Victor Ponta: Traian Basescu ne ataca cu parasute. Nu exista insulta mai mare pentru o femeie decat sa o dai exemplu pe Elena Udrea

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 2 mai 2014, 12:13 Alegeri 2014 | Europarlamentare


Premierul Victor Ponta a declarat vineri ca Traian Basescu "ataca cu parasute", in timp ce PSD are "piloti", la o zi dupa ce Elena Udrea a sarit cu parasuta de la 4.000 de metri. Intr-un discurs sustinut in fata Tineretului Social Democrat, Ponta a afirmat ca cea mai mare insulta pentru o femeie este sa o dai drept exemplu pe Elena Udrea.

"Este un loc deschis si nu as vrea sa ne cada vreo parasuta in cap de la dl presedinte Basescu. Ne ataca cu parasute, noi avem piloti", a spus acesta, in aplauzele membrilor TSD.

In discursul sau, Victor Ponta a sustinut ca sub regimul Basescu femeile au fost "jignite, insultate", iar "cea mai mare insulta la adresa unei femei din Romania e sa o dai exemplu pe Elena Udrea".

"Nu exista insulta mai mare pentru o femeie in Romania", a subliniat el.

Primul ministru a vorbit despre un regim Basescu care "terorizeaza, asculta, ii considera pe toti romanii infractori ce trebuie pedepsiti preventiv", despre "vremuri in care frica, ura, saracia, dezbinarea au fost cuvintele de baza si politicile de baza".

Victor Ponta a continuat: "Avem datoria sa ne luptam pana la capat si in decembrie noi sa fim la presedintie si Basescu la ..." "Puscarie!", au raspuns tinerii TSD.

"Voiam sa zic la brutarie", a comentat primul ministru, iar mai tarziu, in discursul sau, a adaugat: "Aia cu brutaria am retinut-o si o facem!".

Discursul sau s-a incheiat cu scandarea: "Victor Ponta, presedinte!".

Anterior acestui discurs, Gabriel Oprea, seful UNPR, le-a spus tinerilor TSD ca "Victor Ponta are obligatia sa ajunga presedintele Romaniei".

La inceputul acestei saptamani, premierul Victor Ponta a declarat, intr-un miting electoral la Bacau, ca in Romania "exista o doamna care se ocupa cu ridicatul", dar nu si-ar dori sa fie mai bun ca Elena Udrea la acest capitol.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


10524 vizualizari

  • +64 (74 voturi)    
    Si mai mare insulta (Vineri, 2 mai 2014, 12:18)

    mircea_cjn [utilizator]

    ..pentru o femeie este sa ii dai exemplu pe acest derbedeu , Victor Ponta.
    • +41 (45 voturi)    
      Asta e prim ministrul Romaniei? (Vineri, 2 mai 2014, 15:03)

      czr [utilizator] i-a raspuns lui mircea_cjn

      Felicitari celor care l-au votat! Au ceea ce merita!
      Mentionez ca nu mi-e simpatica Elena Udrea, insa ma intreb cat de josnic poti fi si cat de jos poti sa cobori nivelul discutiei sa faci astfel de remarci? Si mai ales sa faci asta de la inaltimea demnitatii de prim ministru..

      PS
      In locul Elenei Udrea, i-as raspunde pe masura: Cand se referea la parasute, cred ca batea un apropo: defapt se referea la parasuta dintoasa pe care i-a bagat-o pe gat socra'su..
      Poate asa pricepe..
      • +25 (29 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Vineri, 2 mai 2014, 17:19)

        [anonim] i-a raspuns lui czr

        • -13 (19 voturi)    
          Chiar nu stii? (Vineri, 2 mai 2014, 18:29)

          Gigi-al-mai-tare [utilizator] i-a raspuns lui

          Pentru a impins-o pe la spate si i-a ramas dator.
          • +5 (5 voturi)    
            Ponta se da cu barca (Vineri, 2 mai 2014, 21:19)

            sebagain [utilizator] i-a raspuns lui Gigi-al-mai-tare

            Iar EU sare cu parasuta...hmm...
      • +31 (33 voturi)    
        Prostanacul II (Vineri, 2 mai 2014, 17:41)

        Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui czr

        Sa ne amintim ce mandru a fost el cand s-a dat cu F16 .Se da pilot acuma.Un alt plagiat.Ca nu e pilot. Din mistocareala de mujic ramane cu un alt esec.Orice pilot de F16 isi incredinteaza viata unei PARASUTE.Chiar Ponta in excursia lui scolara cu F16 avea viata asigurata de o PARASUTA. Nu este bine sa razi de parasute.Cand va cadea Ponta se va ruga la Domnul ptr o parasuta.Daca nu o primeste,praf se face.
        • +11 (13 voturi)    
          moldovenii (Vineri, 2 mai 2014, 21:26)

          Gheorghescu [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

          moldovenii, hai sa zicem din Bacau, il avanseaza cu aceasta ocazie pe Tonta de la chilot secund la chilot plin.
        • 0 (0 voturi)    
          Excelent spus si are sanse sa -l (Duminică, 4 mai 2014, 15:38)

          fosta zoezoe [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

          detroneze pe prostanacul I !!!!!
  • +52 (62 voturi)    
    voi candida.... (Vineri, 2 mai 2014, 12:18)

    torna_fratre [utilizator]

