VIDEO "Dus rece" pentru Angela Merkel: Un chelner varsa 5 pahare pline cu bere pe spatele cancelarului german, intr-un restaurant

de I.R.     HotNews.ro
Sâmbătă, 25 februarie 2012, 17:06 Actualitate | Internaţional


Dusul cu bere al Angelei Merkel
Foto: Captura YouTube
La o intalnire intr-un restaurant cu membrii partidului sau, CDU, Angela Merkel a avut parte de un "dus rece" mai special - aflata la masa, chelnerul care o servea scapa tava din mana, varsand pe spatele cancelarului german 5 pahare pline cu bere, scrie Hamburger Morgenpost.

Merkel a reactionat cu calm, trecandu-si mana prin par si zambind, apoi luand o gura de bere din propriul pahar. Mai multe persoane s-au grabit sa o ajute pe Merkel cu prosoape.



Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















15891 vizualizari

  • +1 (5 voturi)    
    LOL (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 17:15)

    wulff [anonim]

    Kellner 4 President ! :D
    • -5 (9 voturi)    
      ... (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 17:45)

      ToBeOrNotToBe [utilizator] i-a raspuns lui wulff

      ciudat de calma atmosfera dupa "accident". Nimeni nu a schitat nimic, nici chiar chelnerul. Doar Angela a avut reactia (ca urmare a dushului cu bere) nicidecum a surprizei.
    • +20 (22 voturi)    
      oricum (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 17:51)

      oricum [anonim] i-a raspuns lui wulff

      oricum, admirabila merkel! se vede ca a fost o greseala a chelnerului (probabil ca isi face si el destule mustrari de constiinta), dar si merkel a trecut peste incident cat se poate de omeneste si de elegant.

      bravo!
  • +16 (20 voturi)    
    o reactie (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 17:25)

    merkava [anonim]

    foarte decenta si eleganta a unui adevarat sef de stat...
    • 0 (0 voturi)    
      corect !! (Duminică, 26 februarie 2012, 14:20)

      novarom [utilizator] i-a raspuns lui merkava

      si asemenea reactii vezi des la nemti, indiferent de cauza, e vorba de calm si bun simt. Ganditi in comparatie cum s-ar fi reactionat daca se intampla in Ro......Nu degeaba e plin la stiri de cocalari cu pistoale si sabii care au de impartit una sau alta, iar cine n-are "arme albe".....are o guraaa, mare si spurcata de te miri ce poa sa iasa din ea-
  • +26 (26 voturi)    
    :))) (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 17:28)

    anca [anonim]

    Chelnerul era grec oare???!!!
    • +1 (1 vot)    
      :))) (Duminică, 26 februarie 2012, 16:15)

      Straistaru Eugen [utilizator] i-a raspuns lui anca

      eee...era emotionat probabil :))) (a uitat ca mai are o tava in mana)
  • +15 (17 voturi)    
    Nasol moment (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 17:30)

    diu1so [utilizator]

    Merkel a reactionat foarte elegant. :)
  • +4 (12 voturi)    
    al patrulea pasalâc (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 17:46)

    Flolo [anonim]

    Ce bine ar fi daca ne-ar conduce nemtii.
    • -1 (7 voturi)    
      Ar fi bine, intr-adevar! (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 20:58)

      ovidiu [anonim] i-a raspuns lui Flolo

      pai ne-au condus.

