Un bărbat a pulverizat spray iritant-lacrimogen în metrou, la Stația Unirii 2 / Trenul a fost evacuat şi retras

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 16 august 2018, 19:38 Actualitate | Esenţial


Rama de metrou CAF (2)
Foto: CAF
Un bărbat a pulverizat conţinutul unui spray iritant-lacrimogen într-o garnitură de metrou ce se afla la Staţia Unirii 2, după care a fugit, anunță Agerpres.

Poliţia Capitalei precizează că a fost sesizată despre caz prin apel la 112.

"Astăzi, în jurul orei 18,10, prin apel 112, Poliţia a fost sesizată că într-o garnitură de metrou ce se afla la Staţia Unirii 2, un bărbat a pulverizat conţinutul unui spray iritant-lacrimogen, după care a fugit. Trenul a fost evacuat şi retras, o altă garnitură preluând călătorii", se arată într-un comunicat al Poliţiei.



















2625 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Paraschiveee..te manca pielea (Joi, 16 august 2018, 19:40)

    un domn [utilizator]

    Las ca te scarpinam in curand!
  • +8 (8 voturi)    
    O simulare pentru un viitor atac terorist? (Joi, 16 august 2018, 19:43)

    Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator]

    Ce bine ca Dragnea a taiat bugetul SRI-ului, nu?

    Asta ne mai lipsea.
  • +7 (7 voturi)    
    De ce, daca nu e nici un pericol? (Joi, 16 august 2018, 19:54)

    liviul2006 [utilizator]

    Securistii de la Metrorex stiu mai mult decat Securistii de la Jandarmerie?
  • +4 (4 voturi)    
    Nu e cazul sa intrati in panica, substanta (Joi, 16 august 2018, 20:19)

    scaraotchi [utilizator]

    folosita are Certificat de Garantie si Declaratie de Conformitate...!
  • +3 (3 voturi)    
    Jandar mmmm.. (Joi, 16 august 2018, 20:20)

    arpi [utilizator]

    Era un jandarm ratacit se antrena pentru urmatoarea interventie...
  • +2 (2 voturi)    
    Da de unde (Joi, 16 august 2018, 20:23)

    liberte, egalite, mouie pesede [utilizator]

    Era parfum. Exact ca si pulanele lui Dan Jarmerie care erau de matase.
  • +2 (2 voturi)    
    Mda, (Joi, 16 august 2018, 20:49)

    TheFreeOne [utilizator]

    Ori era de la jandarmi, ori s-a inspirat de la ei.
  • +5 (5 voturi)    
    Am fost acolo (Joi, 16 august 2018, 20:56)

    Paul2018 [utilizator]

    S-a dat cu spray la o ușă distanță de mine.
    1) Unii călători susțineau ca e vorba de o femeie.
    2) După închiderea ușilor, deși se țipa să se deschidă ușile și se trăgeau de mânerele de alarmă, metroul a stat pe loc cu ușile închise, într-un mod convenabil pentru agresor, foarte mult timp, așa încât nimeni dinăuntru nu a putut să îl urmărească.
    Să vedeți de mâine ce poliție și jandarmi la metrou, ce percheziții "pentru protecția noastră" etc.
    • +2 (2 voturi)    
      Poate fi doar un dezaxat, (Joi, 16 august 2018, 22:42)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui Paul2018

      a vazut ceva la TV si vrea sa recreeze evenimentul.
  • +1 (1 vot)    
    Care e problema? (Joi, 16 august 2018, 21:07)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Este in limita legii, este provocat, ia gazul e neletal. Trebuia curatata garnitura pentru ca s-a atins ora de terminare a calatoriilor. Autorizatie era doar pana atunci.

    Culmea cum de nu era niciun ziarist prin zona care sa fie agresat si sa i se sparga telefonul...

    Nu asa ni s-a spus?! Eu cred ca si Mustaciosul este mandru de acest tanar! Nu are ce sa ii reproseze! Si-a facut datoria!
  • +4 (4 voturi)    
    Așa se propagă (Joi, 16 august 2018, 21:12)

    of of [utilizator]

    Așa se propagă violența în societate. A trecut o săptămână și nimeni nu a fost demis, nimeni nu e vinovat, nimeni nu își cere scuze... asta transmite un mesaj spre omul de rând.
  • +2 (2 voturi)    
    Exerseaza jandarii ? (Joi, 16 august 2018, 21:38)

    Plagarus [utilizator]

    Exersăm tov Dan,sa va traiasca seful suprem !
    Jandarii vor:
    1. executa „Abdomenul comandantului” şi „Scândura pulanului” pentru a-şi întări
    2. musculatura abdominală şi dorsală;
    3. vor nota observaţiile privind îmbunătăţirea forţei musculaturii trunchiului din timpul
    acestei experienţe fizice în Jurnalul misiunii.
  • +5 (5 voturi)    
    Hmm.. (Joi, 16 august 2018, 22:06)

    Talibanu' cu turban Armani [utilizator]

    asta a vrut sa dea si celor care n-au apucat vineri? sau cum?
  • +2 (2 voturi)    
    ... (Joi, 16 august 2018, 22:38)

    constantinmarian [utilizator]

    O fi auzit omu' niscaiva declaratii privind efectele benefice... sau e vreo proba practica pentru racanii din jandarmerie?