    Auzi mai draga ...plagiatorule astept sa spui urmatoarea fraza:
    -Voi candida la Presedintie daca ma sustine Basescu!
    Si cum Basescu nu te sustine eu zic sa nu te mai obosesti nu de alta dar depasesti gabaritul pentru postul de copilot.O sa prabusesti avioane si nici "parasuta" Daciana nu te mai salveaza
  • +54 (64 voturi)    
    Mirlan (Vineri, 2 mai 2014, 12:21)

    canuta [utilizator]

    mai poate fi omul asta!
    Cum dracu l-ati adus acolo mai fratilor? Se vedea asta dinainte,chiar si din avionul ala din care s-a "ales" el pilot.
    • +15 (19 voturi)    
      Presupun ... (Vineri, 2 mai 2014, 14:39)

      Herodot [utilizator] i-a raspuns lui canuta

      ... ca ai vrut sa spui ... "chilot" ... asa cum ar zice si bacauanii ... ;)
  • +67 (79 voturi)    
    Marlna de Gorj-frustrat (Vineri, 2 mai 2014, 12:21)

    Cristiann80 [utilizator]

    Ponta vobeste de parasute?
    Acest bolsevic care in viata lui n-a facut nimic? Si daca a incercat a fost totul esec.
    Daca Elena Udrea a avut curaj sa faca un salt cu parasuta pentru lansarea colectiei de tricouri PMP, acesta este motiv de a jigni o femeie in loc s-o aprecieze pentru atitudine?!
    Nevasta lui nu-i tot parasuta? Sa ne uitam putin la trecutul ei si prin cate paturi a trecut, apoi mai vorbim. Sa privim viata lui Ponta, el nu s-a prostituat in interes propriu?
    Si-a abandonat sotia si copil de un an, ca sa poata intra in casa baronului Sarbu pentru a parveni....
    El vorbeste de moralitate? Rusine sa-i fie marlanului!
    Elena Udrea este de un milion de ori mai "barbat" decat Ponta, ea n-a fost trasa de sase sclavi cu barca pe ulita fara apa!
    Taranul de Gorj tot taran a ramas, degeaba si-a facut "boletin" de Bucuresti, tarana i-a ramas printre degete. Rusine!! Asta-o premierul tarii? Asa ceva nu trebuie sa mai toleram!!!!
    • +37 (41 voturi)    
      Nu-l mai faceti taran pe Ponta! (Vineri, 2 mai 2014, 14:37)

      CMXI [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

      Jigniti astfel aproape jumatate din populatia tarii! Ponta e marlan, mincinos, prost crescut, dobitoc. In fine, la faza cu dobitoc animalele s-ar putea simti jignite!
  • +58 (66 voturi)    
    lool (Vineri, 2 mai 2014, 12:22)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    ce jeg e ponta asta...
  • +44 (54 voturi)    
    Badaranul Ponta infricosat de Udrea, de asta ataca (Vineri, 2 mai 2014, 12:22)

    Cristiann80 [utilizator]

    Gestul de ieri al Elenei Udrea a fost impresionant, in comparatie cu al izmanarului Ponta- tras cu barca de sase sclavi pe o ulita fara apa. Diferenta este de de la cer la pamant fata de cei doi finalisti la prezidentiale. Am tot mai marea convingere ca Udrea o sa-l faca praf pana in noiembrie. NU avem nevoie de un pantalonar fara sange in instalatie in politica care se ruzuma doar in a jigni femeile, cand el are acasa doua plus o mama, o sora care face afaceri de doi ani cu statul... prima nevasta, a doua si o fiica. deci, cinci femei de care nu are de ce sa fie mandru. Rusine plagiatorului mitoman. A ramas tot un taran de Gorj dsi se da bucurestean!
  • -49 (55 voturi)    
    Arde-i Ponta !!! (Vineri, 2 mai 2014, 12:22)

    MenInBlack [utilizator]

    Ce-l mai injuram pe Ponta acum vreo doi-trei ani cand matura basul cu ei pe jos (Crin si Ponta).
    Dar iata Ponta a crescut ca si martzoaga care mancand carbuni s-a transformat in Pegas inaripat.
    Bravo Ponta, acum stiu ca s-a calit carlanul si incepe sa semene cu otzelul pur.
    Da-le la gioale impostorilor basisti, dar nu uita sa-i multumesti vesnic basului ca te-a crescut. El ramane pentru tine adevaratul Yoda in ale politicii dambovitzene, chiar daca Dl Nastase ti-a predat excelent <<Bunele maniere>> :)

    Ponta for President !
    • +18 (20 voturi)    
      Ma, eu cred ca tu faci mishto... (Vineri, 2 mai 2014, 14:43)

      Herodot [utilizator] i-a raspuns lui MenInBlack

      ... altfel nu inteleg cum printre zeci de oameni cu mintea limpede s-a strecurat si unul cu mintea ... tulbure...

      PS Chiar daca faci mishto, tot ti-am dat un minus... :P
    • +15 (17 voturi)    
      ! (Vineri, 2 mai 2014, 15:05)

      melcul_naravas [utilizator] i-a raspuns lui MenInBlack

      Oricum, e un marlan. Asa ceva nu-i permis sa spuna unui barbat chiar daca vremelnic e prim ministru. Rusine, nu-l mai votez!
      • -10 (14 voturi)    
        udrea nu e femeie (Vineri, 2 mai 2014, 17:03)

