Gabriela Firea, explicații care contrazic afirmațiile inițiale despre prezența sa în clasă împreună cu copiii

de I.H.     HotNews.ro
Marţi, 15 septembrie 2020, 11:00 Actualitate | Esenţial


Gabriela Firea in sala de clasa
Foto: Hotnews
Gabriela Firea revine cu explicații legate de prezența sa în clasă, alături de soțul său, primarul din Voluntari, Florentin Pandele, împreună cu cei doi copii ai lor. Primarul Capitalei prezintă o cronologie care contrazice însă declarațiile inițiale. Ea susține acum că, de fapt, a intrat în școală duminică seară, când ar fi mers să verifice "pregătirile sanitare pentru luni dimineață".

Primarul general al Capitalei, Gabriela Firea, și soțul ei, Florentin Pandele, primarul din Voluntari, au mers în sala de clasă, alături de copiii lor, deși în contextul pandemiei este interzis accesul în incinta unităților de învățământ, după cum o arată ghidurile Ministerului Educației. Aceștia au și postat pe pagina de Facebook o poză din sala de clasă, poză care ulterior a fost ștearsă. Postarea a stârnit pe Facebook revolta mai multor parinți care și-au lăsat copiii la poarta școlii.


Ce declara luni Gabriela Firea:
  • ”Toți părinții cu elevi în clasele mici au intrat în grupuri de câte 5 persoane doar pentru a lua manualele, câteva minute. Am avut masca în interior, am dat-o jos pentru câteva secunde, la fotografie. Noi oricum nu am interacționat cu nimeni în școală pentru că nu sosiseră ceilalți părinți și copii”.
Marți, la o zi de la apariția fotografiilor, Ggabriela Firea reacționează printr-un mesaj pe Facebook în care susține că, de fapt, a intrat în școală împreună cu Pandele și cu copiii duminică seară și au făcut o fotografie 10 secunde. Ea acuză din nou "presa plătită gras de guvern și PNL".

Mesajul postat marți de Gabriela Firea:
  • "Să vină Poliția să ne ancheteze! Dar să vină repede! Că văd că la faza asta a ajuns campania în București! Tăcere mormântală pentru dovada certă că deputatul Dan Nicușor a făcut trafic de influență pentru un interlop, în mod repetat, care și-a construit ilegal restaurant cu casă în el, într-un parc.
  • Totul despre mine și soțul meu, care am făcut în câteva secunde o poză într-o clasa, cu o zi înainte de începerea școlii. Detalii, mai jos.
  • Nicușor Dan a și recunoscut că s-a întâlnit personal cu Mitrache zis Câine și soția sa, și că îl susține fățiș să rămână în clădirea imensă construită ilegal pe spațiu verde! Cu siguranță contra cost! Așa cum ne-a obișnuit să apară în declarația lui de avere “donații” din partea unor oameni de afaceri din imobiliare. Dar nu, nu este de interes pentru nicio instituție și nici pentru presa plătită gras de guvern și PNL!
  • Eu sunt de maxim interes! Acțiune cu celeritate! Și comunicare rapidă!
  • Factual: în seara de 13 sept, ÎNAINTE de începerea școlilor, am mers cu soțul meu să verificăm pregătirile sanitare pentru luni dimineață, fiecare în școlile din orașul în care este primar.
  • La ora 19,30 ne-am oprit la o școală pentru a intra în direct la România Tv. Avem și MARTORI: echipa RTV, angajați ai școlii, paznici.
  • Au intrat și copiii cu noi. Am făcut o fotografie în 10 secunde. Am postat a două zi dimineață o încurajare și un mesaj pentru copii, profesori și părinți, având că ilustrație fotografiile făcute SEARA.
  • Totul a fost dezinfectat.
  • Luni, 14 sept, NU am intrat în clase!
  • Copiii aveau luni o programare la doctor și am fost foarte dimineață, înainte de a veni ceilalți copii și părinți, doar pentru manuale. NU AM MAI INTRAT ÎN CLASE!
  • Am și explicat situația ieri, cui m-a întrebat. Dar s-a înțeles ce s-a vrut... nu adevărul!
  • Eu zic să vină mai repede Poliția, să ne rețină! Să-i ia la întrebări și pe copii! Dar urgent! N-aveți treaba cu Nicușor! Ascuns fiind în debutul pandemiei, făcea trafic de influență prin tele-muncă! Punea presiune pe funcționari din primărie, pentru prietenul lui, interlopul Mitrache zis Câine, cunoscut că proxenet și dealer de droguri. Și constructor ilegal de casă și restaurant în parc! Un fleac!". O nimica toată! Hai cu poza! Tare, tare! Hai și cu arestare!".








