Marcel Ciolacu anunță că PSD depune plângere penală la Parchetul General privind suspiciuni de fraudă

de DG     HotNews.ro
Joi, 1 octombrie 2020, 11:15 Actualitate | Esenţial


Marcel Ciolacu
Foto: Facebook/ Marcel Ciolacu
Liderul PSD Marcel Ciolacu a anunțat joi că PSD va depune plângere penală la Parchetul General privind suspiciunile de fraudă la alegerile din Sectorul 1.

”E curios, unde a pierdut PNL se acceptă renumărarea voturilor, unde a pierdut PSD nu. Văd că nu au dat azi-noapte ordonanță de urgență pentru desființarea instanțelor. (...) Vom face plângere la Parchetul General ”, a declarat Ciolacu.

Antena 3 a difuzat miercuri seară imagini în care mai multe persoane ar umbla, în prezența jandarmilor, la sacii de voturi dintr-o încăpere a Biroului de Circumscripție Electorală a Sectorului 1. Gabriela Firea a preluat imaginile pe pagina sa de Facebook și cere repetarea alegerilor, acuzând frauda.

Clotilde Armand care și-a proclamat victoria în alegerile pentru primăria Sectorului 1 a prezentat joi noi detalii legate de ”manipularea ordinară” pe care PSD a pus-o în scenă la Antena 3. Politicianul spune că imaginile difuzate cu saci de voturi reprezintă o acțiune de intimidare a președintelui Biroului Electoral Sector 1, procurorul Sprîncu Nicolae, care astăzi trebuie să ia o decizie cu privire la sesizarea PSD de anulare a scrutinului.

Candidatul PSD Dan Tudorache a declarat joi că imaginile indică faptul că alegerile au fost viciate și, în opinia sa, se impune anularea scrutinului.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4497 vizualizari

  • +15 (17 voturi)    
    hahahah (Joi, 1 octombrie 2020, 11:29)

    Soljenitin [utilizator]

    Hotul striga prindeti hotul! :)))))
    Tupeu din ala bolsevic, de comunist sadea.
    Frumos, imi place, PSD nu a stiut niciodata sa piarda si asa se duce pe copca usor-usor si aluneca cu gratie inspre irelevanta si uitare.
    • +1 (1 vot)    
      n-au decât (Joi, 1 octombrie 2020, 17:20)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      să depună orice plângere vor.
      Problema este că trebuie să însoțească plângerea cu dovezi.
  • +11 (13 voturi)    
    Hotii striga hotii.. (Joi, 1 octombrie 2020, 11:29)

    ciubex [utilizator]

    Pentru a se ascude in dengrigolada creata hotii striga hotii, astfel oamenii debusolati nu o sa mai stie cine-s hotii adevarati, iara pana lumea se dezmeticeste, hotii scapa.
    Cam asa se intampla si acum cu PSD-ul. Au furat si mai ales cum au oameni pusi inca la butoane, striga ca au fost furati, pentru ca oamenii sa creada ca si ei au fost furati.
  • +8 (10 voturi)    
    Să fiți atenți la plângerea aia, să fie penală... (Joi, 1 octombrie 2020, 11:30)

    TomSawyer [utilizator]

    ...că deja nu vă mai suportă nimeni văicărelile pe la OTV (Antena 3) si DDTV (Romania TV).

    Dacă până acum doar bănuiam furăciunea, după scrutinul ăsta există probe că adversarii PSD-ului au fost furați și nu crede nimeni că s-au furat între ei.

    Păcat că România nu are justiție funcțională, ca acest clan mafiot numit PSD să fie destructurat.
  • +7 (9 voturi)    
    Mda (Joi, 1 octombrie 2020, 11:45)

    TheFaime [utilizator]

    Bravo ma, asa sa faceti. Abia astept sa vad cum reiese ca psd a fraudat alegerile, si si-o ia ciorlacu :) mi-am comandat popcorn, nachos si suc, I am ready
  • +10 (12 voturi)    
    Doar la... (Joi, 1 octombrie 2020, 11:49)

    ElDiablo [utilizator]

    ... sectorul 1 e problema, in rest, in toata tara nimic, tot procesul electoral s-a desfasurat ca la carte. Chiar asa? Am ajuns sa traim in tara hotilor care tipa ca din gura de sarpe ca sunt furati. Pesedeii in frunte cu tov. Colacu nu se dezmint si nu renunta sub nici o forma la practicile caracteristice, un amestec pestilential de bolsevism si tiganie. Cu cat mai repede vor fi alegeri parlamentare cu atat mai bine, poate reusim in sfarsit sa scapam de aceasta adunatura mizerabila de hoti si incompetenti.
  • +8 (10 voturi)    
    Sa intelegem ca va autodenutati? (Joi, 1 octombrie 2020, 11:52)

    feroviarul123 [utilizator]

    Ca de fapt pe voi v-au prins cu procese verbale și alte alea în plus sau prin buzunare. Cam târziu, dar totuși bine.
  • +7 (9 voturi)    
    se autodenunta ? (Joi, 1 octombrie 2020, 11:53)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    se autodenunta ? la cat de prosti sunt... evident ca sunt in stare gunoaiele psdiste.
  • +8 (10 voturi)    
    Hotul striga HOTII (Joi, 1 octombrie 2020, 11:54)