        MenInBlack [utilizator] i-a raspuns lui melcul_naravas

        e barbata ! chiar daca da cu mopul in campanie...
        deci si-a asumat sa si-o ia ca de la barbat la barbat , acum primeste ceea ce merita, dupa 10 ani de jaf si curvasaraie politica.
        • +1 (1 vot)    
          dilema (Sâmbătă, 3 mai 2014, 15:18)

          asada [utilizator] i-a raspuns lui MenInBlack

          ba dar tu esti barbat??!!!
      • +3 (7 voturi)    
        ! (Vineri, 2 mai 2014, 18:43)

        melcul_naravas [utilizator] i-a raspuns lui melcul_naravas

        Tel maitre tel valet!
    • +2 (4 voturi)    
      De acord! (Vineri, 2 mai 2014, 22:12)

      MarinTudor [anonim] i-a raspuns lui MenInBlack

      Ce parere sa fie presedintele puscariasilor din Romania!
  • +41 (51 voturi)    
    Pacaliciule, (Vineri, 2 mai 2014, 12:26)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    dar Udrea ce este?!
    Nu e femeie?!
    Uita/te la ce "parasute" aveti voi in partid si abia dupa aceea gandeste/te la... jigniri!
    Asta este comportamentul vostru?
    Asta este bunul vostru simt, clamat peste tot?
    Curios, dar mie ceea ce faceti voi, este nesimtire crasa: copiati tot si de peste tot, mintiti mereu, puturosi nevoie mare, nesimtit la greu, cretini din nastere, ...
    Cine da sfaturi?!
    Ciob de oala sparta?!
  • +44 (54 voturi)    
    Batjocoritor ca intotdeauna (Vineri, 2 mai 2014, 12:26)

    lulu10lulu [utilizator]

    Domnul Ponta nu conduce decat in topul batjocoritorilor. Un politician de doi bani.
  • +33 (45 voturi)    
    Insulta (Vineri, 2 mai 2014, 12:26)

    deer [utilizator]

    Cea mai mare insulta pentru o femeie e sa fie urata ca Daciana ta.
  • +30 (40 voturi)    
    marlan/neghiob/nesimtit/ipocrit/mitoman (Vineri, 2 mai 2014, 12:26)

    un domn [utilizator]

    dottore di Catania/slugarnic lui felix...cei care POT continua lista lui Victor viorel pot sa adauge..
  • +37 (47 voturi)    
    Nu exista o rusine mai mare pentru o tara (Vineri, 2 mai 2014, 12:26)

    Lovilutia [utilizator]

    Decat Ponta = prim-ministru
    • -3 (5 voturi)    
      pai, (Vineri, 2 mai 2014, 13:29)

      Cezy [utilizator] i-a raspuns lui Lovilutia

      o sa vezi ca exista!!!
    • +13 (15 voturi)    
      Prim-ministru? (Vineri, 2 mai 2014, 14:44)

      Herodot [utilizator] i-a raspuns lui Lovilutia

      Poate ai vrut sa spui prim-sinistru...
  • +41 (51 voturi)    
    Acum sincer... (Vineri, 2 mai 2014, 12:28)

    JestersTear [utilizator]

    ... cred ca nu exista insulta mai mare pentru un barbat decat sa il dai exemplu pe Victor Viorel Ponta.
  • +28 (38 voturi)    
    abia acum inteleg... (Vineri, 2 mai 2014, 12:30)

    lambda [utilizator]

    Clarvazatorul Ponta, de asta s-a dat in F16... stia el ceva. Ce glume de 2 bani... hai sa ne intrecem cine face mai multe "broscute" pe suprafata apei si castigatorul sa guverneze.
    Mai corect ar fi fost "co-pilot" (in care CO e de la "copy").
    Nu ar fi mai bine fiecare sa-si vada de frustrarile lor adolescentine (si Ponta si Udrea) si sa gasim pe cineva care chiar sa guverneze in tara asta?
  • +36 (46 voturi)    
    marlane, (Vineri, 2 mai 2014, 12:31)

    romania_curata [utilizator]

    cea mai mare jignire pentru orice roman e ca exista un marlan ca tine!
  • +24 (30 voturi)    
    Ce constat ? (Vineri, 2 mai 2014, 12:32)

    Lovilutia [utilizator]

    Ca intre CONDUCATORII tarii au loc doar "sesiuni" de mistocareala publica. Chastiile serioase, indiferent de partid, se fac in "spatele usilor inchise".
    De acolo si incredibila evolutie financiara a "alesilor nostri". :)
  • +20 (30 voturi)    
    de parca ar avea de ales copy-paste (Vineri, 2 mai 2014, 12:32)

    lucadd [utilizator]

    la presedintie ori la puscarie
  • +24 (32 voturi)    
    scum (Vineri, 2 mai 2014, 12:37)

    Snitzelvienez [utilizator]

    Cand nu esti sigur de caracterul unui om, priveste-i prietenii.
  • +31 (37 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 2 mai 2014, 12:38)

    [anonim]

  • -7 (21 voturi)    
    Lipseste o poza edificatoare... (Vineri, 2 mai 2014, 12:39)

    _cutare [utilizator]

    Hotnews, unui astfel de articol ar fi trebuit sa-i adaugati poza in care Ponta, Daciana si Udrea isi zambesc prieteneste la aceeasi masa si glumesc intr-o cafenea (probabil pe seama romanilor care ii cred cei mai mari dusmani si pe care incearca sa-i manipuleze).
  • +21 (31 voturi)    
    Josnic... (Vineri, 2 mai 2014, 12:39)

    gaesseki [utilizator]

