VIDEO Un primar PSD a sărit la bătaie când membrii USR s-au dus să depună dosarele cu semnături pentru inițiativa "Fără penali în funcții publice"

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 28 august 2018, 15:39 Actualitate | Esenţial


Primarul PSD Emilian Ciolan
Foto: Captura video
Emilian Ciolan (PSD), primarul comunei argeșene Dârmănești, a sărit la bătaie marți, în momentul în care câțiva membri USR au mers la primăria din localitate pentru a depune dosarele cu semnături pentru inițiativa "Fără penali în funcții publice". În imaginile video postate de USR pe Facebook, primarul PSD pare să îi lovească pe membrii USR, le adresează injurii și este deranjat că este filmat.

Membrii USR atacați de primarul din Dârmănești l-au reclamat pe acesta la poliție și intenționează să îl dea în judecată.


Reprezentanții Primăriei din Dârmănești au însă altă variantă, susținând că primarul ar fi fost lovit de doi membri USR: "Nu este adevărat că ar fi agresat primarul pe cineva. Primarul este dus la spital, l-au lovit cei doi, i-au dat cu telefonul în ochi. Este la spital, a venit salvarea. Nu știu cum s-a întâmplat, dar știu că e lovit la ochi, îi curgea sânge din ochi, i-a dat unul dintre ei cu telefonul în ochi. Am înțeles că ei au venit pentru niște validări, nu știu exact. Domnul primar este de la PSD. Unul din băieții aceia a dat în el. A venit Poliția", susține Aurel Bănică, referent în cadrul Primăriei Dârmănești, citat de Mediafax.

Pe 14 august, deputatul USR Adrian Claudiu Prisnel a fost agresat de un polițist local în fața primăriei din Rădăuți, în timp ce strângea semnături pentru inițiativa "Fără penali în funcții publice".

Inițiativa cetățenească "Fără Penali în funcții publice" a adunat un milion de semnături, a anunțat în urmă cu o săptămână Uniunea Salvați România.




















10226 vizualizari

  • +4 (10 voturi)    
    modificati textul: (Marţi, 28 august 2018, 15:43)

    bancher [utilizator]

    ,,Emilian Ciolan (PSD), primarul comunei argeșene Dârmănești, a sărit la Emilian Ciolan (PSD), primarul comunei argeșene Dârmănești, a sărit la bătaie marți''

    Atri scris de 2 ori ; Emilin Cioran, primarul comunei argesene Darmanesti''

    Multumim, am corectat!
    • +24 (24 voturi)    
      au punctat de mai multe ori (Marţi, 28 august 2018, 17:50)

      exlc [utilizator] i-a raspuns lui bancher

      ca sa intaleaga lumea.. Ciolan PSD, Ciolan PSD, Ciolan PSD :)
      • +8 (8 voturi)    
        Ciolan cuPesta Ciuma Roshie (Miercuri, 29 august 2018, 0:14)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui exlc

        Educat in spirit URSS
  • +35 (37 voturi)    
    tipic psd (Marţi, 28 august 2018, 15:45)

    yonyon [utilizator]

    daca acum, cand nu e o miza atat de mare, se poarta asa, va dati seama ce or sa faca astia cand va veni vremea sa numere voturile?
    • +29 (29 voturi)    
      miza e uriasa (Marţi, 28 august 2018, 17:56)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui yonyon

      Emilian Ciolan a fost condamnat la 6 ani cu suspendare intr-un dosar penal din 2010. Asta nu l-a impiedicat sa mai castige intre timp 2 mandate. Omul e primar pe viata in comuna aia.. o astfel de initiativa il lasa somer si probabil ca mai are si alte motive sa nu-si doreasca sa vada altii actele primariei.
      • +3 (3 voturi)    
        O asemenea primarie (Miercuri, 29 august 2018, 9:45)

        ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui pehash

        merge shi fara acte. Cazuri verificate sunt destule. Toate tarfile au tocuri, smarturi, samd dar… actele nu-s.
      • +1 (1 vot)    
        3/4 din comuna sunt arestate (Miercuri, 29 august 2018, 15:03)

        ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui pehash

        daca scoti actele.
        Atatia inocenti, martiri, samd.
        Jos soroshismul !
    • +10 (10 voturi)    
      Ca pe vremea lui Stalin (Miercuri, 29 august 2018, 8:02)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui yonyon

