Melescanu i-a cerut ambasadorului SUA sa discute direct cu el, nu prin intermediul presei

de Red. Stiri     HotNews.ro
Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:03 Actualitate | Esenţial


Teodor Melescanu (foto arhiva)
Foto: HotNews.ro
Ministrul afacerilor externe, Teodor Melesanu, i-a cerut ambasadorului SUA, Hans Klemm, sa comunice direct cu oficialitatile romane, si nu prin intermediul presei, potrivit unui comunicat al ministerului. Melescanu a invocat "spiritul relatiilor de parteneriat strategic, respectarea standardelor si practicilor diplomatice".

Cei doi s-au intalnit la o zi dupa ce Klemm a criticat intr-un interviu pentru News.ro proiectele de ordonanta de urgenta privind gratierea si modificarea Codului Penal. Klemm a spus ca "nu consideram oportuna nici o masura care slabeste statul de drept in Romania".

Cei doi oficiali au discutat despre "relevanta Parteneriatului Strategic dintre Romania si SUA", iar Melescanu "a amintit angajamentul Guvernului Romaniei, reflectat prin Programul de Guvernare, pentru intarirea relatiilor cu SUA", potrivit sursei citate.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















13657 vizualizari

  • +47 (63 voturi)    
    mele care bagat in Cuptor voturile (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:06)

    un domn [utilizator]

    Romanilor de la Paris si alte Orase...a grait...fasait...
    • +34 (48 voturi)    
      Capra raioasa tot sus isi tine coada! (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:40)

      Grasul [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Melescanu putea sa se abtina de la o astfel de cerere macar din considerente de bun simt! Dar e greu de crezut ca are asa ceva tinand cot de antecedente!
      • +16 (18 voturi)    
        romanului ii place transparenta (Vineri, 20 ianuarie 2017, 15:15)

        LiviusAcris1 [anonim] i-a raspuns lui Grasul

        ce sa afle toata lumea din presa, mai bine vorbim noi in privat. Si ne intelegem. Cum e datina.
    • -16 (28 voturi)    
      hahahaha (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:56)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Trump a cerut ca toti ambasadorii lui Obama sa-si dea demisia astazi asa ca gestul lui Melescanu este doar fum in ochii prostilor.
  • +24 (38 voturi)    
    tradare, tradare, dar sa stim si noi! (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:10)

    egrrg [anonim]

    tov. Melescanu ii cere d-lui Klemm sa nu mai comunice cu 'mnealui prin presa. Dar cum ii cere? tot prin presa! Curat murdar!
    • +4 (8 voturi)    
      Nu prin presa (Vineri, 20 ianuarie 2017, 14:47)

      Pep1 [utilizator] i-a raspuns lui egrrg

      Cei doi s-au întâlnit. Scrie în articol.
      • +5 (7 voturi)    
        bre pep1 (Vineri, 20 ianuarie 2017, 15:47)

        egrrg [anonim] i-a raspuns lui Pep1

        care parte din fraza " Teodor Melesanu, i-a cerut ambasadorului SUA, Hans Klemm, sa comunice direct cu oficialitatile romane, si nu prin intermediul presei, potrivit unui comunicat al ministerului" n-o intelegi? Scoate capu din a3 si rtv, si reciteste: " Teodor Melesanu, i-a cerut ambasadorului SUA, Hans Klemm, sa comunice direct cu oficialitatile romane, si nu prin intermediul presei, potrivit unui comunicat al ministerului".
        Mai scriu inca o data:
        "potrivit unui comunicat al ministerului"
        • +1 (3 voturi)    
          Scuzați... (Vineri, 20 ianuarie 2017, 17:55)

          Liviu2012 [utilizator] i-a raspuns lui egrrg

          ... stimate EGRRG, dar eu am înțeles că Ministerul doar A COMUNICAT faptul că tov. Meleșcanu A CERUT CEVA AMBASADORULUI în cadrul unei ÎNTÂLNIRI comune. Deci, este vorba de două acțiuni diferite:

          (1) cererea lui Meleșcanu "face à face" de-a nu divulga ceva prostovanilor, și

          (2) comunicatul Ministerului de Externe privind urecheala trasă Ambasadorului.