    Asta, ca si cele de dinainte, reprezinta culmea gretii la care putea ajunge acest personaj nociv. Cred ca nici macar cocalarii si manelistii - al caror idol si exponent se crede - nu il mai inghit nici macar cu vagoane de lamaie.
    P.S. Ei nu au "piloti" au "copiloti". Daca se refera la ceea ce a facut la Campia Turzii, pai asta putem face toti: stat cu c...rul pe scaun in timp ce altul munceste si din cand in cand sa spunem: "Oh, Yogi, my Yogi, this is great" :D
  • +27 (37 voturi)    
    limbaj de pilot de... trasura... (Vineri, 2 mai 2014, 12:39)

    Cezy [utilizator]

    incalificabil! Limbaj suburban e putin zis! Din pacate din nou...
  • +29 (39 voturi)    
    Mitoman, mincinos, fara cuvant, (Vineri, 2 mai 2014, 12:39)

    Gigell [utilizator]

    acum si mitocan.
    Si pe asta vreti voi, tineret PSD-ist spalat pe creier, sa-l avem presedinte ?!?
  • +27 (37 voturi)    
    pai la ce altceva te poti astepta (Vineri, 2 mai 2014, 12:42)

    Rumpelstilstikin [utilizator]

    de la unul care se adreseaza unei femei cu "fa"?
  • +30 (40 voturi)    
    De acord (Vineri, 2 mai 2014, 12:44)

    Euunul [utilizator]

    Fa Doino ai chef de-o parasuta! - e doar o adresare prieteneasca....
  • +31 (41 voturi)    
    Copilotul n-are curaj sa sara (Vineri, 2 mai 2014, 12:52)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Ponta n-a avut curaj sa sara din barca in apa aia de 20 de cm, daramite cu parasuta de la 4.000 de metri...

    Daca e asa grozav, sa sara si el. Si mai si minte ca PSD-ul "are piloti", dar n-a atins mansa in F-16-le ala.
    N-am uita expresia de la coborarea din avion :

    "Si inca sunt viu !"

    Asta, da, curaj...!!!
    • 0 (0 voturi)    
      Citind (Sâmbătă, 3 mai 2014, 11:36)

      canuta [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      postarea dvs. si ale altora legate de faptul ca Ponta n-a pilotat avionul,mi-am amintit un banc despre un tigan care,cind a auzit cit costa o bomba atomica a inceput sa se roage la Dumnezeu sa-i cada si lui una in curte.
      Eu zic sa nu va doriti sa puna asta mina pe mansa,ca s-ar putea sa va treziti ca va intra un F16 pe geam!
  • +29 (39 voturi)    
    Respect pt femei,varianta Viorel (Vineri, 2 mai 2014, 12:53)

    catalin72 [utilizator]

    Ai dreptate ma Viorel,nimic nu-i mai placut pt o femeie decit sa-adresezi un delicat FA ! Intr-adevar ,sa le compari pe femeile din PSD cu o femeie moderna,frumosa si priceputa ca d-na Udrea ,e o jignire ...modelul lor e Ana Pauker !
  • +31 (41 voturi)    
    Marlanul tot marlan (Vineri, 2 mai 2014, 12:54)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Cu glume de "baiat de cartier" si minte de manelist ponta se identifica perfect cu votantii sai. Incompetent, infractor, golan de duzina, gata de orice pentru a parveni. Inclusiv a se compromite profesional pentru a satisface dorintele mentorului sau si a comite orice infractiune pentru a urca in fruntea bugetului. Cu adevarat cel mai periculos si cel mai jegos politician Roman.
  • +33 (43 voturi)    
    Ponta are probleme de natura sexuala, asa cred! (Vineri, 2 mai 2014, 12:56)

    Cristiann80 [utilizator]

    Indignat, revin si intreb: Daciana cum se simte cu un barbat in casa care s-a prostituat in scopuri politice, pana si cu ea?! Dupa rusiena cu barcuta trasa de sclavi, dupa ce a umilit-o public pe Daciana spunand senin ca lui nu i se mai ridica nimic si ca nu face fata Elenei Udrea... acum cu mizeria si jignirea breslei care face parasutism dand o conotatie sexuala...iar si iar despre sex!!! Voua nu vi se pare suspect? Nu cumva Ponta are probleme refuland public cu astfel de scapari?!!!
    • +14 (16 voturi)    
      De acord .. (Vineri, 2 mai 2014, 14:46)

      romaya [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

      Tantalaul asta nu e numai un mincinos patologic cu mutra de oligo...,mai e si complexat si frustat sexual .Mi-e scarba de panarama asta de "barbat"...
  • +24 (34 voturi)    
    daca tot comparam (Vineri, 2 mai 2014, 12:59)

    levierul [utilizator]

    nu exista dezamagire mai mare decat semenii mei care te voteaza si te vor vota, desi stiu ca esti corupt, ca doctoratul ti l-a facut altcineva, ca vorbesti sase limbi straine, niciuna acceptabil.
  • +32 (40 voturi)    
    Ce sa zic ? (Vineri, 2 mai 2014, 13:01)

    Cuca [utilizator]

    E un porc, ce sa zic ?....

    Din pacate vorbeste insa pe limba multora, si ei il vor aprecia. Asa cum multi au apreciat la vremea ei si revista Romania Mare, si marsaviile lui CVT, asa cum multi apreciaza acum porcariile de la Antena 3.

    Heh, domnul Ponta, ca un domn ce se afla, nu insulta femeile. Dar spune ca nu exista insulta mai mare pentru cineva decit sa fie comparat cu Udrea. Asta nu este insulta, desigur, este un compliment.

    Si bancul cu parasutele este demn de maidanul din care provine barbatul de stat Viorel. Din pacate insa, iata, a fost apreciat de aplaudacii PSD.

