Un sofer roman a luat o amenda de 2000 de euro  pentru ca nu le-a dat apa viteilor pe care ii transporta

de Miruna Cajvaneanu     HotNews.ro
Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 19:12 Actualitate | Esenţial


Un sofer roman a primit o amenda de doua mii de euro pentru ca nu le-a dat apa viteilor pe care ii transporta. Camionul condus de roman a fost oprit de politie pe o autostrada langa localitatea San Bartolomeo al Mare in Italia, informeaza publicatia Secolo XIX. Soferul este acuzat de maltratarea animalelor, pentru ca i-a lasat fara apa mai mult de 8 ore pe cei 60 de vitei pe care ii transporta din Romania in Spania. Soferul este asteptat la politie sa plateasca amenda dupa ce isi va duce marfa la destinatie, in Spania

















1190 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    greseli (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 20:10)

    mais [anonim]

    camionist?????? viteilor pe care le transporta???????

    sunt momente in care nu inteleg decat vag ideea unui articol, din cauza greselilor de exprimare. mai ales cand e vorba de articole traduse.

    furculitzionul e la mare valoare la hotnews.....
    • 0 (0 voturi)    
      amenda 2000 euro (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 20:46)

      ionel [anonim] i-a raspuns lui mais

      nota 10 ptr. politia italiana. Trebuia tinut si soferul 2 zile fara apa.
  • 0 (0 voturi)    
    limba noastra (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 21:10)

    Lulu [anonim]

    a da de baut sau a adapa
  • 0 (0 voturi)    
    Subscriu mai sus (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 21:17)

    marius [anonim]

    Ar fi trebuit tinut nu numai soferul ci si cei care sunt responsabili de transportul animalelor respective. De s-ar infinta o data politia animalelor
  • 0 (0 voturi)    
    Romana, bate-o vina (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 21:19)

    Cosmin [anonim]

    Conducator auto = camionist?
  • 0 (0 voturi)    
    Doar atat (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 23:44)

    redbull [anonim]

    Trebuia sa li se dea coca sau pepsi ceva.
  • 0 (0 voturi)    
    Pizza gratis (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 23:47)

    Bigubax [utilizator]

    Articolo actualo esta traducere din linqua italiano in lingua romano de una giurnalisto italiano che esta estudianto in Buciumesti. Ashe che esta succendo minimo greseli gramaticali, escuza. Signato anonimo, Un italiano vero.

    :)
  • 0 (0 voturi)    
    O fi ceangaita!!! (Duminică, 13 ianuarie 2008, 0:54)

    Vasile [anonim]

    Limba romana devine dificila pentru cei care vorbesc ceangaieste pana merg la liceu. Mai este un specimen si pe la Obiectiv. Asa ca... de unde nu-i nici Dumnezeu nu cere.
    Vasile
  • 0 (0 voturi)    
    traseu (Duminică, 13 ianuarie 2008, 13:30)

    Gogu [anonim]

    n-are decit sa nu mai treaca prin Italia la intoarcere