      Daca nu era partidul sa-l puna primar, ar fi dat cu matura de paie prin vreun parc dintr-un oras vecin. Deci , cum vreti sa se comporte ???? Isi apara bucata de cozonac pe care a pus gherele.....
    • +3 (3 voturi)    
      Ar numara daca ar shti sa numere (Miercuri, 29 august 2018, 9:44)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui yonyon

      cum nu trec de 4-8 clase, in cel mai bun caz, numaratoarea este irelevanta - angajeaza un nenorocit de soroshist, il tin in lanturi, il bat, shi ala numara in timp ce-i sapa groapa.
  • +32 (32 voturi)    
    democratia si legea (Marţi, 28 august 2018, 15:45)

    liviu_ [utilizator]

    intelease de psd...
    chiar sunt curios cum mai apara armata de postaci pedesei o astfel de actiune...
    • +4 (4 voturi)    
      Foarte simplu! (Miercuri, 29 august 2018, 12:08)

      complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Mazeta, newlook, echidistantul, etc, o sa spuna simplu si clar:

      "PENTRU CA PUTEM!"
  • +37 (37 voturi)    
    Un nume predestinat: Ciolan! (Marţi, 28 august 2018, 15:52)

    carmen_i [utilizator]

    Pe zi ce trece, pesedistii isi arata adevarata fata! Obraznici, parveniti si infractori! Vad ca membrii PSD nici nu se mai deranjeaza in public sa pastreze o aparenta de bun-simt si politete. Nu le mai este necesara. Cand au ciolanul pe mana, mastile incep sa cada.
    • +7 (7 voturi)    
      USR a pus mana pe Ciolan (Miercuri, 29 august 2018, 8:44)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui carmen_i

      - titlu bun de burtiera A3
  • +35 (35 voturi)    
    E doar o (Marţi, 28 august 2018, 15:55)

    ABBV [utilizator]

    maimuta. Obedienta fata de sef`u! La fel ca Veorica. Va reactiona la fel daca cineva va incerca sa se atinga de penzia lui specialA! Indiferent cine o plateste!
  • +39 (39 voturi)    
    Ce, nu stiati? (Marţi, 28 august 2018, 15:56)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    PSD este format din bisnitari, gainari si mafioti.
    Bataia, amenintarea si intimidarea sunt la ele acasa cand e vorba de aceste ipochimene.

    P.S. sa nici nu va aud de acel 1% "bun" din PSD. Pana acum trebuiau sa iasa din PSD si macar sa intre in PNL daca nu in USR.
  • +34 (34 voturi)    
    A dat strechea in PSD-isti, sunt la limita cu (Marţi, 28 august 2018, 15:56)

    scaraotchi [utilizator]

    nervii..! Acum trebuie actionat cu toata forta si curand ne vom lua tarisoara inapoi…!
    ”Intarata-i drace…!”- asa scrie in ultima scrisoare sosita la poarta Iadului de la mai multi lobby-isti americani…!
  • +21 (23 voturi)    
    nume predestinat (Marţi, 28 august 2018, 15:57)

    igorashu [utilizator]

    Presimt ca o sa fie alegeri anticipate in Darmanesti...
  • +29 (29 voturi)    
    De ce? (Marţi, 28 august 2018, 15:58)

    DT34 [utilizator]

    De ce nu sint trimisi in judecata toti libricii asta care se cred mari scule pe mosiile lor? Injura? Da cu pumnul? Loveste? Asta e asalt, vatamare corporala, agresiune fizica. Se alege cu dosar penal.
  • +17 (17 voturi)    
    semnificativ! (Marţi, 28 august 2018, 15:59)

    mos ion roata [utilizator]

    il cheama Ciolan (PSD)
  • +26 (26 voturi)    
    Atata stiu (Marţi, 28 august 2018, 16:00)

    omezu [utilizator]

    P$D-istii nu stiu decat sa fure si sa dea cu pumnul! Sau sa le ordone jandarmilor sa dea cu bata. Asta inseamna Mafia PSD: saracie, coruptie, violenta, furt, subdezvoltare, umilinte pentru cei onesti! Presupun ca votantii lui sunt mandri!
  • -19 (39 voturi)    
    barbat PSD (Marţi, 28 august 2018, 16:00)

    Moaradepadure [utilizator]

    asta da barbat, nu carpa
    ce penali, ce semnaturi, ce milion ?
    Bravo PSD !
    • +18 (18 voturi)    
      Exact (Marţi, 28 august 2018, 18:20)

      DE:AD:BE:EF:CA:FE [utilizator] i-a raspuns lui Moaradepadure

      Era de asteptat cand democratia unora contravine muschilor celuilalt. Acest mare barbat este un fel de Platon sau Aristotel in domeniul fortei brute.

      Legal, nelegal, ce drepturi, ba! Aici dreptatea se face cu pumnul.