    Mi-este sila. Mare.
    • -12 (16 voturi)    
      Stai linistit (Vineri, 2 mai 2014, 15:03)

      DanBruma [utilizator] i-a raspuns lui Cuca

      Faza cu tiganca împutita ai reusit sa o înghiti? O vei înghiti si pe asta, nu-ti bate capul.
      • +12 (14 voturi)    
        diferenta (Vineri, 2 mai 2014, 17:36)

        Rumpelstilstikin [utilizator] i-a raspuns lui DanBruma

        e ca faza cu "tiganca imputita" avea loc intr-o discutie privata intre Basescu si sotie in masina personala, nu intr-un discurs public in fata "aripii tinere" a partidului
        • 0 (2 voturi)    
          Nu e chiar asa (Duminică, 4 mai 2014, 9:30)

          Loda [utilizator] i-a raspuns lui Rumpelstilstikin

          Iar discutia s-a inregistrat pe telefonul jurnalistei ,luat cu forta de presedintele tarii ! Ce Dumnezeu, toti uitati si momentul asta? Lui Basescu ii iertati toate marlaniile la adresa adversarilor politici ,barbati sau femei(ultima la adresa dnei.Firea cu trimitere la moartea primului sot ,,a purtat ghinion tuturor barbatilor din viata ei" nu v-a scandalizat de loc), pe motiv ca ,,a fost marinar" ,asa, si ?
          Ponta a crescut la scoala Basescului, a avut de la cine invata si a vazut ca limbajul necioplit al acestuia ,departe de a fi pus la zid, i-a adus popularitate, inclusiv din partea unor intelectuali(chiar daca cu o jumatate de gura).
          In aceste conditii ce sa faca unul pe care nu il duce capul(adica cap are, minte ce-i mai trebuie?) .Incearca sa-l imite pe Basescu in maniera in care i-a adus acestuia succes.
          Tel maître, tel valet !
  • +30 (40 voturi)    
    Cind ziceam prin curte ca Pompa-i dobitoc... (Vineri, 2 mai 2014, 13:03)

    IancuJianu [utilizator]

    ...Măgarul din grajd m-a criticat că de ce insult animalele.
  • +20 (30 voturi)    
    piloti?! (Vineri, 2 mai 2014, 13:04)

    outside_the_wall [utilizator]

    PSD nu are nici macar chiloti
  • +38 (48 voturi)    
    ponto, esti nesimtit (Vineri, 2 mai 2014, 13:05)

    jackalphonse [utilizator]

    nu mi place deloc udrea, asa cum nici videanu nu mi place. insa poanta vorbeste ca un marlan nu ca un PM. sper sa dispari cat mai repede ponto, ca nu ai nicio calitate
  • +40 (50 voturi)    
    Un tembel (Vineri, 2 mai 2014, 13:06)

    Cataleya [utilizator]

    Plagiatorul a depasit toate limitele rationale si ale bunului simt.
    • +17 (19 voturi)    
      Mai ales daca ne amintim... (Vineri, 2 mai 2014, 14:21)

      Cataleya [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      ...cum au atacat "parasutele" Birchal sau Cretu, populatia Romaniei, cred ca ar trebui sa fie mai atent la ce spune.
      Nu de alta dar purceaua-i moarta-n cotetul PSD-ist daca ne referim strict la "parasutele" aflate de-o parte sau de alta a baricadei politice!
      ))))
  • +19 (19 voturi)    
    Ponta esti o scarba! Da-ti demisia! (Vineri, 2 mai 2014, 13:24)

    Matrafirefox [utilizator]

    Mafiotul Ponta trebuie dat jos cat mai repede, nu e doar hot si incompetent e si arogant ca Nastase.
    • +9 (11 voturi)    
      curiozitate... (Vineri, 2 mai 2014, 16:24)

      asada [utilizator] i-a raspuns lui Matrafirefox

      Ce face oare Nastase la parnaie ??!! cred ca isi numara oule !!!!!
  • +12 (14 voturi)    
    Postacul PSD online (Vineri, 2 mai 2014, 13:32)

    outside_the_wall [utilizator]

    se vede ca da cu minusul :)
  • +19 (21 voturi)    
    Hoashpele PSDiste (Vineri, 2 mai 2014, 13:53)

    Atoatestiutorul [utilizator]

    Pai normal ca Udrea, in ochiul misoginului barbat sau a fufelor frustrate este o parasuta. Problema e ca ar vrea sa aiba si PSD-ul asa parasute. Dar ei s-au ales cu hoashpele obosite gen androneasca si "fa doino". Pai alea in vecii vecilor nu vor putea fi catalogate drept "parashute".
    Oricum, cuvantul in sine este de tirist retardat si frustrat iar folosirea lui de catre pm unei tari nu este decat ul simbol al retardarii acestui popor.
  • +22 (24 voturi)    
    Si inca ceva pt sconxul Plagiator! (Vineri, 2 mai 2014, 14:28)

    Cataleya [utilizator]

    Eu nu cred ca cei care practica parasutismul (de la soldati pana la amatori sau profesionisti) meritau jignirile aduse de acest sconx , ca si cum un salt cu parasuta te face automat "o parasuta"
    La fel se poate spune despre afrontul adus Jandarmeriei Romane, cand ditamai malacu' de 120kg se lasa tras cu barcuta, in apa pana la glezne, de catre jandarmii romani care , mai mult ca sigur ca aveau altceva mai bun de facut acolo, in acele momente, decat sa-l traga pe sconx cu barca .
    Dar, se pare ca meseria de edecar a ramas mostenire de la Iliescu si face parte din fisa postului.