          Pe de altă parte, Klemm e posibil să nu fi dorit să comunice cu autoritățile. El își poate face publică poziția (care bănuim că nu este doar a lui personală) și se poate exprima cum dorește... INTERVIUL, de exemplu, este un excelent mijloc de-a comunica hoților că USA "urmărește cu interes" evoluția întroducerii lor la pușcărie.

          În rest, os de dictator secretomaniac, un penibil și un jenibil...
  • +22 (32 voturi)    
    Comic (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:10)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    E comic securistul ăsta. Ii face program ambasadorului SUA, de parca Exc. Sa nu stie ce spune si cu ce GUVERN AL HOTIEI NATIONALE are de-a face. Si mai ales, ce Justitie e in Ro si ce fosila ceausista e la Externe... Mor de râs. Pare totusi ca Ciumatilor PSD+ALDE+UDMR le-a intrat frica in oase, toate tarile aratind spre Romania ca o tara in care coruptia si hotia au scapat de sub control.
  • +18 (26 voturi)    
    Si de ce nu si in presa? (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:11)

    BEDE [utilizator]

    Normal ca ambasadorii sa discute cu sefii de stat si cu ministrii, dar, la fel de normal este sa faca si comunicate de presa.
    Deci, de ce sa nu spuna si in presa care este punctul de vedere al USA? Doar asa, ca P$D sa-i minta in continuare pe fraierii care i-au votat cum ca Dragnea si clica lui se bucura de toata trecerea la Washington?
    Uite ca ceea ce spune ambasadorul arata ca Dragnea a cheltuit banii aiurea ducandu-se la Washington pentru investirea lui Trump. Si chiar daca se va schimba ambasadorul USA, nici cel care va veni nu va zice ca este OK sa dea drumul la toti coruptii.
    • -9 (11 voturi)    
      simplu (Vineri, 20 ianuarie 2017, 16:21)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui BEDE

      fiindca, cel putin oficial, un ambasador nu are permisiunea sa-si dea cu parerea in public despre treburile interne ale statului unde este acreditat!
      • 0 (2 voturi)    
        Ambasadorul vine dintr-o tara in care (Vineri, 20 ianuarie 2017, 17:07)

        kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        libertatea presei a dus la demisia unui presedinte, nu la puparea lui in fund.
      • 0 (2 voturi)    
        aha, (Vineri, 20 ianuarie 2017, 17:56)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        d-aia-si permite rusnacul sa faca pe nebunul cu presa romaneasca ?

        http://www.hotnews.ro/stiri-esential-21545325-ambasada-rusiei-critica-presa-din-romania-pentru-nu-dat-stire-despre-convorbire-intre-putin-merkel-hollande-site-lui-bogdan-chireac-singurul-laudat-oamenii-kremlinului.htm
      • +1 (3 voturi)    
        Nu e chiar așa! (Vineri, 20 ianuarie 2017, 18:28)

        Liviu2012 [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        Tavarișci Valeri Kuzmin are permisiunea!
  • +19 (21 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:17)

    [anonim]

  • +23 (31 voturi)    
    Intrebare (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:18)

    CezarN [utilizator]

    Ce inseamna pentru dl Melescanu "intarirea relatiilor cu SUA" ??
    Ca doar nu le-o betona sau arma cu fibra de carbon.
    Eu cred ca "intarirea relatiilor cu SUA" NU inseamna ca un fugar (de sub nasul politiei) gen Ghita sa acuze(far dovezi) SUA ca-i are pe statul de plata pe sefa DNA si seful militar al SRI si sa aiba asigurate guri de tun (RTV, Antena3m B1, etc) pentru dejectiile debitate fara ca CNA sa reactioneze.

    Eu cred ca "intarirea relatiilor cu SUA" NU inseamna slabrea pe sest a statului de drept prin ordonante de urgenta scrise noaptea si promovte dimineata pe sest de catre guvern.