      Numai ca pe ultimul fie l-am urcat inapoi in avion, fie l-am fugarit pe strada pe la Targoviste, fie aproape nu l-am lasat nici sa vorbeasca in parlament... si tot asha.
    • -2 (6 voturi)    
      Au mai... (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 22:08)

      Knightmare [anonim] i-a raspuns lui Flolo

      ...incercat ei de vreo 2 ori in ultimul secol sa conduca lumea si stim cu totii cu ce consecinte catastofale pt intreaga omenire. Se pare ca de data asta incercarea e pe cale economica si localizata pe Oiropa. Partea proasta e ca sint destui naivi care se bucura la o asa perspectiva...
  • +14 (14 voturi)    
    Tare batrinica (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 18:24)

    falco [anonim]

    Trebuie sa ai stapinire de sine FFFbuna sa reusesti sa reactionezi cum a reactionat ea , nu uitati ca berea avea 4grade C .
    • -4 (4 voturi)    
      Sau poate 4,5 grade (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 21:30)

      Poate 3 grade.... [anonim] i-a raspuns lui falco

      Sau -3 grade farenheit
  • -10 (24 voturi)    
    Rrrrrrriight (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 19:15)

    stefant [anonim]

    Sunteti toti niste inapti. Si va impartiti in 2 categorii: aia care vor sa ne conduca nemtii (oare pentru ca Romania e plina de inapti lenesi care au nevoie de altii sa le spuna ce sa faca pentru ca ei sunt prea prosti?:D) si cei care o lauda pe Angelica pentru ca a reactioat elegat.

    Wtf? Credeti ca din postura de sef de stat are alta alternativa in fata presei? Oare aceiasi ar fi fost reactia in spatele unor usi inchise? Si cel mai smecher comentariu, care in speranta mea e dat de un junkie care a citit stirea e cel cu : sa nu uitati ca berea are 4 grade...

    Parerea mea e ca Angelica e invatata de la petrecerele din adolescenta sa fie udata cu bere. Cine stie, poate chiar pe pielea goala. Fie ea berea chiar la 4 grade n cap.
    • -2 (12 voturi)    
      Absolut... (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 22:19)

      Knightmare [anonim] i-a raspuns lui stefant

      ...corect comentariu tau. Dupa minusurile pe care le-ai luat nici nu-mi vine sa cred citi naivi sint care cred ca babatiia DDR-ista, un fel de Ion Iliescu al Germaniei, ar avea ceva in cap. Poate prostie cit cuprinde, caci astfel nu se explica lipsa totala de decizie si curaj in rezolvarea pt totdeauna a problemelor unor tari din UE. Vrea uniune, dar numai cind le convine lor, nemtilor halitori de cirnati si bautori de bere (proasta) pina fac pe ei...
  • -7 (11 voturi)    
    hmm (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 19:39)

    hmm [anonim]

    cam greu pentru un chelner profesionist sa pateasca asa ceva...mai ales unul neamt!
    • +3 (3 voturi)    
      om (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 21:03)

      om [anonim] i-a raspuns lui hmm

      om e si el. poate i-a tremurat mana de emotie.
    • +3 (3 voturi)    
      da (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 22:26)

      Marcel Ionita [utilizator] i-a raspuns lui hmm

      dar stii de ce, pentru ca de obicei berea e servita la halba si halba e dusa de maner. Si aia cara bere, nu gluma. Mana unei barmanite e format sa duca cam 6-8 kg (4 halbe x 1L bere + greutatea halbei), si normal ca la o tava de pahare de bere te cam incurci :))
    • 0 (0 voturi)    
      chelner (Marţi, 28 februarie 2012, 9:31)

      octavian [anonim] i-a raspuns lui hmm

      ala numai chelner nu este!!!! se vede de la o posta ca este paralel cu meseria asta, poate fii vreun agent de securitate dar nu chelner.
  • 0 (4 voturi)    
    hotabloid (Duminică, 26 februarie 2012, 0:14)

    meeecali [anonim]

    Asta e stire? Sunteti invidiosi pe Cancan? Ca observ din ce in ce mai multe non stiri de-astea... jenant.
    • 0 (0 voturi)    
      Pai (Duminică, 26 februarie 2012, 4:47)

      Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui meeecali

      Nu ati vazut ca CanCan (cacofonie intentionata) si Click sunt in topul topurilor? :) Deci asta este cererea!

