Hollywood Multiplex a lansat oferte pentru familiile monoparentale, după acuzațiile de discriminare

de Redactia     HotNews.ro
Marţi, 8 mai 2018, 9:33 Actualitate | Esenţial


Top 10 filme mai bune decat romanele dupa care au fost facute
Foto: Captura YouTube
Hollywood Multiplex a lansat noi oferte după ce, în weekend, o mamă singură cu doi copii a acuzat complexul cinematorgrafic de discriminare pentru că nu a putut beneficia de pachetul special destinat familiilor. Astfel, Hollywood Multiplex va pune la dispoziția publicului pachete pentru familiile monoparentale inspirate din cazul femeii care a relatat povestea pe blogul personal.

Începând din data de 7 mai 2018, Hollywood Multiplex inaugurează o nouă gamă de ”pachete Family Inspired by Raluca”, anunță compania. Aceasta conţine trei tipuri de pachete, iar unul dintre ele este conceput special pentru a răspunde nevoilor familiilor monoparentale şi grupurilor ce includ un singur adult.

Gama de pachete Family Inspired by Raluca va include trei variante:

  • Family: un adult + un copil; un adult + doi copii sub 12 ani
  • Family L: doi adulţi + un copil sub 12 ani
  • Family XL: doi adulţi + doi copii sub 12 ani

"Noile pachete Family Inspired by Raluca şi oferirea lor clienţilor noştri într-un timp atât de scurt sunt un răspuns la ecoul emoţional pe care mesajul Ralucăi Zdrobiş l-a avut asupra noastră. Am fost profund impresionaţi de povestea ei şi am decis ca noile pachete să îi poarte numele, pentru că, datorită ei, familiile monoparentale din România au acum pachete dedicate la Hollywood Multiplex", afirmă Gianina Ciobanu, General Manager al Hollywood Multiplex.

"Mă bucur că mesajul meu a fost auzit şi nu a rămas fără răspuns. Faptul că Hollywood Multiplex a înţeles cu adevărat problema şi a reuşit într-un timp atât de scurt să se mobilizeze şi să modifice oferta mi se pare extraordinar. Chiar dacă poate părea un pas mic acum, este un pas care anunţă o schimbare, în primul rând de mentalitate, în ceea ce priveşte familia monoparentală. Un pas spre normalitate!", spune Raluca Zdrobiş, cea care a adus în discuție acest subiect.



















2214 vizualizari

  • -5 (9 voturi)    
    Da pentru famili formate (Marţi, 8 mai 2018, 9:53)

    asistat [utilizator]

    Din parte barbateasca cu parte barbateasca, au lansat?!?
    • +6 (8 voturi)    
      A lansat BOR (Marţi, 8 mai 2018, 13:03)

      tordz [utilizator] i-a raspuns lui asistat

      se cheama Oferta Pomohaci.
  • -5 (9 voturi)    
    Sunt si oferte "Inspired by psd"? (Marţi, 8 mai 2018, 9:59)

    Miky60 [utilizator]

    Adica gratis pentru studenti si fara impozit platit pentru It-isti? Ca asta face psd-ul, da pomeni electorale.
  • -3 (9 voturi)    
    Nu sustinem natalitatea! (Marţi, 8 mai 2018, 9:59)

    Astronautul [utilizator]

    Bună ziua,

    Doresc să îmi exprim nemulțumirea față de faptul că nu se găsește, în oferta Hollywood Multiplex, un pachet de bilete pentru o familie cu trei copii. Este inacceptabil, din punctul meu de vedere, și discriminatoriu față de acest tip de familie.

    O zi buna!
    • -4 (10 voturi)    
      eh (Marţi, 8 mai 2018, 11:36)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Astronautul

      S-o rugam pe raluca sa mai faca un copil
      • -3 (5 voturi)    
        neah (Marţi, 8 mai 2018, 12:22)

        strutul [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        Se duca Raluca singura la film si vrea pachet "Family" pt un adult.
    • +5 (5 voturi)    
      Vine imediat (Marţi, 8 mai 2018, 12:02)

      rcb [utilizator] i-a raspuns lui Astronautul

      pachetul "Inspired by Astronautul", pentru o familie cu trei copii.