    Eu cred ca "intarirea relatiilor cu SUA" nu inseamna sa ai in fruntea partidului de guvernamant si a Camerei Deputatilor un condamnat penal(Dragnea), in timp ce presedinte de onoare al aceluiasi partid(PSD) este un urmarit penal pentru crime impotriva umanitatii - Ion Iliescu -, iar in fruntea Senatului un alt urmarit penal(Taricenu).

    S-ar parea ca junta de guvernamant sare de fund in sus si este mai afectata de declaratiile ambasadorului SUA decat e cele ale lui Dodon (in fapt ale lui Putin).
    • +13 (17 voturi)    
      S-au trezit peste nopate... (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:52)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      .. ca toata lumea îi știe de corupti si hoti, ca au incercat sa dea o lovitura de gratie Justitiei, si ca PSD+ALDE sunt considerate grupari de CRiMA organizata cu care nici un parterner european nu vrea sa stea la masa. Si,, mai ales, ca distrugând democratia cum au facut, si-au ridicat SUA in cap. Romania a ramas singura cu HOTII ei.
    • +10 (14 voturi)    
      Melescanu (Vineri, 20 ianuarie 2017, 14:08)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      Excelenta,
      Lasati-o mai moale cu supararea.La cei 77 de ani ai Dv.
      aveti o prea mare experienta comunista,securista
      si kaghebista incat ati putea produce 100 de carti,
      spre luminarea noastra a celor batjocoriti.
      • +10 (10 voturi)    
        Despre declaratiile d-lui BECIU nu are (Vineri, 20 ianuarie 2017, 15:13)

        ana-pat [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

        nimic de zis !!! Inseamna ca e de acord cu el. Doar despre dl Klemm ??
        • -9 (11 voturi)    
          Beciu (Vineri, 20 ianuarie 2017, 16:22)

          srpc [utilizator] i-a raspuns lui ana-pat

          a constatat niste adevaruri evidente, atat
  • +24 (28 voturi)    
    ;-) (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:18)

    Soljenitin [utilizator]

    Cei doi comunica direct, Melescanu publica doar ce ii convine. Haraso.

    Dar lasati, tov. Melescanu, sa auzim si noi direct de la sursa. Care este problema?
  • +17 (21 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:19)

    [anonim]

    • +6 (6 voturi)    
      huooo (Vineri, 20 ianuarie 2017, 14:51)

      dumitru [anonim] i-a raspuns lui

      D-l Melescanu mai bine s-ar retrage sa isi manance pensia nesimtita + alte foloase necuvenite de care beneficiaza acesti politicieni ca, au pradat destul aceasta tara folosind tot felul de mijloace interne si externe.
  • +8 (14 voturi)    
    ce sa vorbeasca Klemm (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:19)

    Adri4n [utilizator]

    cu unu care isi bate joc de dreptul de vot al cetatenilor?

    Si daca nu face cum zice mele ce o sa-i faca? O sa il dea afara? Hai s-o vad si p-asta.
  • -7 (27 voturi)    
    In sfarsit un om cu singe in instalatie, (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:23)

    xrogo [utilizator]

    prea isi luase nasul la purtare acest ambasador,asteptam SMS-ul de chemate la vatra!
    • +11 (21 voturi)    
      auzi, sange sovietic are melica asta (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:52)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      credeam ca ai interese romanesti, dar pe zi ce trece esti un sovietic inversunat..pacat ca tastezi in limba romana..
    • +7 (13 voturi)    
      Pacat ca nu are si (Vineri, 20 ianuarie 2017, 14:01)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      creier si bun simt. Numai cu "sange in instalatie" securistul senil gandeste cu (ca) pu**a.
    • +4 (8 voturi)    
      Nu-nu, esti intr-o mica eroare ! (Vineri, 20 ianuarie 2017, 15:23)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Nu in "instalatie", ci in nas. Din cauza gerului napraznic, cand iese afara din casa, fie si pana la masina, ii da sangele pe nas.

