Atletico Madrid este cea de-a patra echipă calificată în semifinalele Cupei Spaniei. Formația antrenată de Diego Simeone a învins-o pe FC Sevilla, scor 1-0.

Jucatorii echipei Atletico MadridFoto: Alberto Gardin/IPA Sport / ipa-a / PA Images / Profimedia

Atletico Madrid - Sevilla 1-0

Cu Horațiu Moldovan rezervă, Atletico Madrid s-a bucurat de o asistență impresionantă în duelul de pe Metropolitano Stadium, cu Sevilla.

Echipa antrenată de Diego Simeone a avut șansa deschiderii scorului în minutul 26, însă Griezmann a irosit o lovitură de la 11 metri, după ce a alunecat în momentul execuției.

În a doua repriză, tehnicianul gazdelor a mutat inspirat și l-a introdus pe Depay în locul lui Morata, iar olandezul a marcat golul victoriei, în minutul 79.

Atletico Madrid completează astfel careul de ași în Cupa Spaniei, fiind a patra echipă calificată, după Real Sociedad, Mallorca și Athletic Club Bilbao.