Basescu, ales in mod democratic si demis in mod cu totul si cu totul nedemocratic de o mana de oameni. 70.000 sunt mai multi decat cateva sute.
                • +2 (2 voturi)    
                  imi pare rau... (Miercuri, 7 mai 2014, 1:26)

                  Delia13 [utilizator] i-a raspuns lui Alius

                  dar trebuie sa va contrazic: nu cei citeva sute au schimbat gunernul Boc, ci noi ceilalti care am tacut si nu am zis nimic! La fel si la vot, la alegeri!
          • +3 (5 voturi)    
            . (Marţi, 6 mai 2014, 17:28)

            Raid [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

            ce vorbesti tu acolo? Ucraina are 45 de milioane de toti. Ianukovici a avut in turul doi 12 mil, iar Timosenko 11 mil ...din 66% de votanti.
            Sursa wikipedia
            • -3 (3 voturi)    
              corect .. (Marţi, 6 mai 2014, 18:01)

              adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Raid

              m-am exprimat gresit ..

              dar si 12 mil sunt putin mai mult decat 70.000 .. nu ?
              • +4 (4 voturi)    
                . (Marţi, 6 mai 2014, 21:14)

                Raid [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

                daca e sa compari, compara aia 70.000 contra cu aia care au iesit sa-l sustina pe Ianukovici

                nu comparam capra cu varza (nr de votanti cu nr de protestatari)
      • +2 (2 voturi)    
        Eu m-am mirat ca au fost numai 7 milioane! (Marţi, 6 mai 2014, 23:40)

        UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui freestyle

        Ca prea multi prosti avem in tara asta, uite unde a ajuns!
        Ma intreb cati din aia 7 milioane (presupun ca aici intra si morti lui Dragnea? Si aia cu 120% prezenta la vot) erau coropisnitele incompetente, acre, corupte si arogante din birocratia de stat!? Imi pare rau ca nu le-a taiat Boc cu 50% salariul nu cu 25%!
  • +19 (21 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 6 mai 2014, 14:08)

    [anonim]

  • -9 (21 voturi)    
    poate da .. poate nu ... (Marţi, 6 mai 2014, 14:17)

    adrian8 [utilizator]

    dar o dovada ceva ?
    un printscreen .. o pagina salvata .. ceva ?

    sau ramane ca si cu 'armele chimice' ale lu sadam ?

    pe langa asta , exista vreu cvorum minim ?
    • +5 (11 voturi)    
      Exista pentru postari agramate (Marţi, 6 mai 2014, 14:25)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

      Diversiunea Crimeea e atat de evidenta, cu locuitori indignati si marea bucurie populara spontana organizata cu 1 saptamana inainte de a afla rezultatul incat trebuie sa fii de o totala rea vointa sa postezi asa ceva.Nici macar o grava ramanere in urma intelectuala, frecventa la sustinatorii rusnacilor, nu poate explica "orbirea".
      • -3 (9 voturi)    
        evident si dovedit sunt 2 lucruri total diferite . (Marţi, 6 mai 2014, 15:51)

        adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

        si armele lui sadam erau evidente ..dar de dovedit nu au fost niciodata dovedite .

        e evident ca voi postati din rea-vointa sau buna-plata ..dar nu e nici o dovada .

        si tot evidenta e lipsa ta de 'urma intelectuala' ..dar nu te-am testat , deci nu e dovedita.
    • +6 (10 voturi)    
      dovada este (Marţi, 6 mai 2014, 14:26)

      ealexs [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

      Dovada este lipsa unor observatori si organizarea pe fuga cu arma la tampla. Puteau sa publice orice la rezultate.
      • -3 (7 voturi)    
        nu aia nu e dovada ... (Marţi, 6 mai 2014, 15:48)

        adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui ealexs

        e doar motiv de a pune intrebari .

        in caz ca nu ai inteles inca sensul cuvantului 'dovada' ..cauta pe 'goagle' .
      • -4 (4 voturi)    
        Lipsa unor observatori? (Marţi, 6 mai 2014, 18:27)

        Patton [utilizator] i-a raspuns lui ealexs

        Glumesti?! Au fost observatori inclusiv membrii ai parlamentului european! Despre ce vorbesti?