      PS. Are legatura si cu oarece afectiuni, dar nu ma bag !
  • +9 (17 voturi)    
    lasa nene... (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:24)

    ..13 [utilizator]

    Sa ne vorbeasca noua romanilor AMbasadorul -

    Nu cred ca sunt oarece secrete intre USA si RO si oricum cred ca inca nu a invatat Melescanu despre libertatea de expresie - FOIA. Timpul a expirat si maharul din poveste ar trebui sa plece...
  • +5 (7 voturi)    
    Eventual (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:25)

    terkos [utilizator]

    ... si eventual sa ne transmi(n)ta el ce a avut de zis ambasadorul.
  • -3 (17 voturi)    
    Parteneri inseamna si reguli, da? (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:26)

    Texi [anonim]

    Pana cand il va atentiona si Maior pe Trump in Washington Post sau la CNN e mai bine sa pastram regulile meseriei de Ambasador. Bravo lui ca nu are probleme la coloana asa cum au altii (mai tineri)!
    • +6 (12 voturi)    
      Pai vezi ca si ambasadorul vostru (Vineri, 20 ianuarie 2017, 14:04)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Texi

      al mujkicilor vodkari se ia de presa din Romania ca nu-l slaveste pe cel mai mare cracanat de pe planeta. Sper ca securistul senil de la noi sa reactioneze la fel de promt
  • +11 (17 voturi)    
    Impertinenta ... (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:29)

    za-k [utilizator]

    nea' Melescanu', n-ai auzit ca Dr.Agnea i-a servit o cafea lui Trump? Asa ca ciocu' mic :)
  • +13 (19 voturi)    
    Iete-te... (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:37)

    triciupa [utilizator]

    ... ce s-a umflat ranza in sluga putinista! Ce-i vere, care-i baiul? Ti-e teama ca acus-acus vine seicul din Teleormanistan si te besteleste ca nu i-ai dat peste nas lui Klemm?
    Vezi ca n-am uitat ce ai facut cu sectiile de vot din diaspora...
    Apropos de alegeri, fii dragut si spune-ne si noua cine ti-a strans semnaturile pentru candidatura la presedintie?
  • +8 (14 voturi)    
    sa-i ceri asta (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:40)

    cladob [utilizator]

    si amabasadorului Rusiei ca a inceput sa dea indicatii presei libere din Romania..
  • +14 (20 voturi)    
    HaHa (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:44)

    Cnut [utilizator]

    Ce prost e Melescanu.
    Ambasadorul vorbea cu romanii, in general, nu cu oficialitatile, in special.
    • +7 (13 voturi)    
      Normal (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:54)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Cnut

      Ambasadorul SUA nu poate sta de vorba cu niste borfasi ordinari (PSD+ALDE+ un guvern condus din umbea de un condamnat penal si cu un dusman al Justitiei ministru de resort)
  • +11 (17 voturi)    
    ca la votare... (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:49)

    Johanis [utilizator]

    ce decid eu, asa se face!

    eu cred ca ambasadorul americar ar fi trebuit totusi sa-i ceara voie ministrului de extrene.
    asa se face in coreea de nord!
  • +11 (15 voturi)    
    Nesimtitul asta de Melescanu (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:56)

    sistemulparasimpatic [utilizator]

    ... vrea sa bage pumnul in gură ambasadelor.
  • +12 (12 voturi)    
    tilharii tot tilhari (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:58)

    bogdan1477 [utilizator]

    Auzi la el, da' ce bre, n-are voie omul sa dea interviuri, sa discute cu cine doreste? Sa faca declaratii de presa? nenea asta reprezinta SUA si declaratiile lui reprezinta pozitia statelor unite despre Romania. Cind are ceva de declarat public declara public, cind vrea sa vorbeasca pe canale diplomatice, le foloseste pe alea. Cin te crezi tu sa-i spui unui ambasador ce si cind sa vorbeasca?!?
  • +1 (7 voturi)    
    dat afara (Vineri, 20 ianuarie 2017, 14:00)

    DanMiclea1 [anonim]