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















18270 vizualizari

  • +35 (39 voturi)    
    ! (Marţi, 15 septembrie 2020, 11:10)

    HChifteluta [utilizator]

    Lasa cocoana! Voi psdistii aveati interlopii direct ca bodyguarzi!
  • +28 (34 voturi)    
    HN,nu votez cu ea, am deci voie sa o fac (Marţi, 15 septembrie 2020, 11:13)

    Susufler0 [utilizator]

    proasta cu spume, asta ca sa nu-i zic ca-i de-a dreptul nataroaica ?

    PS. E-hee-heei, Gabitzo, adevarul e cel mai usor de tinut minte... minciunile insa... :))))
  • +23 (29 voturi)    
    votati-o (Marţi, 15 septembrie 2020, 11:15)

    andimi [utilizator]

    votati-o fratilor, spalati-va cu ea pe cap, daca nu iese lumea la vot inca 4 ani va fi o nenoricire pentru Bucuresti!
  • +9 (29 voturi)    
    Bravo, Gabitza! (Marţi, 15 septembrie 2020, 11:18)

    Jegul Cristian Ioan [utilizator]

    Te iubim si te votam!

    Nu este nevoie de explicatii, fiti linistita, Duamna Primaritza, nimeni nu se uita in gura nemernicilor care va ponegresc!

    Normal ca ati fost alaturi de copilasii dumneavoastra, Muchushor Dan, care nu are copii, nu poate sa inteleaga.

    " în contextul pandemiei este interzis accesul în incinta unităților de învățământ"

    Hai sa fim seriosi: asta este legea, dar legile sunt doar pentu fraieri, pentru oamenii de rand.
    Vulgum peccus, common peple sau pulimea, cum asa de frumos zicea colegul dumneavoastra de Partid.
    Suntem alaturi de dumneavoastra, va sustinem, va iubim si va votam, ca sa ne mai dati in continuare vaucere, excursii, sa faceti gratuit transortul public si gigacaloria, asa cum ati promis!
    Sa ne traiti in veci, impreuna cu stilista dumneavoastra!
  • -36 (44 voturi)    
    clasic USRPLUS, clasic ptr jurnalisti (Marţi, 15 septembrie 2020, 11:19)

    tahomir [utilizator]

    deci astia sunt asa de incompetenti incat efectiv nu sunt in stare sa analizeze nici macar o fotografie unde se vedea clar ca nu e nici urma de alti copii.
    Oare nu era normal sa se intereseze care era de fapt contextul?
    Nu, Barna si Vlad Voiculescu si-au dovedit din nou mega superficialitatea si au facut din nou ditamai campania pe o chestie minora.
    Cu asta nulitati nici nu ar fi de mirare sa ramana infractorii astia de la PSD la conducere in Bucuresti.
    De jurnalisti nu mai vorbim, ce pretentii sa avem de la ei.
    Dar noi ar trebui sa votam oameni competenti, nu unii care iau de bun orice apare in presa.
    • +16 (22 voturi)    
      Parerea doamnei Firea despre Bucuresteni (Marţi, 15 septembrie 2020, 12:25)

      Evident [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

      Evident ca daca s-ar analiza fotografia s-ar vedea ca doamna Firea a mers in control la respectiva scoala, cu copii dupa ea, imbracati si aranjati pentru scoala, si cu ghiozdanele aferente. Deci ce a fost de fapt? Simulare pentru inceperea anului???
      Doamna Firea chiar crede ca toata lumea e proasta!
    • +10 (16 voturi)    
      asa e ma au luat si ghiozdanele de duminica (Marţi, 15 septembrie 2020, 12:38)

      snowflake [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

      nu doar ca se duceau cu copii dupa ei duminica taras prin scoli dar le-au mai luat si ghiozdanele sa ii invete cu greul de mici.
      PS:
      "Factual : în seara de 13 sept, ÎNAINTE de începerea școlilor, am mers cu soțul meu să verificăm pregătirile sanitare pentru luni dimineață, fiecare în școlile din orașul în care este primar."
      Daca au intrat in calitate de primar in scoala atunci e clar ca unul din ei nu avea ce sa caute in scoala respectiva si punct.