      Una peste alta, stirea asta nu e chiar asa rea, la nivelul celor de la clickca :)
  • 0 (0 voturi)    
    comentariu (Duminică, 26 februarie 2012, 7:34)

    sile [anonim]

    chelnerul este spion, in bere era echipament de spionat care a intrat prin piele in organism
  • +1 (1 vot)    
    gresala (Duminică, 26 februarie 2012, 9:40)

    elfoo.com [anonim]

    cu membrii organizatiei ;membri se scrie cu 2 i in acest context.corectati

    n.r. multumim, am modificat
    (editat de HotNews.ro)
  • -4 (4 voturi)    
    Basescu l-ar fi scuipat pe chelner (Duminică, 26 februarie 2012, 9:51)

    K Terinca [anonim]

    Asta e diferenta intre nemti si romani.
    • 0 (2 voturi)    
      OK, inapoi la castravete! (Duminică, 26 februarie 2012, 14:33)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui K Terinca

      Chiar ma intrebam cand v-a introduce vesnica tema omul de serviciu. Stiti povestea cu ala care la examen, orice l-ai fi intrebat vorbea despre castravete...
  • -1 (1 vot)    
    Ha! (Duminică, 26 februarie 2012, 10:48)

    Adrian [anonim]

    Hahaha. Cred ca nu i-a dat un pumn ca era multa lume in jur. Lol. Avea o fata de parca l-ar fi trimis la munca fortata pe viata... :)))
  • -1 (1 vot)    
    Cine plateste berea varsata ? (Duminică, 26 februarie 2012, 11:09)

    ammmedeo [anonim]

    Cred ca Merkel ar trebui sa plătească berea vărsata, doar s-a răcorit cu ea !!!!
  • +1 (1 vot)    
    eroare (Duminică, 26 februarie 2012, 15:47)

    Adi [anonim]

    Daca va uitati mai cu atentie veti vedea ca nu chelnerul e de vina ci bodyguard-ul care il impinge pe chelner. Nu luati pe nemancate tot ce toarna diferiti neica-nimeni!
    • 0 (0 voturi)    
      Korekt! (Duminică, 26 februarie 2012, 17:18)

      Ion_Roaita [anonim] i-a raspuns lui Adi

      Chiar asa e! Am urmarit si eu atent si-ti dau dreptate!
  • 0 (0 voturi)    
    Mars pe frontul de est! (Duminică, 26 februarie 2012, 18:29)

    Lucian [anonim]

    Un lider german adevarat l-ar fi trimis imediat pe chelner pe frontul de est. Fie si in Grecia.
  • 0 (0 voturi)    
    Bere in pahar de sampanie? (Luni, 27 februarie 2012, 12:32)

    vladf [utilizator]

    Hai sa fim seriosi, alea nu erau pahare de bere.
    Poate sa-l pui pe masa si sa torni bere in el, dar nu sa incerci sa-l servesti plin.
    Acelasi lucru l-am putut observa de revelion, cand pt. doamne a fost servit un fel de cocktail. Probabil din grandomanism in cazul meu dar in cazul de fata pentru ca nu dadea bine ca o doamna sa bea din halba, bauturile au fost servite in pahare necorespunzatoare, mai exact in pahare cu picior inalt.
    In ambele cazuri, centrul de greutate nu este 100% la baza paharului, acesta inclina foarte mult catre baza de sus a piciorului de pahar.
    Cu cat piciorul este mai inalt cu atat, probabilitatea ca acesta sa se rastoarne este mai mare.
    La revelion 3 doamne au fost botezate si ultimele doua chelnerite au incercat sa fie foarte atente.
    O mica inclinatie a tavei si poc.
    In cele din urma, au apelat la un carut, dar in cazul de fata nu cred ca mai era cazul.
    In cazul doamne Merkel, este probabil ca acel individ sa aiba si el o vina.
    Avand costum negru, nu poti observa prea bine, iar ridicarea tavei este provocata de schimbarea brusca a greutatii.
    Totusi fata lui arata putina ingrijorare si un zambet de "vai ce prost sunt".