      Sa inteleg ca esti de acord ca cei din USR sa vina si ei mai bine pregatiti: sa zicem cu o mitraliera...
      • +2 (2 voturi)    
        Curat violare a constitutiei da' umflati-l (Miercuri, 29 august 2018, 8:45)

        Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui DE:AD:BE:EF:CA:FE

        -
    • +3 (3 voturi)    
      Imi pare rau ca nu s-a inteles (Miercuri, 29 august 2018, 8:30)

      Kecske [utilizator] i-a raspuns lui Moaradepadure

      ironia din comentariul tau. E cam dificil sa o exprimi in scris. Cine intelege, bine, cine nu, nu.
  • +20 (22 voturi)    
    Bacalaureat (Marţi, 28 august 2018, 16:02)

    tranzistor [utilizator]

    Eu as adauga si bacalaureatul pe langa lipsa faptelor penale ca necesar pentru functii publice...
  • +27 (27 voturi)    
    Asta (Marţi, 28 august 2018, 16:03)

    mitg [utilizator]

    Are literalmente fata de PCR-ist angajat la CAP.

    Nici nu ma mir. Porcul.
  • +26 (26 voturi)    
    Reactia e normala (Marţi, 28 august 2018, 16:05)

    DE:AD:BE:EF:CA:FE [utilizator]

    Face si el ce poate. Pulan nu are, jandarmi nici atat, gaze ioc asa ca da cu pumnii pe persoana fizica.
  • +17 (17 voturi)    
    La ce sa te astepti de (Marţi, 28 august 2018, 16:08)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    la un ciolan?
    Da-i cu menele, porcule!
    Sa te ///?
  • +16 (16 voturi)    
    Da in ei dom' primar! (Marţi, 28 august 2018, 16:10)

    DE:AD:BE:EF:CA:FE [utilizator]

    La noi dosarul penal e o conditie sin equa non (conform noului manual de latina scos de aceeasi editura ca cel de istorie - caci vine de la cal, equus) pt a ocupa o functie publica.
    • 0 (0 voturi)    
      Nihil sine deus (Miercuri, 29 august 2018, 9:53)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui DE:AD:BE:EF:CA:FE

      deus de la "ade-ncoace la baiatu'"
  • +14 (16 voturi)    
    se pare (Marţi, 28 august 2018, 16:11)

    Kosmos [utilizator]

    ca ciuma rosie se deghizeaza in daci mai nou sau devin violenti la propriu
  • +22 (22 voturi)    
    Jandarmul "Ciolan" (Marţi, 28 august 2018, 16:12)

    Pasarea_PuieMontix [utilizator]

    Apara ordinea constitutionala de statul paralel
  • +32 (32 voturi)    
    E condamnat penal din 2017 (Marţi, 28 august 2018, 16:15)

    Vylasmsz [utilizator]

    Primarul din comuna Dirmanesti e condamnat penal din 2017, cazul a fost solutionat si primarul acuzat de "de înşelăciune, delapidare, fals material în înscrisuri oficiale, uz de fals, mărturie mincinoasă şi fals în declaraţii".

    Se poate verifica dosarul: Dosar 6486/205/2016 din 29.11.2016
  • +19 (19 voturi)    
    ! (Marţi, 28 august 2018, 16:15)

    tudorr [utilizator]

    Hmm, cum sa nu se tina pesedeii cu burta de... Ciolan :))
  • +27 (27 voturi)    
    Primar Dârmănești (Marţi, 28 august 2018, 16:34)

    Mo55u [utilizator]

    Este cunoscut faptul ca are zeci de dosare in instanta, dar este acoperit de PSD si acestea sun tergiversate in instante. Oamenii care se judeca cu el nu mai pot sa scoata nici un act de la primarie deoarece acesta nu le mai semneaza. In Romania mori cu legea in mana, sau te apuca batranetile pana rezolvi o problema si vrei sa procedezi corect fara spaga.
    Surprinzator acest primar, este in continuare votat de oamenii din comuna desi introducerea utilitatilor, taraganeaza de zeci de ani si sunt facute fara fonduri europene pentru ca ar fi mai greu de furat.
  • +24 (26 voturi)    
    Rezultat (Marţi, 28 august 2018, 16:40)

    tudor74 [utilizator]

    Ce se va intampla dupa ce vor suna la 112? Politia va da amenda celor de la USR si pe primar il vor bate pe spate si il vor intreba cand ii cheama la gratar/pescuit/etc.
  • +17 (17 voturi)    
    Emilian Ciolan (Marţi, 28 august 2018, 16:51)

    Captain Obvious [utilizator]

    Asta spune multe. Si numele astea erau date cu cap demult
  • +20 (20 voturi)    
    .. (Marţi, 28 august 2018, 16:51)

    Andrei_Buc [utilizator]

    dat in judecata pe civil si penal=>sa vezi ce calm o sa fie.
  • +20 (20 voturi)    
    in continuare... votantii psd considera ca (Marţi, 28 august 2018, 16:55)

    qwerasdf [utilizator]

    totul e normal...