      "La ora 19,30 ne-am oprit la o școală pentru a intra în direct la România Tv. Avem și MARTORI : echipa RTV, angajați ai școlii, paznici."
      Avem si filmari de la rtv nu doar martori ca stim cat de impartiali sau profesionisti sunt cei de la rtv? Daca avem si filmari odraslele faimosului cuplu erau prezente si aveau giozdanele cu ei? si aici ma refer cel putin la ghiozdanul albastru de apare in poza?
    • +8 (12 voturi)    
      verifica singur la romania TV (Marţi, 15 septembrie 2020, 13:56)

      skye [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

      o sa vezi ca era altfel imbracata in seara de 13 sept.
      https://www.romaniatv.net/gabriela-firea-s-a-testat-pentru-covid-in-direct-la-romania-tv-nu-e-ceva-care-sa-va-doara-care-sa-va-sperie_536690.html

      ea minte, nu jurnalistii nu au verificat contextul.
      • 0 (4 voturi)    
        PSDul nu se dezminte (Marţi, 15 septembrie 2020, 16:18)

        tahomir [utilizator] i-a raspuns lui skye

        Doar nu crezi ca ma uit vreodata la Rromanika TV sau la Antena 3!
        Deci daca sunt imbracati la fel e clar ca duamna minte de ingheata apele! Oricat de jos a ajuns PSDul tot nu inceteaza sa sape.Nu au jena sa minta nici macar cand e evident ca vor fi prinsi.
        Cu atat mai grav ar fi sa ramana Firea la primaie, sper ca macar de asta sa fim scutiti. Sper sa iasa Nicusor dar nu as avea curaj sa pariez nici 10 lei pe victoria lui. O sa fie foarte strans din cauza ca a intrat Basescu, altfel nu erau probleme. Si Base a intrat din cauza ca Barna si Vlad Voiculescu nu doresc ca ND sa castige,sunt niste impostori si niste nulitati.
    • +3 (11 voturi)    
      a venit postacul sa vomite... (Marţi, 15 septembrie 2020, 14:12)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

      a venit postacul sa vomite...
      • -3 (9 voturi)    
        pai acasa nu puteai? (Marţi, 15 septembrie 2020, 16:22)

        tahomir [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

        de ce ai venit pana aici si de ce spui la toata lumea? E de la COVID?
  • +19 (21 voturi)    
    Gabriela Firea (Marţi, 15 septembrie 2020, 11:20)

    Dumitru-Gabriel Petre [anonim]

    popor roman estem doritor de hate la duamna Firea, duamna vrea infratirea turco-romana, daca intrebat la Istanbul si tu spus Romania, acum turcu raspunde Firea+Pandele = LOVE(LE) nu Hagi-Galatsaray. ALAH ALAH!
    Ismail VAT-MA-NU
  • +19 (21 voturi)    
    e o singura explicatie (Marţi, 15 septembrie 2020, 11:21)

    liviu_ [utilizator]

    "unele animale sunt mai egale decat altele"

    nu are ce explicatie sa dea, dar din pacate prostii care-o voteaza o sa o creada si daca le spune ca i-a soptit satana sa se duca acolo
  • +20 (22 voturi)    
    Face ce știe mai bine: (Marţi, 15 septembrie 2020, 11:23)

    gogu52 [utilizator]

    Minte!
  • +25 (27 voturi)    
    sigur (Marţi, 15 septembrie 2020, 11:24)

    snowflake [utilizator]