    Rusine Plagiatorule!.
  • +17 (19 voturi)    
    despre insulte (Vineri, 2 mai 2014, 14:49)

    popescu_de_padure [utilizator]

    Dl copy/paste (cu litere mici, pe masura caracterului domniei sale) insulta pe toti romanii cu prezenta lui in politica. Faptul ca este si prim-ministru este deja o catastrofa si o rusine...

    La scoala probabil ca nimeni nu i-a povestit despre bun-simt...
  • +14 (16 voturi)    
    parca vad (Vineri, 2 mai 2014, 15:00)

    ggna [utilizator]

    c-o sa-ti puna Udrea parasuta in cap la alegeri...nesimtit ce esti!
  • -19 (21 voturi)    
    Hai sa recunoastem (Vineri, 2 mai 2014, 15:02)

    DanBruma [utilizator]

    Hai sa recunoastem ca gluma cu parasuta e bine gasita.
    • +9 (11 voturi)    
      Fai, voi puteti recunoaste ce vreti acolo... (Vineri, 2 mai 2014, 16:03)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui DanBruma

      ... la voi intre hoti si mincinosi. Da' "barbatu'" Poanta nu ar trebui sa vorbeasca despre cum sunt alte femei dupa faza cu barca.
    • +15 (17 voturi)    
      Am sa va rog... (Vineri, 2 mai 2014, 16:23)

      gaesseki [utilizator] i-a raspuns lui DanBruma

      Sa faceti gluma asta cu mama dumneavoastra. Dupa care sa ne comunicati cam ce mai primiti de mancare.

      O zi buna
      • -5 (7 voturi)    
        O sa fac gluma asta cu mama dvs (Vineri, 2 mai 2014, 20:02)

        DanBruma [utilizator] i-a raspuns lui gaesseki

        Si nici nu e nevoie sa ma rugati.
        • +4 (8 voturi)    
          Daaaaaaa... (Vineri, 2 mai 2014, 22:30)

          Alius [utilizator] i-a raspuns lui DanBruma

          ...deci nu va place gluma, pana la urma. Deci glumele si injuraturile sunt placute numai cand sunt adresate lui Basescu & comp. Cand sunt indreptate catre mama dumneavoastra, nu va mai plac.

          Care o fi explicatia? Eu gasesc una simpla: prostia.
          • 0 (2 voturi)    
            Ce stii tu ce-mi place mie (Sâmbătă, 3 mai 2014, 10:12)

            DanBruma [utilizator] i-a raspuns lui Alius

            Eu zic sa-ti vezi de treburile tale pentru ca in general nu-ti merge bine cand te amesteci in ale altora. Sfat din partea unuia acuzat de prostie catre unul despre care e nu mai este nici un dubiu ca se scalda demult in ea.
    • +9 (11 voturi)    
      modest !!!!! (Vineri, 2 mai 2014, 16:28)

      asada [utilizator] i-a raspuns lui DanBruma

      subtirel comentariu !!!!! Cu toti banii incasati pentru postari parca ai fost cuprins de un pic de jena ??!!
  • +18 (20 voturi)    
    dar.. (Vineri, 2 mai 2014, 15:13)

    normalpeople [utilizator]

    Dar cum se numeste un barbat care jigneste asa de urat o femeie??Fie ea si Udrea.
    Prima oara sa invete bunele maniere si apoi sa viseze la presedintie. Insa mie mi-e tare teama ca majoritatea celor cu drept de vot au aceeasi atitudine ca si Ponta. Putem totusi sa speram ca va aparea un candidat care sa poate fi presedinte si mai ales sa speram ca nu se vor frauda alegerile....
  • +15 (17 voturi)    
    pai acuma sa ii faca si Udrea dosar penal (Vineri, 2 mai 2014, 15:21)

    misa2002_2006 [utilizator]

    pai acuma sa ii faca si Udrea dosar penal pt injurii si calomnie!!!!
    nu mai e mult si ii va incalzi Ponat asta, mare mascarici si tradator de neam, camera lui Nastase- il mai stiti? cel cu ouale multe, care le da la numarat!
    tot cu exprimari din astea venea si ala... si acuma plange, nu mai vrea sa se numeasca roman..manca-l-ar ciuma si pe el si pe Ponta si pe toti de neamul lor care si-au batut joc de poprul din mana si buzunarul caruia mananca.
  • +16 (18 voturi)    
    Josnic!! (Vineri, 2 mai 2014, 15:57)

    flyngangel [utilizator]

    E absolut INCALIFICABIL, sa faci asemena comentarii!!!

    E incredibil, pana unde poate merge aceasta persoana. Si din pacate, cred ca filmul nu se va opri aici. Incercati sa va imaginati ce se poate intampla cu un astfel de nesimtit la Cotroceni, in 4 ani de mandat!!

    Reflecta Romanie.
  • -14 (18 voturi)    
    Distractiv (Vineri, 2 mai 2014, 16:03)

    Gigi Kent [utilizator]

    Tiganca imputita
    Daca te intinzi pe masa iti arat cum se face
    Gaozar
    Mai pasarica
    M... ba!

