Consiliul General al Capitalei a votat deblocarea lucrarilor la Pasajul Basarab

de A.B.     HotNews.ro
Marţi, 24 februarie 2009, 16:00 Actualitate | Esenţial


Consiliul General al Capitalei a votat cu putin timp in urma o hotarare prin care se deblocheaza lucrarile la Pasajul Basarab. Prin hotararea votata azi, consilierii cer ajutorul Guvernului pentru a grabi procedurile de expropriere din zona pasajului Basarab. Hotararea a fost votata in unanimitate de catre consilierii PSD si PDL. Consilierii PNL au lipsit de la sedinta.
Vom reveni cu amanunte.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1271 vizualizari

  • +8 (10 voturi)    
    Un mare minus pentru PNL ! (Marţi, 24 februarie 2009, 16:18)

    TOTO [anonim]

    Un mare minus pentru PNL !
  • +5 (7 voturi)    
    ... (Marţi, 24 februarie 2009, 16:25)

    Emma Heart [utilizator]

    "Consilierii PNL au lipsit de la sedinta. "

    Si cand ma gandesc ca in 2004 am votat Alianta D.A. din cauza lor ...

    Ce nenorociti.
  • +1 (1 vot)    
    intrebare (Marţi, 24 februarie 2009, 16:37)

    un oarecare [anonim]

    si cand se estimeaza ca o sa se si termine lucrarile?
    • 0 (0 voturi)    
      Cat mai repede (Marţi, 24 februarie 2009, 19:51)

      soferul [utilizator] i-a raspuns lui un oarecare

      ca sa poata fi reasfaltat.
  • +5 (5 voturi)    
    Basarab (Marţi, 24 februarie 2009, 16:50)

    Psajul [anonim]

    Pasajul ala e in interesul nostru al tuturor, rusine celor de la PNL.
    • 0 (0 voturi)    
      candva (Marţi, 24 februarie 2009, 17:26)

      adrian glavan [anonim] i-a raspuns lui Psajul

      Dumnezeu cu mila... trebuia sa fie gata anu asta in aprilie daca nu ma insel.
  • +1 (1 vot)    
    Excelent (Marţi, 24 februarie 2009, 17:23)

    Anonim [anonim]

    In sfarsit o veste buna, e nevoie de pasaj, e nevoie de investitii. PNL s-a ofuscat, o sa-i treaca.
    • +1 (1 vot)    
      PeNeLe, ti-au zburat si penele - cu fulgi, cu tot! (Marţi, 24 februarie 2009, 20:37)

      Don Ciccio [utilizator] i-a raspuns lui Anonim

      Pana la urma, se adevereste un mai vechi mesaj de pace:

      'Oftica e boala grea..."
    • +1 (1 vot)    
      e nevoie (Marţi, 24 februarie 2009, 23:10)

      Nautilus [anonim] i-a raspuns lui Anonim

      In calitate de platitor de impozite locale si cu toti userii ca martori, sunt de acord cu investitiile, sunt de acord cu plata pentru terenurile expropriate, sunt de acord chiar si sa platesc un impozit (pe proprietatea mea din Sectorul 1) ceva mai mare daca Primaria se plange de costuri desi la bugetul lor de sute de milioane de euro n-ar trebui sa se simta - dar PASAJUL TREBUIE CONSTRUIT, cu orice pret. Cine nu e de acord nu e automobilist, ci doar un biet purtator de permis sau nu-l are nici pe acela :))

      ~Nautilus
      202 CP and counting
  • +2 (2 voturi)    
    PNL (Marţi, 24 februarie 2009, 17:57)

    Alex [anonim]

    Oare ce parere au cei de la PNL care au lipsit?