    A intrat duminica seara dar i-au luat si pe pitici cu tot cu ghiozdane.
  • +22 (24 voturi)    
    coana firutza... (Marţi, 15 septembrie 2020, 11:26)

    Enofereus [utilizator]

    nu te mai autovictimiza. nu aveai voie in clasa. PUNCT. daca ai avea decenta ti-ai fi dat de mult demisia, in schimb arunci petarde cu Dan Nicusor.
  • +25 (27 voturi)    
    Mda (Marţi, 15 septembrie 2020, 11:32)

    _Un stelist_ [utilizator]

    Duminică, au mers la școală doar ei, cu copii și ghiozdane, să vadă clasa la mișto...
  • +23 (25 voturi)    
    Matracucă abjectă (Marţi, 15 septembrie 2020, 11:33)

    Kap [utilizator]

    Mahalagioaica se laudă cu pozele astea penibile prin care să le vândă babelor pe$ediste iluzia familiștilor Pandele.
    Și prin ordinara aia de Budeanu scoate mizerii despre Nicușor, înregistrări care nu dovedesc nimic dar pe care le denaturează vădit și le folosesc drept așa-zise mărturii ale unor fapte pe care doar le inventează duamna fifi și acoliții ei.
  • +19 (23 voturi)    
    >>>> (Marţi, 15 septembrie 2020, 11:34)

    GemstonePig [utilizator]

    Caz clasic de whataboutism .
    Whataboutism-ul era o tactică folosită de către Uniunea Sovietică în timpul Războiului Rece: când Uniunea Sovietică era criticată, criticilor li se răspundea întotdeauna cu o întrebare: „What about...?” („Ce ne puteți însă spune despre...?”)
  • +21 (23 voturi)    
    . (Marţi, 15 septembrie 2020, 11:39)

    Elisaday69 [utilizator]

    O țață mincinoasa
  • +27 (29 voturi)    
    Daaa (Marţi, 15 septembrie 2020, 11:48)

    VasilicaPokemon [utilizator]

    Se plimbau ei frumos duminica seara cu copiii imbracati in uniforme si cu ghiozdanele dupa ei!
    O repetitie inainte de inceperea scolii!
    Abracadabrant, acesta este nivelul la care a ajuns mitomania si obraznicia
  • +24 (26 voturi)    
    .. (Marţi, 15 septembrie 2020, 11:50)

    Cib Ara [anonim]

    1. cand a zisca a dat masca 30 de secunde jos, ok dar unde e masca ei si a sotului , unde s-au volatilizat.
    2. daca s-a dus in inspectie , de ce copilul e imbracat de scoala si cughiozdanul pregatit , de cel-a carat de duminica seara?
    3. cine i-a facut poza , a venit cu fofograful familiei dupa ea , duminica seara ? s-au s-a oferit un alt arinte sa faca poza ?
    4. pt functia detzinuta , ma asteptam sa fie mai responsabila . ori ea minte ca un copil de clasa 7 .
    5. copiii politicienilor duc altfel de viata , invata in altfel de scoli si au alte reguli decat copiii ceilalti. da in final ajung secretarei pe la UE . si plimba catee o servieta a vreunui inalt demnitar , asta pana i face mama rost de un post la vreo regie sau minister
  • +25 (27 voturi)    
    Hmm (Marţi, 15 septembrie 2020, 11:55)

    adrian_rolland [utilizator]

    Deci, acum moldoveanca cu buletin de Voluntari spune ca si-a luat puradeii (cu TOT CU GHIOZDAN!!!) cu o seara inainte,
  • +24 (26 voturi)    
    Mincinoasa patologica dar si proasta cat carull (Marţi, 15 septembrie 2020, 11:57)

    Plagarus [utilizator]

    Doamne cat poate sa ne fie de subtire fibra,de oameni cu coloana vertebrala !
  • +21 (23 voturi)    
    Cand minte Firea? Cand misca gura sau mainile! (Marţi, 15 septembrie 2020, 12:02)

    UnOarecare [utilizator]

    :)
  • +22 (24 voturi)    
    Rucascul (Marţi, 15 septembrie 2020, 12:04)

