Un roman a fost impuscat in Austria in timp ce incerca sa jefuiasca doi politisti

de D.G.     HotNews.ro
Sâmbătă, 19 aprilie 2008, 16:36 Actualitate | Esenţial


Un roman care a incercat sa fure pretinzand ca este politist a fost ucis in Austria, transmit televiziunile de stiri. Complicii sai, alti doi romani, au fost raniti, in timp ce voiau sa jefuiasca doi politisti austrieci. Culmea este ca hotii erau deghizati in politisti, iar politistii erau imbracati in civil.

Vineri noapte, in jurul orei 03.40, pe autostrada F1 din Austria, trei barbati s-au dat drept politisti si au vrut sa controleze intr-un loc de parcare o masina si sa ii jefuiasca pe pasagerii acesteia. Din nefericire pentru ei, pasagerii erau politisti civili austrieci.

Cand infractorii si-au dat seama de acest lucru, au deschis focul asupra politistilor austrieci. Acestia au ripostat omorand unul dintre infractori si ranindu-i pe ceilalti doi. Cei trei suspecti fac parte dintr-o banda mai veche de infractori, raspunzatori pentru mai multe delicte asemanatoare.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















4440 vizualizari

  • +6 (8 voturi)    
    bine au facut (Sâmbătă, 19 aprilie 2008, 17:05)

    no way [anonim]

    Daca nu-i ratau si pe ceilalti 2 era si mai bine. Numai asa mai scapam de niste lichele.
  • +1 (3 voturi)    
    un bandit mai putin (Sâmbătă, 19 aprilie 2008, 17:20)

    Nautilus [anonim]

    Daca erau si Garcea ai nostri mai priceputi la tir, erau si mai putini infractori agresivi in libertate :))

    ~Nautilus
  • +2 (4 voturi)    
    hola (Sâmbătă, 19 aprilie 2008, 17:23)

    jorge [anonim]

    Si tot asa ar trebui impuscati in continuare zeci si sute de anormali salbatici care numai din romania pot veni.Halal natie.Nici nu va da-ti seama ce mandrie de roman am in mine.
  • +2 (4 voturi)    
    rusine militiei romane ! (Sâmbătă, 19 aprilie 2008, 17:48)

    gogu [anonim]

    sa auzim si la noi de actiuni de astea! dar la noi militienii stiu doar sa guite, nesatuii dreaq!
    • +1 (1 vot)    
      camionu' (Sâmbătă, 19 aprilie 2008, 21:55)

      soferu' [anonim] i-a raspuns lui gogu

      gogule, probleme ma?
      • -1 (3 voturi)    
        ce ai nene militianule? (Duminică, 20 aprilie 2008, 22:30)

        fra-su lu' gogu [anonim] i-a raspuns lui soferu'

        unde te crezi
  • 0 (2 voturi)    
    mda.. (Sâmbătă, 19 aprilie 2008, 20:20)

    dude [anonim]

    Io stau in austria si toate ziarele si televiziunile baga mare despre chestia asta..neam facut inca o data de cacat. asta e..abia apuc sa pot sa cer cetatenia austriaca :(
    • 0 (0 voturi)    
      hitleristo (Marţi, 6 mai 2008, 14:24)

      mirela [anonim] i-a raspuns lui dude

      eu am cetatenia aus de 9 ani si pot sa ma cac pe ea sunt mandra ca sunt romanca si abia astept sa ma intorc de tot acasa. cat despre frati cuc i-mi sunt verisori ............... lucruriile nu o sa ramana asa. sa-ti fie rusine!
  • 0 (0 voturi)    
    ar trebui sa-i platim pe politistii austrieci.... (Sâmbătă, 19 aprilie 2008, 21:12)

    misu [anonim]

    .....nu pe imbuibatii si incompetentii de milittieni romani.
    se pare ca de prinderea infractorilor romani se ocupa oricine, numai porcii de militieni nu.
    nu le e rusine sa ceara tot felul de avantaje, cind treaba lor o fac mereu altii?!
  • +3 (3 voturi)    
    Pacat (Sâmbătă, 19 aprilie 2008, 23:15)

    Vlad I [anonim]

    Trebuiau omorati toti trei, si cred ca toti suntem de acord ca mare paguba nu era. Tara trebuie sa le plateasca austriecilor un sejur in Ro. poate mai elimina si alti paraziti. Unde esti Taricene sa ceri cat mai repede la americani vize ca sa vada si ei "politisti romani" si alte specii din fauna noastra: cersetori (perfect sanatosi) , prostituate, hoti de cupru, spargatori de apartamente.
  • 0 (0 voturi)    
    si invers (Duminică, 20 aprilie 2008, 0:03)