      O copie, doua copii, trei copii :)
    • +5 (5 voturi)    
      Nu e cerere (Marţi, 8 mai 2018, 13:08)

      tordz [utilizator] i-a raspuns lui Astronautul

      Familiile cu mai mult de 2 copii in general frecventeaza BOR Multiplex, nu Cinema Multiplex.
  • +9 (11 voturi)    
    S-au miscat rapid (Marţi, 8 mai 2018, 10:26)

    ganz [utilizator]

    asta e un exemplu pozitiv de cum poti intoarce in favoarea ta o situatie care initial iti era defavorabila.
  • -4 (8 voturi)    
    discriminare pozitiva (Marţi, 8 mai 2018, 10:58)

    Dimijoarei_Obt [utilizator]

    Din santz in santz spre marele final ! Optiunea comportament civilizat este exclusa din pachetul de servicii in Romania !
  • -4 (8 voturi)    
    familiile cu mai mult de 3 copii nu sunt familii? (Marţi, 8 mai 2018, 11:40)

    Andrei453530 [utilizator]

    vai de capul vostru.
  • -2 (8 voturi)    
    Neinspirata miscare (Marţi, 8 mai 2018, 12:20)

    strutul [utilizator]

    Ma asteptam sa redenumeasca pachetele in ceva generic "Group pack 1", etc. Au incercat sa mearga pe latura umana. Fiasco.
    N-au inteles ca problema era cuvantul "familie" si descrierea pachetului "2 adulti + 1 copil"
  • -2 (8 voturi)    
    O prostie (Marţi, 8 mai 2018, 13:11)

    anitza [utilizator]

    Acum familia “normala” a devenit cea cu un singur parinte. Familiile cu 2 parinti au devenit XL sau XXL. De ce sa nu se cheme XS familiile cu un singu parinte?!
    Sa nu uitam ca, totusi, majoritatea ar trebui sa defineasca normalitatea! In plus, chiar cred ca ar trebui incurajate familiile cu 2 parinti! Ideea de pachete pentru 2 parinti + copii/copil era foarte buna - incuraja timpul petrecut impreuna, de intreaga familie.
    Acum poate ca ma simt eu discriminata, pentru ca am o familie cu 2 parinti si 2 copii si ei ma considera XXL.
  • -4 (8 voturi)    
    copii sub 12 ani (Marţi, 8 mai 2018, 13:31)

    strutul [utilizator]

    Nu se sesizeaza nimeni? La 13 ani nu mai sunt copii?
  • +2 (6 voturi)    
    Asa da (Marţi, 8 mai 2018, 14:16)

    kent8 [utilizator]

    clientul nostru, stapanul nostru. PR-ul de acolo merita o marire de salariu.
  • -2 (6 voturi)    
    Politici criminale (Marţi, 8 mai 2018, 15:15)

    Setalcott [utilizator]

    Progresistii au impresia ca stigmatizarile de toate felurile au aparut in societate doar asa, ca barbatii urasc femeile, ca constructe culturale fara nici o noima. Asa ca ce si-au zis ei in intelepciunea lor de doua minute: hai sa inlocuim aceste constructe culturale cu efecte sociale pozitive cu altele distructive. Ce-au zis aia de la Multiplex cand au vazut dezastrul politicilor statului in domeniul familiei in urma revolutiei sexuale: hai sa punem si noi umarul sa crestem rata divorturilor, a familliilor monoparentale si poate cu asta normalizam si familiile cu parinti de acelasi sex.
    • +2 (4 voturi)    
      :)))))) (Marţi, 8 mai 2018, 16:25)

      ganz [utilizator] i-a raspuns lui Setalcott

      Si uite asa Hollywood Multiplex a devenit vinovat de divorturile din Romania :)

      Asta e din categoria sa radem cu CPF-istii. Sau de ei ?
      • -2 (2 voturi)    
        Radeti, radeti, ca atata stiti (Marţi, 8 mai 2018, 19:18)

        Setalcott [utilizator] i-a raspuns lui ganz

        Daca toate companiile private ar avea oferte doar pentru familii intregi, asta ar fi un motiv pentru o mama cu copiii sa divorteze sau sa se mai gandeasca?
        • +2 (2 voturi)    
          Sigur nu va divorta (Marţi, 8 mai 2018, 22:44)

          ganz [utilizator] i-a raspuns lui Setalcott

          Si uite asa ai rezolvat o mare dilema a umanitatii. Cinematografia salveaza casatoria :)
  • +2 (2 voturi)    
    Constatare (Miercuri, 9 mai 2018, 9:03)

    strutul [utilizator]

    dupa aplanarea "conflictului", si "victima" a "acceptat" solutia, dpdv al comentariilor constat urmatorul aspect: daca la articolul initial, cei care sustineau "victima" incercau sa argumenteze cate ceva, la acest articol s-au "multumit" doar sa voteze cu minusuri.

    PS: am folosit cam multe sau putine ""