    Nationalizare [utilizator]

    da, si marmota invelea ciocolata in staniol, copiii au venit si cu rucsacul pregatit de scoala, imbracati oficial, ca tata, bleah
  • +10 (12 voturi)    
    hehe (Marţi, 15 septembrie 2020, 12:09)

    transpenibilus [utilizator]

    newlock her up!
  • +12 (18 voturi)    
    inventam scuze din mers? (Marţi, 15 septembrie 2020, 12:15)

    Til_C [utilizator]

    Au mers duminica seara pana la scoala, cu copii cu tot si cu ghiozdan ca sa faca o poza. Are sens, cine nu ar face asta?
    Pe de alta parte asta e asa o non-stire! De ce ne pasa ca au facut poza cu copiii in clasa? Da, parintii nu au avut voie sa intre in clase si ei au fost privilegiati. Mare branza!
    Au atatea bube astia doi si voi va legati de o poza cu copiii.
  • +21 (23 voturi)    
    Ne ia de prosti... (Marţi, 15 septembrie 2020, 12:15)

    KarinaHorgoș [anonim]

    E imbracata exact la fel ca in pozele pe care le-au facut luni dimineata
  • +10 (14 voturi)    
    Cere și ți se va da (Marţi, 15 septembrie 2020, 12:16)

    CaliPopescu [utilizator]

    Tare asta....haha...:"Eu zic să vină mai repede Poliția, să ne rețină! Să-i ia la întrebări și pe copii! Dar urgent!"
    Ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa primesti. A mai fost unul care a cerut sa vina politia ca mai apoi sa fie facut pres si sa isi ceara scuze :)))))
  • +22 (24 voturi)    
    Mai sa fie! (Marţi, 15 septembrie 2020, 12:23)

    kralizec [utilizator]

    Adica Luni s-a imbracat cu aceleas haine ca si Duminica?
    Copii cu ce drept au avut voie sa intre Duminica iin sala?
    Cu ce drept au avut voie sa intre in sala si Pandele si Firea in clasa? Doar unul este primar in localitatea in care este scoala. Celalalt este doar parinte si nu are voie.
    Copiii au ghiozdanele la ei in fiecare zi?
    Cam multe neconcordante.
    Cam multa ata alba.
    Doar pulimea sa respecte regulile.
  • +19 (21 voturi)    
    Vorba lunga, saracia Bucurestiului.. (Marţi, 15 septembrie 2020, 12:30)

    pehash [utilizator]

    Vorbe - ND s-a intalnit cu xulesc, a facut si a dres, a luat bani de la interopi care si-au construit restaurant in parc.
    Fapte - Primaria a dat teren si autorizatie ilegala pentru restaurant. Asociatia Salvati Bucurestiul, condusa de Nicusor Dan, a castigat in instanta procesul pentru anularea autorizatiei.

    Vorbe - am mers cu soțul meu să verificăm pregătirile sanitare .. fiecare în școlile din orașul în care este primar.
    Fapte - si s-au pozat in aceeasi scoala, impreuna, plus copiii. Deci cei doi sunt primari in acelasi oras, iar copiii se ocupa de verificari.

    Concluzie: Nu va pierdeti cu Firea..

    PS: Ca fapt divers, scolile din Bucuresti sunt in subordinea primariilor de sector, nu a PMB. Madam Firea-Pandele probabil ca nu stie nici macar atat.
  • +15 (17 voturi)    
    Prostie in forma pura. (Marţi, 15 septembrie 2020, 12:45)

    clint [utilizator]

    Sa faci poza asta, in conditiile si timpurile astea.
    Iti mai taie niste voturi, nu stiu daca multe, de la cei care mai au 1-2 neuroni viabili in creier.