        Iar ascultati manipularea de la Casa Alba? Uitati-va la reportaje, vedeti interviuri, ce dracu, e epoca internetului. Informati-va!
    • -1 (11 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Marţi, 6 mai 2014, 15:10)

      [anonim] i-a raspuns lui adrian8

  • +6 (8 voturi)    
    Pai ce ei nu au Dragnivanoviciul lor (Marţi, 6 mai 2014, 14:21)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Metoda e veche, de la Stalin. Doar nu au inventat Uslinosii ceva, totul e din caietul de cursuri KGB a lui Ilici Iliescu adus de la Moscova.
  • -5 (15 voturi)    
    hhahah (Marţi, 6 mai 2014, 14:26)

    Patton [utilizator]

    "Stiri" marca Hotnews in ultimul timp. Zvonuri lipsite de logica ridicate la rang de adevaruri. Cum ramane cu aia de sarbatoreau, sau dadeau interviuri lui Ostrovski? Erau toti omuleti verzi????
    • +4 (10 voturi)    
      Niste basisti nenorociti astia de la hornews! (Marţi, 6 mai 2014, 15:25)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Patton

      Cum naiba indraznesc ei sa publice ceva care este impotriva politicii de eliberare si democratizare a lu' nea Putinel? Ptiu!

      Zvonuri "publici" tu fai! Hotnews a dat un citat din Forbes. Si daca nu-ti place hotnews, esti linber sa te muti pe Rusia Today si sunt sigur, foarte sigur, ca ai sa fii si tu in sfarsit multumit de cei care publica adevarul si numai adevarul, adica ce iti place tie sa auzi.
      • -3 (3 voturi)    
        Pai asta e problema (Marţi, 6 mai 2014, 18:31)

        Patton [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        Ca in ultima vreme Hotnews da pe post de stiri citate din tot felul de articole indoielnice din tot felul de "forbshi".

        Cand vine vorba de articole insotite de relatari first-person, interviuri, imagini, dovezi video, dar care contravin punctului de vedere al axei Washington-Londra-Bucuresti.......pe alea nu le vedem!

        Ma asteptam ca Hotnews sa editeze un articol comprehensiv referitor la macelul care a avut la Odessa, unde militantii anti-puci au fost impuscati, violati, sugrumati si arsi de vii de nazistii din Right Sector sustinuti de forte ale MI-ului Kievean. A publicat Hotnews un astfel de articol? Nu! Ei se rezuma sa ne redea basme din Forbes...
        • +2 (4 voturi)    
          Eu ti-am mai spus.. (Marţi, 6 mai 2014, 20:42)

          Alius [utilizator] i-a raspuns lui Patton

          .si te faci ca nu pricepi. Muta-ti tastatura pe Rusia Today si o sa ai parte de toate miracolele pe care le face Putin si grozaviile pe care le fac ceilalti. Esti la doar un click departare, cum se spune.
          • 0 (0 voturi)    
            ... (Miercuri, 7 mai 2014, 13:03)

            rerenenegate [utilizator] i-a raspuns lui Alius

            Alt+TAB.
  • +8 (10 voturi)    
    Nu cumva (Marţi, 6 mai 2014, 15:03)

    adi_b_razzor [utilizator]

    Nu cumva era al lui tatuka Stalin citatul, "Nu conteaza cine voteaza, conteaza cine numara...!!". Oare de ce il doare pe Javrov acum ca se apropie alegerile pe bune in Ucraina, cand inca n-au reusit sa puna "numaratori" de voturi de ajuns...?!
  • -2 (10 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 6 mai 2014, 15:16)

    [anonim]

    • +3 (7 voturi)    
      E greu sa recunosti evidentele (Marţi, 6 mai 2014, 16:51)

      Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui

      asa-i? Ce scuza ai? Cateva copeici pe luna ca sa faci propaganda putaneasca?
  • +3 (3 voturi)    
    Mai sunt si cativa rusi cinstiti (Marţi, 6 mai 2014, 20:05)

    rerenenegate [utilizator]

    E si normal, nici macar rusii cinstiti nu vor alipirea la Rusia (cati ori fi ramas). Ce sa caute intr-un regim comunisto-mafiot (ei cu miliardele de ruble, astia cu sutele de copeici)?
    Asta cu Crimeea este o ambitie a oligarhilor de la Moscova care au case de vacanta pe acolo si se duc cu amantele in week-end.
  • +2 (2 voturi)    
    hahaha (Marţi, 6 mai 2014, 20:48)

    Stars_and_Stripes [utilizator]

    Cind or sa descopere cine a pus materialul ala pe site, o sa-l sinucida.
  • -1 (3 voturi)    
    putin (Miercuri, 7 mai 2014, 5:51)

    GeorgeWright [anonim]

    eu am citit pe undeva ca doar 1%au votat de fapt pentru unificarea cu Rusia. Restul impotriva si se pare ca lumea e pe baricade, toti lupta pentru realipirea cu ucraina.
    Are you f.....g serious?
    nici aia spalati pe creier 100% nu ar crede o grozavie ca asta. Pace!