    eh, asta inseamna sa fii sobolan cu adevarat, sa votezi de frica astfel de creaturi odioase sau doar din dorinta de avea 2 lei in plus la pensie / ajutor social. Nu conteaza ca voteaza un criminal cat timp gura lor primeste ceva...
  • +23 (23 voturi)    
    Asa au inceput nazistii, cu huliganism fara limite (Marţi, 28 august 2018, 16:55)

    Maniu [utilizator]

    de aia justitia, cata mai e, nu trebuie sa cada!
    • +1 (1 vot)    
      Exact asa (Miercuri, 29 august 2018, 9:55)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

      se agitau, acuzau, demolau incetul cu incetul, legal... pana s-au confundat cu statul.
      Apoi - blegutza shtie.
  • +17 (19 voturi)    
    e...normal!!!! (Marţi, 28 august 2018, 17:09)

    exilatul [utilizator]

    in ro , toti ( ma rog, majoritatea ) care au o functie de conducere recurg la injuratori sau chiar agresari fizice cind nu le convine ceva..asta e mentalitatea de ra-at a romanilor....cind au o functie cred ca pot face orice...mai ales in administratia statului..
  • +22 (22 voturi)    
    2018! Europa! România! PSD! (Marţi, 28 august 2018, 17:13)

    Alui [utilizator]

    Asta e nivelul! Nici nu pot sa postez articolul asta pe FB. Așa cum îmi generează mie o stare de scârbă fata de primarul asta, fata de PSD, așa poate sa le genereze străinilor scarba de romani și de România!
    Eu sper ca primarul a reacționat așa datorită faptului ca e infectat de pesta porcina! Dacă moare in doua săptămâni, e OK, il iertam!
    • +8 (8 voturi)    
      10 Septembrie 2018-prima luna de la Gazare (Miercuri, 29 august 2018, 1:29)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Alui

      Este Necesar sa Punem Presiune in Strada pe Ciuma Roshie!
  • +13 (15 voturi)    
    indiferent (Marţi, 28 august 2018, 17:33)

    nahir [utilizator]

    de ce s-a întâmplat, e cum zice primarul.
    Doar nu vreți să-și piardă leafa?
  • +13 (13 voturi)    
    esti hot, violent, mitocan? (Marţi, 28 august 2018, 18:10)

    yellowdog [utilizator]

    psd scrie pe tine
  • +10 (10 voturi)    
    "Pumnul si palma" versiunea PSD. (Marţi, 28 august 2018, 20:33)

    quietguy58 [utilizator]

    "Pumnul si palma" versiunea PSD.
  • +6 (6 voturi)    
    Au luat-o razna! (Marţi, 28 august 2018, 22:08)

    Sani [utilizator]

    Paranoia este o boala transmisibila in PSD!
    • +5 (5 voturi)    
      Nu este paranoia, este Starea Naturala (Miercuri, 29 august 2018, 5:18)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Sani

      a pesedeilor, adica starea de Momarlan.
      • +4 (4 voturi)    
        Vezi ca ai gresit cu denumirea starii: (Miercuri, 29 august 2018, 8:38)

        Kecske [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

        este ro-marlan (de provenienta psd, eventual scris cu doi "m"), ca momarlanii sint un grup etnic destul de pitoresc de prin zona Hategului, urmasi ai dacilor, cica.
  • +9 (9 voturi)    
    asa slujesc (mu)psdistii (Miercuri, 29 august 2018, 5:18)

    Coco Whistle [utilizator]

    cetateanul si poporul.cu bataia, cu furatul, cu asistatul, cu analfabetii, cu cei condamnati....stati bre acasa si vedeti cum va trec zilele cind cei care trebuie sa stea la racoare se folosesc de aparatul de stat, de legi fabricate ptr ei sa va domine si sa conduca destinele atitor romani.
  • +7 (7 voturi)    
    Lumpen PSD (Miercuri, 29 august 2018, 8:29)

    Alui [utilizator]

    Acum Alina Mugiu Pipi o sa zică ca asta nu reprezintă PSD. Eu zic ca il reprezintă perfect!
  • +1 (1 vot)    
    proverb romanesc (Miercuri, 29 august 2018, 14:19)

    tropotaru [utilizator]

    ban la ban trage

    si Ciolan la ciolan
    • +1 (1 vot)    
      P-asta il sfintesc (Miercuri, 29 august 2018, 15:08)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui tropotaru

      si-i fac racla din euroi.
  • +1 (1 vot)    
    Ho bre ca nu esti la stana , tovarase IQ de 20 (Vineri, 31 august 2018, 13:35)

    cris333 [utilizator]

    Si o sa apara psd o sa bage un text plin de abureala si de scuze si minciuni, primarul karatist ramane in functie dar va trebui sa dea o prajitura la partid ca sa il lase pe functie, ca analfabeti pesedisti cu IQ de 20 care percuteaza la ordin se gasesc pe toate drumurile exact ca unele blonde.