    Nu exista niciun motiv sa faci poza asta si sa o publici decat fudulie prosteasca. Este fix ca ne-purtatul centurii de siguranta.
  • +13 (17 voturi)    
    toparlanii mucurestiului ! (Marţi, 15 septembrie 2020, 12:59)

    Stropuleanu [utilizator]

    buey, astia sunt oligofreni fuduli sau imbecili nesimtiti?
  • +17 (19 voturi)    
    hehe (Marţi, 15 septembrie 2020, 13:01)

    transpenibilus [utilizator]

    Pesedista mincinoasa!
  • +13 (15 voturi)    
    n-are nicio legatura cu campania electorala (Marţi, 15 septembrie 2020, 13:13)

    VasileVoicu [utilizator]

    are legatura cu "mizeria" care sunteti si pe care o faceti, in Buc, in Voluntari si in toata tara, in toti anii de mandat de primar & "demnitari", si in toti cei 30 de ani de cand ati incalecat si furati Romania; niste Dinu Paturica rupti in *ur acum 20-25 au ajuns mari demnitari si "inalta societate"...
  • +6 (8 voturi)    
    ... (Marţi, 15 septembrie 2020, 13:53)

    Sarmis [utilizator]

    Sa intelegem ca Firea a decis sa-si finalizeze in sfarsit studiile primare?
  • +5 (7 voturi)    
    factual: era altfel imbracata (Marţi, 15 septembrie 2020, 13:54)

    skye [utilizator]

    Doamna spune ca s-a pozat in seara de 13 sept, cand a mers in scoala in interes de serviciu sa verifice pregatirile sanitare. are si martori, romania TV.

    la romania TV am gasit link-ul de la stirea cu pricina. ce sa vezi, avea alta imbracaminte in seara de 13, decat in pozele din dimineata de 14 sept.

    https://www.romaniatv.net/gabriela-firea-s-a-testat-pentru-covid-in-direct-la-romania-tv-nu-e-ceva-care-sa-va-doara-care-sa-va-sperie_536690.html
    • +2 (4 voturi)    
      Super (Marţi, 15 septembrie 2020, 17:27)

      dihania [utilizator] i-a raspuns lui skye

      Buna observatie.
  • +3 (7 voturi)    
    peste 2000 de ani (Marţi, 15 septembrie 2020, 14:57)

    mos ion roata [utilizator]

    lumea o sa priveasca poza aceasta de TutaNcamon
  • +5 (7 voturi)    
    cu ghiozdanul (Marţi, 15 septembrie 2020, 15:25)

    do3in [utilizator]

    sa inteleg ca plimbau copiii duminica seara cu ghiozdanul dupa ei...
  • +6 (8 voturi)    
    Mincinoas-o! Pai . . . (Marţi, 15 septembrie 2020, 15:25)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . daca ai fost duminica seara ce cauta coplilul cu ghiozdanul la scoala?
  • +5 (7 voturi)    
    N-are rost ... (Marţi, 15 septembrie 2020, 15:46)

    Soro [utilizator]

    ce sa mai comentam pe aici. Stim doar ca PSD-istii sunt mai presus de orice lege si bun simt.
  • +9 (11 voturi)    
    Mai incearca o explicatie (Marţi, 15 septembrie 2020, 16:09)

    Erwin [utilizator]

    Poate poza e facuta sambata, in podul casei din Voluntari care e amenajat sa arate ca o sala de clasa pentru poze pe facebook. Au fost si martori: 2 sobolani rosii si un reporter antena 3.
  • +3 (5 voturi)    
    cu cine vorbesti, maica? (Marţi, 15 septembrie 2020, 16:15)

    Miruna77 [utilizator]

    Orice mesaj are o audienta. E clar ca audienta pentru care s-a croit aceasta minciunea nu suntem noi, eu cu prietenii mei, care nu suntem chiar retarzi si avem urme vagi de gandire critica. Intelegem ca "interzis sa intri in scoala" se refera la toti parintii si la toate orele din zi, noapte, weekend sau sarbatoare religioasa. Si ca a 2-a explicatie, mai slaba si diferita de prima, doar ne poate irita mai mult decat minciunelele spuse de copii incepand cu a 5-a versiune. Deci aia cu care vorbeste tovarasa sunt cele 2 categorii: idiotii tristi si sarmani si asistatii interesati si vorace. Prin urmare sa ne enervam, sa ne organizam si sa votam.
  • +2 (4 voturi)    
    Firea minte de rupe (Marţi, 15 septembrie 2020, 17:04)

    AndreiBCO [utilizator]

