VIDEO Filosoful Mihai Sora, 101 ani, a iesit la protest in Alba Iulia: "Fara justitie am ajunge sa ne conduca hotii si ticalosii"

de RH     HotNews.ro
Duminică, 26 noiembrie 2017, 21:31 Actualitate | Esenţial


Mihai Sora la protest in Alba Iulia
Foto: Alba 24
Filosoful Mihai Sora, ajuns la 101 ani, s-a numarat duminica seara printre sutele de protestatari din Alba Iulia, transmite Alba24.ro. Întrebat dacă este corect ca protestatarii să scandeze "PSD, ciuma roşie", Mihai Şora a susţinut : "Că e ciumă, e limpede. Că e roşie, rămâne de văzut", transmite Agerpres.

Filozoful a apreciat că este importantă apărarea justiţiei. "Ce ne-am face fără justiţie? Am ajunge să ne conducă hoţii şi ticăloşii, nu, dacă nu ar exista justiţie", a mai spus acesta.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















4539 vizualizari

  • -19 (25 voturi)    
    Oho... (Duminică, 26 noiembrie 2017, 22:09)

    Martha Logu [utilizator]

    Se tine bine mosu'...
    • +3 (5 voturi)    
      Si gandeste si mai bine (Luni, 27 noiembrie 2017, 8:24)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Martha Logu

      !
    • +4 (6 voturi)    
      Obisnuinta? (Luni, 27 noiembrie 2017, 8:56)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Martha Logu

      Te-ai obisnuit sa "lauzi" astfel de momente pentru ca prea-slavesti Stapanaul Iliescu in fiecare an de ziua lui?
      Chiar asa lipsa de respect sa ai fata de acest om?! Este mai mare decat orice idol de-al tau "doctorand" in academia plagiatelor SRI va fi in veci. Acest om a iesit sa-ti apere drepturile.
      Imi este rusine cu cei ca tine (nu "de tine", ci "cu tine"... "de tine" nu mai are cum sa-mi fie ca asta este nivelul la care a involuat Romania datorita stapanilor tai care au facut-o praf 30 de ani asa ca nu e vina ta).
    • 0 (4 voturi)    
      Iar ai scris gresit (Luni, 27 noiembrie 2017, 9:30)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Martha Logu

      Numele se scrie cu L nu cu B si r ! :-)))
  • +11 (13 voturi)    
    Respect ! (Luni, 27 noiembrie 2017, 0:02)

    peperoni [utilizator]

    .
  • 0 (4 voturi)    
    Târziu, din păcate (Luni, 27 noiembrie 2017, 10:02)

    Encounter [utilizator]

    Ne conduc deja.
  • -1 (3 voturi)    
    Pai da.. (Luni, 27 noiembrie 2017, 12:20)

    Martha Logu [utilizator]

    Paradoxul este ca va vota cu PSD dupa ce se duce...