    Cactus Jack [utilizator]

    ...Ciolacu cunoaste de la fotbal, cea mai buna aparare este atacul. Curata nesimtire, dar uneori da roade.
  • +7 (9 voturi)    
    Tare asta (Joi, 1 octombrie 2020, 11:57)

    luptator_din_munti [utilizator]

    Si o sa fie anchetati reprezentantii PSD si ai partidului lui Dan Voiculescu, pentru ca ei apar in imagini. Nici nu mai stii care e prost si care e ticalos in GIO asta infernal de care nu mai scapam.
  • +7 (9 voturi)    
    tipic PSD (Joi, 1 octombrie 2020, 11:59)

    bogdan1477 [utilizator]

    Incepand cu prezidentialele din 2009, cu camioanele de dovezi duse la CCR, la PSD s-a format un reflex ca atunci cand pierd alegerile sa faca scandal fix cum fac pirandele si purandeii cand vin trupele speciale sa ridice vrun bulibasha. Circul asta e fix din acel registru ...
  • +6 (8 voturi)    
    chiar ne dorim (Joi, 1 octombrie 2020, 12:00)

    dcotoara9 [utilizator]

    ca acest lucru sa se intample. sa fie in timpul indicat si sa respecte tot ce e legat!
    Dar voi "doumnilor si duamnelor" incercati doar sa mai castigati electorat pentru parlamentare, fierb plamanii in voi de la PSD_COVID si vreti sa mai aruncati si pe altii!
    Pacat ca nu se mai pot face placute de inmatriculare corespunzatoare!
  • +2 (4 voturi)    
    astia-s (Joi, 1 octombrie 2020, 12:03)

    daldepsd [utilizator]

    cu capu' si fara covid. Ce fac acum se autodenunta?
  • +2 (4 voturi)    
    nu mai bine votezi tu votul in 2 tururi (Joi, 1 octombrie 2020, 12:03)

    snowflake [utilizator]

    Mai ciolacule nu mai bine votezi tu alegerea primarilor si a presedintilor de consilii judetene in 2 tururi si rezolvi scandalul in loc sa il amplifici?
  • +4 (6 voturi)    
    Hoțul care strigă hoții (Joi, 1 octombrie 2020, 12:04)

    BEDE [utilizator]

    Adică PSD a furat și tot ei depun plângere.
    Culmea tupeului. Dar se vede că în politică pentru ca să ajungi în frunte trebuie mult tupeu, multă aroganță...
  • +5 (7 voturi)    
    Hotii striga .."hotii!" (Joi, 1 octombrie 2020, 12:09)

    SoulRider [utilizator]

    Mai e putin si cam de prin decembrie, veti depune numai plangeri. Pe unde mai aveti voi sinecuri temporare, avocatul popoului si curtea din dotare!
  • +3 (5 voturi)    
    foarte bine (Joi, 1 octombrie 2020, 12:14)

    pmct [utilizator]

    sa vedem si noi cine a fraudat
  • +5 (7 voturi)    
    Mai tineti minte !!! (Joi, 1 octombrie 2020, 12:19)

    sipu [utilizator]

    Comisia Nana ( sarma in KR era capul” la acea comisie ) , ce credeti ca a descoperit acea comisie !!!? ca PRIMARUL psd trebuie sa se duca la PUSCARIE .. Nu stiu ce sa zic , dar cred intr-un deja”vu cu primarul psd ,Tudorache parca il cheama .....
    • +2 (2 voturi)    
      A fost vorba chiar de mai multi primari si secreta (Joi, 1 octombrie 2020, 15:35)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui sipu

      de primarie care fusesera presedinti ai comisiilor de improprietarire si respectiv secretari de comisii, toti cu apartenenta la PSD !

      PS. Nu s-au invatat minte si e foarte posibil sa o ia pe coaja cam la fel !
  • +5 (7 voturi)    
    "depunerea....icrelor !!" (Joi, 1 octombrie 2020, 12:24)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    Mai bine si-ar depune toti pesedeii mandatele si ar desfiinta partidul lor de profitori care au dus tara de rapa !!Hotii striga HOTII !
  • +6 (8 voturi)    
    Ciolane, ce simpatic esti ! (Joi, 1 octombrie 2020, 12:26)

    Susufler0 [utilizator]

    Daca d-na Clotilde Armand nu sesiza politia si Parchetul si situatia nu devenea groasa avand in vedere ce a urmat, stateati linistiti !

    PS. Acum, parca a dat un stupar cu un somoiog de paie aprins prin stup, asa a inceput tot PSD-ul sa zumzaie si sa se agite !

    PPS. Fara folos insa ! (In stupi sunt doar trantori) ! :))))
  • +4 (4 voturi)    
    Penalii (Joi, 1 octombrie 2020, 13:30)

    comehe [utilizator]

    Parca acum 8 ani pe vremea asta Dragnea insusi facea plangeri penale !!! Si seful lor, Putina trebuie sa faca plangere pentru calomnie impotriva lui Navalni !!!