    Huhu [anonim]

    De acord cu voi, insa se intampla si invers (sau sunt tot "ai nostri" probabil):

    http://www.shortnews.de/start.cfm?id=704532
    (in germana)
  • -2 (2 voturi)    
    ,,nu-i corect,,!!!!! (Duminică, 20 aprilie 2008, 0:25)

    raluca [anonim]

    Pacat pt baiatul ucis...a fost de treaba,o sa ii duc dorul...dar si politistii aia nu trebuia sa il omoare..trebuita sa il impuste in picior sa nu mai poata fugi..(scuze k ii tin partea romanului VASI(cucu)dumnezeu sal ierte!!!
    • -1 (1 vot)    
      Durere mare!!!! (Duminică, 20 aprilie 2008, 12:40)

      A [anonim] i-a raspuns lui raluca

      Raluca din suflet te rog sa mi spui daca stii 100% sigur ca este el.
      spune-mi o sursa sigura
    • +1 (1 vot)    
      Schimb de focuri (Duminică, 20 aprilie 2008, 13:47)

      Vassy [anonim] i-a raspuns lui raluca

      Draga Raluca,

      E pacat de viata unui om, dar tu unde ai mai vazut par-pac intre politisti si hoti cu inpuscaturi la picioare?

      Ar tb facuta o petitie sa multumim politiei austriece.
      Bravo lor! Si-au facut meseria cu raspundere si pricepere, profesionist!

      Cine o fi de vina ca sunt multi (cu Pass romanesc) care fac tote astea? Sa fie vreo etnie, sa fie vreo generatie, sau pur si simplu tb sa ne impacam cu idee ca suntem romani, si e si asta una din trasaturile noastre?
    • 0 (0 voturi)    
      Plata (Marţi, 22 aprilie 2008, 20:24)

      Marcel Ionita [utilizator] i-a raspuns lui raluca

      Toti ca ei ar trebui sa pateasca la fel. Si sunt sigur ca politistii austrieci nu au tras fara sa fie atacati. Dupa plata si rasplata - intr-un final a fost cu happy end, cei buni au castigat.
      Daca incurajezi acest lucru, si tu meriti aceeasi soarta!
  • +1 (1 vot)    
    sa va fie rusine! (Duminică, 20 aprilie 2008, 8:40)

    GULCKER [anonim]

    pentru aceste "lichele" mie nu are de ce sa imi fie rusine ca sunt roman! eu sunt mandru ca sunt roman si nu ma mandresc cu toti hotii, tiganii si cersetorii, ci cu cei care isi rup oasele muncind pentru un "mai bine". iar pe nenorociti n-au decat sa-i faca sapun la auschwitz. unde esti tu hitler, doamne????
  • 0 (2 voturi)    
    America (Luni, 21 aprilie 2008, 1:35)

    detzu [anonim]

    In America asa ceva se intampla des. Un caz de rasu lumii a fost anul trecut cand o banda de romani a spart o banca care mai avea doar un scaun in ea. Culmea ca pana sa iasa romanii americanii iau arestat pe totzi. Radeau si negrii de noi cu curu la toate radiourile. PROSTI MAI MARI CA ROMANII RAR MAI GASESTI PE PLANETA ASTA
  • -2 (2 voturi)    
    sunteti neoameni!!! (Luni, 21 aprilie 2008, 15:57)

    Anamaria [anonim]

    nu mai vorbiti fara sa stiti ce spuneti! numai asa de dragul de a posta un comentariu pe un site! ganditi-va ca baiatul ala care a murit are o familie! are o mama care acum e distrusa! nu a omorat pe nimeni! nu a facut atatea rautati acte fac unii oameni care au ramas nepedepsiti! nici macar nu mai iesise din tara de o garmada de timp. si spun asta pentru ca il cunosteam foarte bine,nu merita asa ceva, fiecare om are dreptul la o sansa ,,iar el..avea o viata inainte,,vroia sa isi termine facultatea sa ajunga un "om mare", a plecat dincolo ca sa isi cumpere o masina nu sa jefuiasca ..si i s-au pus in carca o gramada de infractiuni, nu e corect! ar trebui judecati si aspru pedepsiti acei politisti care fac abuz! dumnezeu sa il odihneasca pe vasi!
    • +1 (1 vot)    
      sa cumpere masini cu pistolul??! (Luni, 21 aprilie 2008, 20:46)