    Klem va fi dat afara in curand.
  • +9 (11 voturi)    
    Ce sa discute ambasadorul cu pacaliciul asta? (Vineri, 20 ianuarie 2017, 14:01)

    banel [utilizator]

    Melescanu chiar crede ca inseamna altceva decat sluga lui Dragnea?
  • +10 (10 voturi)    
    melescane, vezi ca si ambasadrul rus (Vineri, 20 ianuarie 2017, 14:01)

    bogdan1477 [utilizator]

    a avut impertinenta sa declare ceva public, si nu direct prin ministerul de externe. Pe ala nu-l mustruluiesti?
  • +9 (11 voturi)    
    ce vorbesti franz... (Vineri, 20 ianuarie 2017, 14:04)

    mitocanu [utilizator]

    adica ambasadorul sua trebuie sa ceara voie ministrului comunist melescanu ca sa-si faca cunoscut punctul de vedere...este uimitor ca acest ministru de pe vremea lui ceausescu vrea, la 28 de ani de la caderea comunismului, sa ne intorcem la practicile acelui regim....melescanule unde erai in timpul revolutiei?
  • +12 (14 voturi)    
    hai sictir ! (Vineri, 20 ianuarie 2017, 14:06)

    lp [utilizator]

    individul asta e un borfas ordinar
  • -10 (20 voturi)    
    In sfarsit.... (Vineri, 20 ianuarie 2017, 14:15)

    Gigi Kent [utilizator]

    Bravo Melescanu!

    Nu cred ca Maior isi permite sa faca in US ce si-au permis pe rand Gittenstein si apoi Klemm.

    Nu cred ca Maior declara public ce judecatori sau procurori federali din US sustine Romania.
    • +5 (9 voturi)    
      e o mica diferenta (Vineri, 20 ianuarie 2017, 14:53)

      niks [anonim] i-a raspuns lui Gigi Kent

      pe care ne facem ca n-o vedem...la ei functioneaza democratia ,in caz de ceva abuzuri , se autoregleaza treaba . la noi nu prea ...ramanem abuzati ...
      • -6 (10 voturi)    
        Incurcatul borcanelor... (Vineri, 20 ianuarie 2017, 15:33)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui niks

        Democratia e despre alegeri. Un procuror nu e ales. Cine stabilieste ce si unde functioneaza? A mai incercat asta Klemm sa-l sprijine si pe Zgonea, facandu-i vizite si transmitand mesaje exact cand PSD-ul voia sa-l schimbe. Si chiar daca nu ar functiona ceva, nu e treaba unui ambasador sa se implice in jocurile politice, sau mai rau, in Justitia altei tari.
        • +1 (1 vot)    
          Vezi (Sâmbătă, 21 ianuarie 2017, 5:08)

          KostasP [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

          C-ai gresit articolul. Lasa dreak tzuica aia.
    • -2 (2 voturi)    
      dar esti (Vineri, 20 ianuarie 2017, 17:58)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      de acord cu ce face ambasadorul rusnac ?

      http://www.hotnews.ro/stiri-esential-21545325-ambasada-rusiei-critica-presa-din-romania-pentru-nu-dat-stire-despre-convorbire-intre-putin-merkel-hollande-site-lui-bogdan-chireac-singurul-laudat-oamenii-kremlinului.htm
  • +6 (12 voturi)    
    Sa spunem un Nu hotarit ! (Vineri, 20 ianuarie 2017, 14:31)

    Mike41 [anonim]

    Pai, ba to'arshu ambasador, cum iti permiti d-ta sa te adresezi la oamenii muncii prin presa ? Asta e amestec in afacerili interne !
    • -4 (8 voturi)    
      Chiar este (Vineri, 20 ianuarie 2017, 14:50)

      Pep1 [utilizator] i-a raspuns lui Mike41

      Chiar asa este. Crezi ca ambasadorul României in SUA comenteaza vreodata ceva despre vreo propunere legislativa in tara aceea?
      Poti sa-mi dai un astfel de exemplu?
      • +2 (6 voturi)    
        ... (Vineri, 20 ianuarie 2017, 15:26)

        Bolovanul [utilizator] i-a raspuns lui Pep1

        crezi ca in tara aia pedofilii sunt lasati acasa daca au copil mic in intretinere?