    Din pacate, publicul tinta o va crede...
  • +5 (7 voturi)    
    ce facusi iar, sarmoaso?! (Marţi, 15 septembrie 2020, 17:10)

    MARA_MU [utilizator]

    Hai sarmuto, numai atata poti tu scumpete blonda!?
    Numai ca vezi matale, cocoana unii dintre noi ne-am cam saturat de nesimtirea si mizeriile pe care le-am indurat in cei 4 ani de marete realizari ale tale si clanurilor din jurul tau, asa ca da-ne voie sa iti uram de .... bine si sa punctam cateva din maretele tale realizari pe care ni le-ai facut cadou in timpul domniei tale!!
    deci la realizari trecem:
    1. licitatia trucata (oare tot 20 % din contract mai practicati duamna?) pentru achizitia tramvaielor turcesti
    2. cele 28? firme de utilitati creeate pentru bunastarea neamurilor si slugoilor de casa ai cuplului pandelar de voluntari
    3.traficul de balamuc din Bucuresti rezolvat prin solutii miserupiste de consilierii municipali cei mai scoliti din Europa(melanj de autobuze si tramvaie in tarcurile care ingradesc liniile de tramvai!)
    4. aerul cel mai poluat din tara
    5.fonduri nule pentru investitii;sumele deturnate pentru plata putorilor care nu vor sa munceasca dar dau votul pe munca altora
    5. fonduri manarite pe zorzoane, iepuroi, oua de Paste, sclipici si luminite pe bulevarde, etc,etc
    6.atitudine de zarzavagioaica pusa pe scandal in scandalurile in care a fost implicata primaria
    7. falimenraea regiilor de stat (RADET...0
    8. autorizatii de constuire alandala, atribuire spatii pe ..ochi frumosi,asfaltari peste asfaltari in zonele de interes ale clientelei politice
    9. lipsa spatiilor de parcare in Capitala desi cnd s-a inscaunat a promis ca face si drege, bla-bla
    10.inlocuirea conducatorilor competenti cu slugoi hoti si prosti din anturajul ei si ai barbatului
    11. transformarea politiei locale in paza si securitate pentru clanurile care te sustin
    12 ......si mai puneti si voi dragi bucuresteni ce mai stiti! cred ca v-ati invatat bine lectia de data trecuta din 2016!
    asa ca masca pe bot si iesiti naibii la vot, daca nu vreti sa mai tremurati prin piete in frig, zloata si fumigene! basca bastoane pe carca
  • +2 (4 voturi)    
    in plus (Marţi, 15 septembrie 2020, 18:13)

    skye [utilizator]

    zice ca mai tarziu avea programare la doctor pentru copii.
    1. nu inteleg de ce isi duce copiii la scoala daca sunt bolnavi
    2. daca nu sunt bolnavi atunci programarea la doctor nu e urgenta si nu inteleg de ce face programare la doctor in timpul orelor de curs. Asta e absenta nemotivata.
    daca a inventat boala si doctorul (toate indiciile duc aicea) atunci ...urat.
  • -2 (4 voturi)    
    Irelevant (Miercuri, 16 septembrie 2020, 3:05)

    Sah [utilizator]

    Vad cat de duali sunt sustinatorii usr+pnl, ei fac o tragedie de la o poza cu Firea, taceau sau il acopereau pe orban cand avea poza cu bautul si fumatul din cabinet, taceau cand rares facea paranghelii in timp ce oamenii stateau inchisi in casa, tac acum cand Plicusor dovedeste prin viu grai ca face trafic de influenta...dar Firea este cea mai rea ca a facut o poza in clasa cu copiii!
    Alianta s-ar putea numi: usr+pnl+ipocrizie!
  • +1 (3 voturi)    
    O impostoare care tine la putere cu bani (Miercuri, 16 septembrie 2020, 7:19)

    John M. [utilizator]

    si fatada toata mafia PSD. Disperarea vine de la varianta pierderii alegerilor cand vor iesi la iveala fraude si inginerii financiare care o vor trimite in justitie si eventual o vor face "colega" cu Dragnea. Astia nu-s sanatosi daca nu fac ceva ilegal.