      vdv [anonim] i-a raspuns lui Anamaria

      scrie clar ca politistii austrieci au tras abia dupa ce romanii au deschis focul asupra lor. Amicul tau si-a ratat sansa la o viata inainte in momentul in care a ales sa scoata arma (apropo, daca s-au dus doar la cumparat de masini, de ce erau inarmati?). Ce aveau sa faca politistii, sa se lase ucisi pentru ca "deh, are si saracul infractor familie, mama"?? Stii vorba aia: "decat sa planga mama, mai bine sa planga maica-sa".

      Incetati sa le mai tineti partea tuturor raulenilor si idiotilor care nu merita decat puscarie.
  • 0 (0 voturi)    
    oameni idioti (Marţi, 22 aprilie 2008, 9:14)

    Anamaria [anonim]

    ganditiva ca orice ar fi facut nu merita sa moara! ce paste o sa mai aiba familia lui? nu va ganditi cata suferinta provoaca o asemenea tragedie? si el nici macar nu era vinovat ...nu era imbaract in politist...sunt minciuni majoritatea...el s-a dus saracu sa-si cumpere masina..anturajul l-a dus in situatia asta!! oameni idioti!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Politisti deghizat (Marţi, 22 aprilie 2008, 11:22)

    Gelu ONIGA [anonim]

    Sie eu traiesc in Austria de 20 ani, sunt cetatean austriac si detest multe actiuni asemanatoare insa totusi nu ma rusinez ca sunt roman. Cei 3 Romani erau frati, cel putin asa scria presa austriaca si faceau chesti asta de cca 4 luni. Aveau o masina, alfa romeo la care in fiecare noapte dupa miezul noptii ii punea alte numere furate si controlau masini in parcarile de pe autostrazi, doar cele cu numere romanesti, la care le luau baii sub pretext ca sunt falsi. Nu au fost prinsi din intamplare ci a fost o actiune a politiei austriece, 4 echipaje, care au aplicat numere de inmatriculare romanesti si se postau prin parcarile de pe autostrazi si asa au cazut in capcana controlandu-i pe politistii austrieci in civil.
    • 0 (0 voturi)    
      politisti... (Duminică, 11 ianuarie 2009, 15:15)

      ich [anonim] i-a raspuns lui Gelu ONIGA

      Multi romani cred ca Austria este "un magazin de autoservire gratuit" pina la proba contrarie si unii platesc scump prea scump!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Nu sunteti D-zeu sa judecati pe nimeni!!!! (Miercuri, 23 aprilie 2008, 11:41)

    Anonim [anonim]

    Vasile, un copil minunat, care nu se ma intoarce niciodata!!!!Durere, regrete pentru o fiinta extraordinara....nu am cuvinte.....Pentru cei care nu il cunosc ii rog sa se abtina si sa nu mai faca comentarii.....la unele zvonuri (care nici macar nu sunt adevarate) Pacat ca ura la romani e foarte mare, si lasati comentariile rele pentru cei care sunt talhari adevarati, si nu pentru o fiinta care si-ar fi dat si sufletul sa te ajute cu orice. E una sa faci parte dintr-un anturaj de oameni care nu vor sa fie cinstiti, si e alta sa nu faci parte din aceasta categorie. Gata nu mai este, lasati-l in pace, si nu mai fiti asa de rai chiar in saptamana mare dinaintea sarbatorilor.
    Dumnezeu sa-l odihneasca!!!!! NU MAI CREDETI TOATE MINCIUNILE CARE SE SCRIU IN PRESA. Copilul asta a trait in Romania in "ultimele 4 luni" si nu in austria cum scriu ziarele si ca jefuia. A gresit facand acest lucru si platit cu viata, nu a omorat pe nimeni, asa ca austriecii sa nu le bage in carca toate cazurile lor nerezolvate
  • 0 (0 voturi)    
    nu e corect!!! (Sâmbătă, 26 aprilie 2008, 16:38)

    anca [anonim]

    vasy nu merita ceea ce a patit! era un baiat linistit, si toti ne-am mirat cand am auzit ce a facut el si fratele sau, dar lasand la o parte tioate acestea, el era un baiat cuminte, de treaba...ne pare tare rau ca a plecat dintre noi atat de tanar!!! :((