        ( da, asta e proiectul ordonantei).
      • +2 (2 voturi)    
        si daca (Vineri, 20 ianuarie 2017, 15:47)

        Mike41 [anonim] i-a raspuns lui Pep1

        si, daca ar face-o, d-l Maior ar fi invitat la Departamentul de Stat ...?
  • +14 (14 voturi)    
    Bai mocofanilor (Vineri, 20 ianuarie 2017, 14:40)

    KostasP [utilizator]

    Telectuali sau nu, ati inteles acum pe cine ati votat, ignorantilor?
  • +7 (7 voturi)    
    strategie (Vineri, 20 ianuarie 2017, 14:48)

    ramiro mihai [anonim]

    Ar fi mai bine ca dl. min. Melescanu sa se ocupe de problemele de politica externa a Romaniei si, mai ales, de cine o promoveaza prin ambasade, incepand cu haosul din MAE. El nu se poate face, la nesfarsit, ca nu stie, ca nu e treaba lui, ca raspund altii etc. Sub „palaria” lui a inceput dezinteresul bine mascat fata de interesele nationale si promovarea intereselor Romaniei. Cei care dirijeaza ministerul (o biata anexa a SIE) nu se tem de DNA sau de acuzatii de conflict de interese, trafic de influenta sau alte asemenea „baliverne”. Schema de personal din MAE, cu o structura comparabila cu a marilor puteri, arata clar cum stau lucrurile si cati mananca bani degeaba pe acolo. Pentru cumetrii de tot felul, au fost inventate posturi fara continut, dar cu rezonanta foarte sonora, pentru persoane fara niciun fel de pregatire pentru activitatea diplomatica sau pentru „sarcinile” invocate, numai pentru ca unii impostori sa poata incasa lunar o leafa uriasa in euro (aici suntem, ce-i drept, la nivelul UE). Dar astea sunt „fleacuri” care, asa cum merg lucrurile la noi, ar trebui sa iasa curand din atentie. Lucruri anormale pentru o tara normala vor continua sa se petreaca aici, cu buna stiinta a tuturor celor interesati (in tara sau in afara ei), iar masuri eficace se iau doar pentru ca numai tu, biet cetatean roman, sa nu stii ce se intampla pe banii tai si de ce fug din tara toti cei care pot sa o faca. Ramanem o generatie (de fapt, mai multe la rand) de sacrificiu, ca pe vremea lui Ceausescu, si nu avem ce face, pentru ca mult prea multe forte interne si externe sunt interesate sa se perpetueze aceasta situatie. Dl. Melescanu vrea sa discute personal cu dl. Klemm, in speranta ca-l va convinge, ca pe atatia altii, ca are el dreptate sa musamalizeze toate abuzurile incredibile care se petrec cu stirea lui, dar de care se va desolidariza imediat ce se afla public. Dar el stie bine ca partenerii straini cunosc amanuntit situatia reala de la noi.
  • +11 (11 voturi)    
    mesajul ambasadei nu a fost adresat lor (Vineri, 20 ianuarie 2017, 14:49)

    Mihai [anonim]

    ci a fost pentru publicul din Ro. Tataita stie foarte bine asta dar se infoaie sa dea bine la Tariceanu/Dragnea si la electorat. La fel de bine stie, nu-si face sperante ca ar fi fost luat in serios, ca Ambasada SUA va continua sa comunice public atunci cand cand o sa-i prinda cu gainarii.
  • +10 (10 voturi)    
    adicatalea, intreaba-ne pe noi mai intai (Vineri, 20 ianuarie 2017, 14:57)

    mihai [anonim]

    si-ti zicem noi daca e bine sau nu... Se poate? La varsta asta sa mai ai, bre tataie, vise erotice?
  • +11 (11 voturi)    
    In spiritul "meselor in format restrans" (Vineri, 20 ianuarie 2017, 15:02)

