Zetea: Nebunia din PSD trebuie să înceteze. Orice vot anti-Dragnea sau împotriva contestatarilor va fi o înfrângere pentru partid

de DG     HotNews.ro
Joi, 20 septembrie 2018, 12:28 Actualitate | Esenţial


Gabriel Zetea
Foto: Facebook
Vicepreședintele PSD Gabriel Zetea spune, după discuțiile cu membrii organizației Maramureș, că la Comitetul Executiv de vineri nu trebuie să se ajungă la niciun vot și că întreaga nebunie trebuie să înceteze, fiindcă partidul riscă să iasă înfrânt din confruntarea taberelor pro și anti Dragnea, indiferent de rezultatul ei.

”Cerem imperativ, din Maramureș, tuturor liderilor de la București să STOPEZE urgent această nebunie. Orice vot dat în Comitetul Executiv de vineri, fie împotriva președintelui PSD Liviu Dragnea, fie împotriva "Comitetului de inițiativă" sau fie că vorbim despre demisii sau excluderi va însemna o înfrângere pentru partid. Nu va fi o victorie dacă se ajunge la vot pentru nicio tabăra (și folosesc cu părere de rău cuvântul tabăra în PSD)!”, a scris Zetea pe Facebook, după ce a discutat cu membrii comitetului executiv al organizației Maramureș pe care o conduce.

El mai susține că mandatul cu care va merge la ședința de vineri este acela de a face apel la unitate.

”Singură soluție pentru că în viitor să ajungem să ne concentrăm din nou pe continuarea unei bune guvernări este o discuție cinstită între colegi, să ne privim ochi în ochi și să ne aducem aminte despre lucrurile pe care le-am promis românilor în 2016. Altfel vom rata toate obiectivele votate de către români prin Programul de guvernare și asta este trist!”, a mai susținut el.



















1673 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    Altul care confunda . . . (Joi, 20 septembrie 2018, 12:33)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . partidul cu tatucul. Asia au comunismul si gena slugii in gena si nu se mai poate face nimic cu ei!
    • +6 (6 voturi)    
      Corect, PSDistii sunt comunisti (Joi, 20 septembrie 2018, 12:51)

      2087 [utilizator] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

      care nu se pot vindeca.

      Poate odata cu disparitia PSD, ne vom putea reconstrui tara, dar mai e destul pana acolo.
      • +3 (3 voturi)    
        PSD-stii sunt ca interlopii, omerta! (Joi, 20 septembrie 2018, 14:38)

        pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui 2087

        Daca vorbeste cineva, vom fi toti pedepsiti!

        Nu ii deranjeaza ca s-au aflat sub conducerea unui infractor condamnat penal, pentru infractiuni impotriva Constitutiei si Statului de Drept!...
  • +4 (4 voturi)    
    gandire logica, de psd-ist (Joi, 20 septembrie 2018, 12:35)

    Captain Obvious [utilizator]

    si cum se termina acest conflict ?
  • +9 (9 voturi)    
    Cum naiba....... (Joi, 20 septembrie 2018, 12:36)

    polonyca [utilizator]

    .......... apar in PSD oameni relativ tineri.....dar atat de indobitociti....atata de fanatici !!!????
  • +9 (9 voturi)    
    Asta are treaba (Joi, 20 septembrie 2018, 12:43)

    Frank777 [utilizator]

    cu toata organizatia lor au treba multa de facut de impartit fonduri si lucari.Trebuie liniste sa nu se atraga atentia ca ne vede lumea ce facem cu banii lor si ajungem toti la inchisoare.Indemnul pesedistilor de maramures este Liniste ca sa putem fura in liniste. Unitate in furat.
  • +3 (3 voturi)    
    joaca la 2 capete baiatul (Joi, 20 septembrie 2018, 12:56)

    natbl73 [utilizator]

    daca si asta, atunci e trist pentru tatuc

    si totusi, ramane si variant cacialmalei
  • +1 (1 vot)    
    Nu măi. (Joi, 20 septembrie 2018, 13:42)

    ouyang [utilizator]

    Sper ca Dragnea să se țină cu dinții de scaunul lui. Doar l-a ocupat cu multă trudă. Ieșiți vă rog în piață cu toții și cereți-i demisia. Negoiță dorea asta deja. Hai cu PSD-ul în piață.