    Ponta doar se pregateste sa devina presedinte. Un presedinte "popular".
    • +11 (15 voturi)    
      eram sigur... (Vineri, 2 mai 2014, 16:34)

      Atoatestiutorul [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      ...ca apareti. Nu mai conteaza ca ala era in masina lui personala, cu sotia sau in discutii private interceptate intamplator. Ce va place voi sa amestecati lucrurile fara sa va pricepeti. Bai pontist fara de sens, pai astea-s declaratii oficiale, politice, cum vrei tu. E clar pe cine se bazeaza specimenul numit ponta, nu? Pe voi, astia care nu distingeti nimic...poate micul cel mare de micul cel mic. Cam pe acolo ati ramas.
    • +16 (18 voturi)    
      Incoerent (Vineri, 2 mai 2014, 16:38)

      gaesseki [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Pai, parca nu voiam sa urmam modelul Basescu. Voiam sa fim frecventabili, politicosi si respectati. Ca Basescu e Antihristul... Si? Ce facem? trecem de partea ailalta? Macar Basescu e frust cand spune astea si nu le neaga ulterior, spunand ca a spus "ma", "mai" in loc de "fa". Asta e cu coada intre picioare si cum sare primul jurnalist la el, in loc sa sustina, barbateste, o discutie, o taie scurt cu "Pa, v-am pupat" sau altele. Prefer unul care da cu mucii in fasole, dar are curajul sa o recunoasca si sa o sustina pana la capat, unuia care nu are c...e suficiente sa isi recunoasta ORICE greseala. In flow-ul Hotnews sunt cel putin 5 articole in care idiotul neaga evidenta.
  • +14 (16 voturi)    
    Mda (Vineri, 2 mai 2014, 16:50)

    Miscarea Focul Dacic [utilizator]

    Mai...Ponta. Sa știi că m-ai convins. Voi vota PMP. Și știi de ce? Pentru ca partidul ăsta e clar că este singurul de care te temi de fapt. Și tu și banda ta de interlopi din PSD. Nu sunt fan Elena Udrea, recunosc, dar trebuie sa spun ca ultimile ei miscari mi-au placut. Și încă ceva. Cred că E.Udrea mai are șanse să revină dar tu mai băiete ești iremediabil pierdut pentru politica. Și asta se va vedea foarte curând.
  • +13 (17 voturi)    
    cat de nesimtit si prost crescut (Vineri, 2 mai 2014, 17:34)

    Yankeu [utilizator]

    sa fii sa vorbesti asa de o femeie, indiferent cine este ea?
    Cat ponta!Asta e raspunsul corect!
    PS psd are eventual copy -loti sau copy- pase. Sau si/si.
  • +3 (5 voturi)    
    ... (Vineri, 2 mai 2014, 18:19)

    rerenenegate [utilizator]

    Tare, citind articolul si comentariile, imi vine in minte ca niste sociologi/psihologi au inceput recent un studiu privind psihologia poporului roman. Nu pot sa nu remarc caterinca (mishtocareala) si orgoliul. Pacat ca nu se pune mai multa energie in actiuni constructive. Dar ce-i mishto e mishto.
  • +10 (12 voturi)    
    si nu numai.. (Vineri, 2 mai 2014, 18:30)

    ggeo [utilizator]

    nu exista insulta mai mare pentru un macac decat ca seamana cu ponta...
    • +3 (5 voturi)    
      Dl PM macac... (Vineri, 2 mai 2014, 20:37)

      popescu_de_padure [utilizator] i-a raspuns lui ggeo

      Bravo! Mare adevar...
  • +3 (5 voturi)    
    basescu (Vineri, 2 mai 2014, 19:34)

    Manes [utilizator]

    e de vina....
  • -1 (5 voturi)    
    . (Vineri, 2 mai 2014, 20:13)

    rerenenegate [utilizator]

    Apropo, daca vreti mistouri:
    - Udrea nu avea nevoie de parasuta!
  • +7 (9 voturi)    
    vorbeste invidia din Ponta (Vineri, 2 mai 2014, 21:12)

    mendax [utilizator]

    era o vorba care circula pe net : " Oamenii mari discuta idei, oamenii mediocri discuta evenimente, iar oamenii mici discuta alti oameni. " Nu ma deranjeaza ca Ponta o discuta pe Udrea, ma deranjeaza ca avem ca prim ministru un om atat de mic.
    • +1 (1 vot)    
      Eleanor Roosevelt (Sâmbătă, 3 mai 2014, 2:48)

      rerenenegate [utilizator] i-a raspuns lui mendax

      De fapt e un citat celebru si clasic, chiar nu exista netul atunci: Eleanor Roosevelt.
    • +1 (1 vot)    
      Corect (Duminică, 4 mai 2014, 9:34)

      Loda [utilizator] i-a raspuns lui mendax

      Se aplica si domnului presedinte, care i-a ,,etichetat" pe toti oamenii politici din Romania ,asta pana cand intewresele ii impuneau ,,reevaluarea".
  • +5 (7 voturi)    
    pe invers (Vineri, 2 mai 2014, 21:41)

    cris64 [utilizator]

    Victoras, comunitatea celor din aceeasi gasca cu Nastase te asteapta. Sa ”petreci” bine !
  • +2 (2 voturi)    
    hai, fa Daciano parasuta ta a cazut (Sâmbătă, 3 mai 2014, 0:31)

    BME [utilizator]

    in capul lui barbatatu si a ramas cu ea pe cap.
    PONTA sa se uite in gradina lui ca doar nu a luat-o pe Daciana fata mare.
  • +2 (2 voturi)    
    Elena Udrea (Sâmbătă, 3 mai 2014, 7:16)

    Dana Bob [anonim]

    Cat de jos a putut ajunge Ponta!
    Hai sa vedem cine e Elena Udrea!
    A trecut discret de un divort fara a se balacari in public!
    Nimeni din presa de scandal nu a avut nimic rau sau defaimator de scris la adresa ei!
    Niciodata nu am auzit-o ridicand tonul in vreun studio de Tv sau insultand pe cineva!
    Si ar mai fi de spus multe!
    Asa ca il contazic pe Ponta : eu as vrea sa pot fi comparata cu Elena Udrea!
  • +3 (3 voturi)    
    Ponta pericol social ! (Sâmbătă, 3 mai 2014, 8:29)