    Altiro [utilizator]

    pe care l-a avut Dracnea cu Trump( in imbulzeala din holul unui hotel), batranul Mele cere ambasadorului american sa-l consulte pe el inainte de a critica guvernul psd-alde..
  • +9 (9 voturi)    
    externe (Vineri, 20 ianuarie 2017, 15:05)

    cine stie? [anonim]

    sanchi!
  • -5 (9 voturi)    
    ... (Vineri, 20 ianuarie 2017, 15:35)

    vitan.sandu [utilizator]

    In sfarsit, cineva i-a dat pest bot acestui ndivid care ne invata pana si cum sa desfacem bananele! pentru ca, de, babuinii nu stiu cum sa le desfaca! Ma intreb cand se va duce invartindu-se, doar noul presedinte Trump le-a cerut tuturor ambasadorilor sa demisioneze. Sau el nu se simte?
  • -4 (4 voturi)    
    suparatorul de mine (Vineri, 20 ianuarie 2017, 15:36)

    alex562 [utilizator]

    n-o sa mai aveti un om de clasa asta, vorba lui brucan...

    o apa si un pamant, meri-ta-ti-v-a-ti statutu to-ti eaters nouadaishi
  • +10 (10 voturi)    
    ce tupeu (Vineri, 20 ianuarie 2017, 15:44)

    simi00032 [utilizator]

    Mosul Melescanu da semne de senilitate avansata.Probabil crede ca Klemm este ambasador de Gorj Mai tataie politica in spatele usilor inchise se facea in tarile cu dictatura comunista ,dorinta voastra care devine din ce in ce mai vizibila O tara in care politica externa este promovata de un dinozaur comunist duce cu siguranta spre EST
  • +7 (9 voturi)    
    iar bășiții astia, (Vineri, 20 ianuarie 2017, 16:17)

    ipsilon [utilizator]

    de tipu' lu' Meleșcanu au ajuns la putere! ... :(
  • +8 (8 voturi)    
    vanturi comuniste! (Vineri, 20 ianuarie 2017, 16:40)

    trem [utilizator]

    Era un bun moment sa taci draga nene Melescanu! La varsta ta ar trebui sa fii mai intelept.

    Ce e si mai ciudat ca remarca ta de 2 lei vine concomitent cu o critica a Ambasadei Rusiei la adresa presei romanesti. Va coordonati cumva vanturile sau pregatiti un atac de mai mare amploare?
  • -1 (1 vot)    
    incidentele cu oficiali unguri (Vineri, 20 ianuarie 2017, 16:54)

    manon [utilizator]

    Unde ai fost melescanule cand au fost incidente cu oficiali unguri? Nu te-am auzit facand nici un comentariu, chiar daca nu erai ministru, dar ai fost, puteai sa ai reactie. Ati tacut toti ca cacatul in izmene. Acum ti-ai amintit sa iti infoi penele in fata ambasadorului american. Iaca ti-a tras-o peste bot. Dar mesajul ambasadorului rus? La ala de ce nu raspunzi?
  • +1 (3 voturi)    
    PCR ul KGB ist da lecti SUA ? (Vineri, 20 ianuarie 2017, 17:47)

    MartinLutheran [anonim]

    IMPERTINENTA CORUPTILOR :

    PCR ul KGB ist vrea sa censureze dreptul la libera exprimare a SUA pe TERITORIUL NATO !
  • +1 (1 vot)    
    Ne trebuie spray pentru molii (Vineri, 20 ianuarie 2017, 20:52)

    Opus Dei [anonim]

    Melescanu este ca o molie prafuita de care nu mai scapam. Chiar este jenant pentru Romania sa defileze tot cu aceasta relicva comunisto-securista. Asta era diplomat si pe timpul lui Ceausescu, care il mostenise de la Gheorghiu - Dej.
  • +1 (1 vot)    
    Melescanu asta (Vineri, 20 ianuarie 2017, 23:28)

    adrian88000 [utilizator]

    nu cumva este ramolit ?