Sorin Oprescu, inainte de aflarea deciziei Tribunalului in cazul Costanda: Sunt optimist, probabil judecatorii or sa judece drept. Piratii acestia incearca sa castige bani

de Alina Neagu     HotNews.ro
Miercuri, 6 iulie 2011, 12:05 Actualitate | Esenţial

Consiliul General a respectat "ce avea de facut in cazul PUZ-ului", declara primarul Capitalei, Sorin Oprescu, inaintea aflarii deciziei de miercuri a Tribunalului Bucuresti in acest caz, adaugand ca "va exista un strop de dreptate in ce priveste aceste actiuni", potrivit Mediafax. "Sper sa existe un strop de dreptate in ceea ce priveste aceste actiuni. Sunt piratii acestia care incearca sa obtina bani", a mai spus Sorin Oprescu.

Primarul Capitalei a mai adaugat ca CGMB si-a respectat obligatia privind PUZ-ul in cazul Costanda si ca "probabil judecatorii or sa stea stramb si or sa judece drept".





















[P] Afla cum poti sa-ti imbunatatesti aerul din locuinta

Stiati ca umiditatea mare poate provoca probleme de respiratie si de adaptare la temperaturi mari?

1195 vizualizari

  • -1 (3 voturi)    
    haha (Miercuri, 6 iulie 2011, 12:31)

    Paleopterix [utilizator]

    Pai si judecatorii ce sunt? Aia sunt adevaratii pirati! Ca doar nu o sa ii dea ei 290 milioane de euro din buzunar ci tot in buzunarul nostru isi baga mana. Ei "judeca" si noi platim: pirati, regi, si tot felul de parasute!
    • 0 (2 voturi)    
      COSTANDA a fost aparat de VALERIU STOICA (Miercuri, 6 iulie 2011, 13:52)

      restitutio.ro [anonim] i-a raspuns lui Paleopterix

      ca sa intelegeti de ce a castigat in instanta, devreme ce e aparat de fostul ministru al justitiei valeriu stoica, pdlist de vaza.. in plus el a incasat deja 68 de milioane de euro pentru o parte din teren pe care l-a vandut in 2008 prin sotia lui tariceanu, ioana.
    • 0 (0 voturi)    
      Gasca PDL e mare (Miercuri, 6 iulie 2011, 17:38)

      me_mihai [anonim] i-a raspuns lui Paleopterix

      Rechinii imobiliari sunt parte din PDL. Basescu i-a lasat mijloace de scapare lui Constanda de pe vremea cand era primar general. Te pui cu Constanda si dai de Valeriu Stoica (fondator PDL), care cere despagubirea chiar membrilor PDL din CGMB. Asta este un circuit inchis, orice ar face banii tot in PDL si clientela lor intra.
  • +3 (7 voturi)    
    A avut dreptate cu ultima parte (Miercuri, 6 iulie 2011, 12:36)

    Misu [anonim]

    Au dat o hotararea dreapta.Probabil domnul Oprescu nu a fost invatat de tatal lui activist cum trebuie ocrotita proprietatea privata.Daca esti primar nu inseamna ca poti lua cu japca prin acte administrative proprietatea oamenilor
    • -1 (1 vot)    
      Maestre... (Miercuri, 6 iulie 2011, 18:51)

      mesterul [anonim] i-a raspuns lui Misu

      VEzi ca nea' Baselu si Videanu au lucrat la acest "proiect" , deci nu tranti vina pe Oprescu...Cei doi fantastici ne-a usurat bugetul de 165 de milioane de euro , nu Oprescu...
  • +2 (2 voturi)    
    Bucuresteni aveti o surpriza. (Miercuri, 6 iulie 2011, 13:16)

    haiducul [anonim]

    Intr-un fel sau altul veti plati din salariile si pensiile taiate acestui,,prosper om de afaceri" care a primit terenurile mostenite de la mãsa.
    • 0 (0 voturi)    
      Si ma rog coana ma-sa cine a fost? (Miercuri, 6 iulie 2011, 22:32)

      iancu jianu [anonim] i-a raspuns lui haiducul

      Cum anume a facut ea averea aceea pe care acum noi toti trebuie s-o platim fiului?
      Cu ce sunt vinovat EU ca Comunistii (sic) i-au luat ei averea???
  • +1 (3 voturi)    
    mda (Miercuri, 6 iulie 2011, 13:33)

    Jack S. [anonim]

    Când vorbea de piraţi, Oprescu făcea aluzie la persoana la care va ajunge o parte din aceşti bani.
  • +3 (3 voturi)    
    Oprescule (Miercuri, 6 iulie 2011, 14:59)

    Vizitiul [utilizator]

    Las-o ca macane (placa zic) :)))
  • -1 (1 vot)    
    Slabe sperante (Miercuri, 6 iulie 2011, 17:17)

    arakis [utilizator]

    din partea justitiei romane,domnule Sorin Oprescu!Constanda e doar una din "mostenirile" pe care Sorin Oprescu le-a preluat de la Videanu!