    VASCO [utilizator]

    Produs al laboratoarelor TSD, premierul Ponta sfidează normele elementarului bun simţ, prin fapte şi vorbe devenind un real politic pentru societate.
    În faţa unei importante părţi a tineretului pretendent la preluarea conducerii ţării, în aplauzele de gaşcă suburbană, cu un larg zâmbet de derbedeu

    -împarte femeile în TSD -iste şi paraşute. folosind un limbaj pentru care poliţistul de la moravuri ar fi sancţionat,

    -plagiază grosolan şi în văzul lumii desfiinţează şi infiinţează comisii pentru a l albi, sfidând lumea de bun simţ,

    -atacă grosolan şi contrar legilor bancare, credibilitatea CEC Bank , şi a sistemului bancar cu acordul tacit al BNR, pericilitând ultima bancă românească, pensiile şi depunerile oamenilor simpli,

    -înstigă brutal la desfiinţarea actului de justiţie, a instituţiilor de forţă DNA ANI ICCJ, etc,
    proclamând în uralele lumpenproletariatului
    dreptul baronului "emblema partidului" de a scăpa de puşcărie, de a continua jaful ca primar, concomitent cu o "echitabilă" trimitere la puşcărie a preşedintelui ţării.

    -Proclamă din funcţia de premier jihadul celor fără de Dumnezeu, înrăiţi în fapte mafiote, victoria "Bătăliei " sale prin instaurarea domniei fărădelegii baronetului cu bascul roşu.
    Premierul loveşte astfel, ca procuror convertit prin propagandă de substanţă bolşevică în întreaga raţiune a puterii de exemplu şi educaţie a actului de justiţie, comiţând în cunoştinţă de cauză un act pur terorist de subminare a statului de drept.

    -Dacă tineretul TSD nu are puterea de a se comporta ca o reală speranţă pentru acest popor
    este treaba lui, dar preluarea unui asemenea exemplu de politică pur huliganică, pune în pericol real şi viitorul acestei ţări.

    Este destul, copii în scoli copiază, în spitale se umilesc bolnavii, la alegeri votează morţii se legiferează măsuri antinaţionale, etc.

    Mai este timp pentru o urgentă operaţie chirurgicală de eliminarea a celulelor canceroase,
    inclusiv prin promovarea unei fundamentate moţiuni de cenzură.
  • +2 (2 voturi)    
    ba birjarule, nu am urat psd ca acum (Sâmbătă, 3 mai 2014, 10:02)

    fosta zoezoe [utilizator]

    nici in "iepoca iliescu" ! Asta e realizarea ta cea mai importanta.Stim ca tu nu vorbesti cu noi sau pentru noi -cei mai informati-ci pentru "bautorii de ulei".Pe ceilalti vrei sa-i scarbesti, sa-i convingi ca trebuie sa stea acasa neavand cu cine vota ......
  • +1 (1 vot)    
    Pempistii nu trebuie sa se simta afectati (Sâmbătă, 3 mai 2014, 10:21)

    DanBruma [utilizator]

    Voi, pempistii, intoarceti gluma pe partea cu conotatie sexuala. Stim cu totii ca Udrea e fidela. Fidela lui Basescu :)
    • 0 (0 voturi)    
      x (Duminică, 4 mai 2014, 9:35)

      Loda [utilizator] i-a raspuns lui DanBruma

      Semper fi ;)
    • +1 (1 vot)    
      saracul..... (Duminică, 4 mai 2014, 10:47)

      asada [utilizator] i-a raspuns lui DanBruma

      Ba, nu te-ai saturat cate dosuri de laba peste bot luasi pe acilea ???!!!!!!
  • +1 (3 voturi)    
    Daca vorbesti de "mandru ca esti roman" si (Sâmbătă, 3 mai 2014, 13:06)

    fosta zoezoe [utilizator]

    "insulta pentru orice femeie" , iti spun ca spusele tale zilnice ca si plagiatul ma fac tot mai putin mandra ca sunt romanca (adica valorile sunt mari cu minus). Pentru al doilea citat, nimeni (din politica) nu o poate depasi pe corina cretu, capul de lista la europarlamentare al psd cu avansurile atat de perverse/penibile/scabroase facute lui C.Powell, ca-i inteleg/aprob pe homosexuali !
  • +2 (2 voturi)    
    ia-ti revansa (Sâmbătă, 3 mai 2014, 16:30)

    sonia48 [utilizator]

    Ponta, sari si tu cu parasuta de la 4000m...Ai curaj? Dar fara sa trisezi...
  • 0 (2 voturi)    
    FRICA (Sâmbătă, 3 mai 2014, 22:30)

    sonia48 [utilizator]

    Lui ponta ii este frica de Elena Udrea. Rezulta clar din comportamentul lui. Drept sa spun...are si motive.
    • 0 (0 voturi)    
      Comparati dupa ruperea usl atacurile (Duminică, 4 mai 2014, 15:45)

      fosta zoezoe [utilizator] i-a raspuns lui sonia48

      lui antonescu si udrea la psd-ponta si o sa avem si raspunsul la intrebarea de ce e udrea atat de atacata! In timp ce ea loveste la radacina aproape zilnic , antonescu (care zice ca e liderul opozitiei) nu stiu ce face !!!?????