Primarul din Deveselu a murit de COVID-19

de D.D.     HotNews.ro
Joi, 17 septembrie 2020, 10:08 Actualitate | Esenţial


Ion Aliman, primar Deveselu
Foto: Captura YouTube
​Primarul comunei Deveselu, din Olt, Ion Aliman(57 de ani), a pierdut, în această dimineaţă, lupta cu virusul SARS-COV2. Edilul din Deveselu a fost confirmat cu COVID-19 în data de 4 septembrie, potrivit Mediafax.

El a fost internat la Spitalul suport COVID din Caracal, dar pentru că starea sa de sănătate s-a deteriorat, a fost transferat la Spitalul Colentina din Capitală.

La scurt timp după ce a fost internat, Ion Aliman a povestit pentru Adevărul cum a descoperit că este infectat cu Covid 19. „Sâmbătă, acum o săptămână, m-am simţit mai rău. Să zic aşa, o mică răceală, când te prinde curentul. Duminică, am fost mai rău, iar luni, când m-am trezit să plec la serviciu, mi-am dat seama că nu prea mai sunt în posibilitatea de a merge. Şi am hotărât să rămân acasă, să-mi iau concediu, toată săptămâna, până fac analize şi văd ce se-ntâmplă cu mine“, a declarat in ziua internării primarul Ion Aliman, pentru Adevărul.

Ion Aliman a fost căpitan de vas de croazieră până în 2012, când a venit la Primărie.

Acum se înscrisese din nou în cursa electorală şi voia al treilea mandat pe listele PSD.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















17492 vizualizari

  • +5 (45 voturi)    
    sa se bucure (Joi, 17 septembrie 2020, 10:14)

    cristi_an [utilizator]

    de toate spagile luate
    • +10 (14 voturi)    
      intocmai... (Joi, 17 septembrie 2020, 11:28)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui cristi_an

      intocmai...
  • +6 (20 voturi)    
    Odihneasca-se in pace (Joi, 17 septembrie 2020, 11:03)

    Pupaza_din_Tei [utilizator]

    Virusul nu discrimineaza.
    • +19 (23 voturi)    
      Ai dreptate (Joi, 17 septembrie 2020, 11:13)

      Emiliom [utilizator] i-a raspuns lui Pupaza_din_Tei

      Virusul nu ia numai ciuma rosie, mai ia si oameni obisnuiti, cinstiti si cu mai mult decat "skoala vetii".
  • +34 (46 voturi)    
    @PSD: Exista sau nu COVID-19? (Joi, 17 septembrie 2020, 11:05)

    IoPaNet [utilizator]

    Ca mie tot nu mi-e clara pozitia oficiala a partidului...
    Colegul vostru a murit de COVID-19 sau de "o mică răceală", asa cum spunea chiar el?
    • +8 (12 voturi)    
      Acum a aflat că există. (Joi, 17 septembrie 2020, 12:00)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui IoPaNet

      Și că nici lui COVID nu-i plac cei care se vor în funcții pe viață.Avea 2 mandate și mai vroia unul.Nu-l mai alege nimeni acum,așa că nu mai erau necesare minciunile,că a fost mare și tare.Exemplu,nu în 2012 a lăsat marinăria și vasele de croazieră erau niște bărcuțe pe Dunăre.
  • -11 (29 voturi)    
    stire incompleta (Joi, 17 septembrie 2020, 11:39)

    licasamadau [utilizator]

    Din stire aflam despre moartea cauzata de covid a unei persoane nu neaparat in varsta, fara alte probleme de sanatate.
    Nimic despre fondul preexistent, datorita caruia au aparut complicatiile si decesul.
    Poate ziceti ca nu se stia cu probleme de sanatate :))
    Virusul exista, este periculos, condoleante familiei... dar hai sa furnizam stiri complete daca sustinem ca furnizam stiri.
    • +16 (26 voturi)    
      Stai "linistit", ti se poate intampla si tie! (Joi, 17 septembrie 2020, 12:05)

      IoPaNet [utilizator] i-a raspuns lui licasamadau

      Nu mai tot incercati sa induceti ideea ca mor doar cei care ar fi murit oricum in urmatoarele 3 luni, ca s-a demonstrat deja ca nu este asa. Da, cu cat esti mai in varsta sau mai bolnav, este mai probabil sa mori, dar pot muri si cei care nu aveau o afectiune anterioara. Nu te considera "indestructibil", ca nu e bine.

      PS: In limba romana decesul nu se produce niciodata "datorita" ci "din cauza".
      • -8 (14 voturi)    
        De unde stii? (Joi, 17 septembrie 2020, 13:24)

        Atoatestiutorul [utilizator] i-a raspuns lui IoPaNet

        Ai vazut statisticile? Probabilitatea de a muri din senin de guvid este mai mica decat de a muri de un accident rutier ca pieton nevinovat. Chiar te rog sa stai in casa cat mai mult, sa nu vedem speriati de-al de tine pe strazi.
        • +11 (15 voturi)    
          Cand tu stateai pitit sub pat in martie... (Joi, 17 septembrie 2020, 14:29)

          IoPaNet [utilizator] i-a raspuns lui Atoatestiutorul

          ...eu mergeam zilnic la serviciu. Asa ca lasa-ma cu vrajeli ieftine de genul "te rog sa stai in casa cat mai mult", ca nu stii nimic despre mine, "atoatestiutorule".
          Asa cum nu stai in casa pentru ca poti muri in accident rutier ca pieton, ci belesti ochii in stanga si dreapta atunci cand traversezi, la fel nu e cazul sa stai in casa pentru ca poti muri de covid, ci sa-ti iei masuri de precautie (te speli, te dezinfectezi, nu stai bot in bot cu altii, etc.).
          Asta-i tot, e simplu, trebuie doar sa nu fii dobitoc si sa bravezi asa cum, din pacate, fac multi in Romania, crezand ca de "jmecherii" ca ei nu se atinge nici covidul.
          • -3 (7 voturi)    
            Hahah (Joi, 17 septembrie 2020, 16:29)

            Atoatestiutorul [utilizator] i-a raspuns lui IoPaNet

            Nu stateam sub nici un pat, din contra...eram iritat de isteria generala. Ieseam cu cea mica pe post de "catel" si mergeam unde voiam, la padure si nu numai.
            Siguir ca se poate prinde de oricine guvidul, precum si un cancer sau un accident. Poti beli ochii cat vrei, te incadrezi in statistica "la locul nepotrivit la momentul nepotrivit" si poti muri intr-un accident, orice ai face. La fel te loveste si guvidul: intai trabuie sa te gaseasca si apoi sa fii si in conditia aia precara care sa te puna la pamant.
    • +9 (9 voturi)    
      Avea decat (sic!) (Joi, 17 septembrie 2020, 13:09)

      adi_69 [utilizator] i-a raspuns lui licasamadau

      - transplant renal
      - diabet
      - hepatita
    • +7 (7 voturi)    
      era transplantat renal + diabet (Joi, 17 septembrie 2020, 13:41)

      Francisc 1 [utilizator] i-a raspuns lui licasamadau

      lua imunosupresoare , nu prea avea sanse