Fostul ziarist Nelu Barbu, consilier de stat la premierul Viorica Dancila

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 5 februarie 2018, 20:06 Actualitate | Esenţial


Fostul ziarist B1 TV a fost numit luni in functia de consilier de stat in cadrul aparatului propriu de lucru al premierului Viorica Dancila, potrivit unei decizii publicate in Monitorul Oficial.

Potrivit unei alte decizii a premierului, fostul ministru al Cercetarii Puiu-Lucian Georgescu a fost numit secretar de stat in acelasi minister.



















3349 vizualizari

  • +22 (24 voturi)    
    Nelu + Vasilca,noul cuplet de comedie neagra (Luni, 5 februarie 2018, 20:13)

    Plagarus [utilizator]

    La asa consilier, asa premier.
    • +5 (5 voturi)    
      Nelule... (Luni, 5 februarie 2018, 21:54)

      mariusssss [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      ..pune mana pe Vasilica si-o sa-ti iei masina mica, tzurai-tza!
      • +1 (1 vot)    
        Un jurnalist cu imagine buna! (Marţi, 6 februarie 2018, 10:18)

        pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui mariusssss

        Pentru functia de reprezentare guvernul dragnea 3.0, se ascunde in spatele unui journalist cu imagine buna, profesionist si ... dpdv politic apparent de partea opozitiei civice!

        Nimeni nu are nevoie de credibilitate decat gruparea de impostori ajunsa la conducerea tarii, dar care se protejeaza cu institutii paralele statului Roman!

        Imaginati-va in spatele cui se ascunde un govern care a taiat salarii dupa ce altii si-au facut salariile mai mari decat bugetele locale!
  • +14 (14 voturi)    
    vai de noi ... (Luni, 5 februarie 2018, 20:27)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    vai de noi ...
    • 0 (0 voturi)    
      inca (Marţi, 6 februarie 2018, 8:10)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      o sinecura.
      Guvernul asta pare doar o sinecura, sa spoileze psd-ul si pielea de pe vaca slabanoaga care a ajuns Romania tot datorita hotilor.
  • +8 (8 voturi)    
    .... (Luni, 5 februarie 2018, 21:17)

    tirolez [utilizator]

    Doar trebuie sa aiba un mediu de lucru agreabil. Numai domnii cu functii sa aiba consiliere tinere si prezentabile? Viorica razbuna secolele de patriarhat.
    • 0 (0 voturi)    
      ce tare!!! (Marţi, 6 februarie 2018, 8:13)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      o banuiesti pe vasilica de inteligenta.
  • +6 (6 voturi)    
    O nedumerire (Luni, 5 februarie 2018, 21:58)

    ipolitic [utilizator]

    Cum va incasa pe card cei treizeci de arginti?
  • +3 (3 voturi)    
    Valeu (Luni, 5 februarie 2018, 22:43)

    DrStrange [utilizator]

    Si domnul e prietenul Ancai Alexandrescu?!
  • +5 (5 voturi)    
    B1 arondat psdalge ! Vre-o doi mai sunt lasati sa (Luni, 5 februarie 2018, 23:16)

    deval [utilizator]

    zburde cu conditia sa dea la turloaie macar la Iohannis, macar la Rezist, macar sa relativizeze anticoruptia daca nu sa o discrediteze !!!!
  • +5 (5 voturi)    
    Acum am inteles... (Luni, 5 februarie 2018, 23:21)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    ...de ce atunci cand l-am informat personal despre o chestie urata si de blamat a unui guvern PSD (in luna mai, adica aproape la sfarsitul anului scolar, s-au distribuit niste manuale mult asteptate in scolile din Bucuresti) dl. Barbu s-a facut ca ploua, in loc sa faca un breaking-news...
  • +4 (4 voturi)    
    Un ratat ! A facut dreptul si nu a fost capabil (Luni, 5 februarie 2018, 23:34)

    deval [utilizator]

    sa-si aminteasca ce a invatat in facultate daca nu e loc de jurnalism ......O fi facut-o prin corespondenta ...
  • 0 (4 voturi)    
    E un baiat serios! (Marţi, 6 februarie 2018, 0:04)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    Mi-l amintesc de pe vremea cand era prezentator la B1. Il apreciam mult atunci pentru seriozitatea si obiectivitattea cu care trata evenimentele politice.
    Acuma:
    1. Ori baiatul a acceptat sa devina si el mercenar, cum au facut-o atatia de foame;
    2. Ori Vasilica, dupa ce am facut toti atata haz de ea, ne va dovedi ca ne-am inselat si ca nu e nici maimuta, nici sluga supusa a mafiotilor pesedisti.
    Om trai si om vedea. Dar tare ma tem ca avem de a face cu prima varianta. Foamea nu te lasa sa tii coada sus prea mult timp.
  • +3 (3 voturi)    
    neamurile (Marţi, 6 februarie 2018, 0:17)

    puicaiotu421284528240537 [utilizator]

    cine este tatal! dar mama ? socrul ? sotia ? dar celelalte rude ? asa ne putem face o parere cum a ajuns acolo. la b1tv era deplorabil si condus de cristoiu. Tolontan, aflam ceva? ori poate pe fb .
  • +4 (4 voturi)    
    Guristul a realizat ca dreapta lui izvora direct (Marţi, 6 februarie 2018, 6:14)

    deval [utilizator]

    .....din stanga !!