Trei adolescenti, jefuiti noaptea intr-un parc londonez, in timp ce jucau Pokemon Go

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 30 iulie 2016, 16:54 Actualitate | Esenţial


Pokemon Go
Foto: Hotnews
Trei adolescent au fost jefuiti sub amenintarea unui pistol in timp ce jucau Pokemon Go intr-un parc din nordul Londrei, ceea ce a facut ca politisti sa avertizeze in legatura cu pericolele de a umbla in public cu un smartphone scump, scrie TheTelegraph.

Victimele, in varsta de 15, 16 si 18 ani, se jucau cu populara apliactie in Whittington Park marti noaptea cand cativa tineri de 16-17 ani s-au apropiat de ei. 

Unul dintre talhari a scos un pistol iar complicii lui le-au cerut adolescentilor sa predea telefoanele mobile. Cele trei victime au cedatsmartphone-urile si au plecat fara a pati ceva. 

Talharia a avut loc la 30 de minute de alta jaf armat de la intrarea in Whittington Park, cand un tanar de 24 de ani s-a trezit cu un pistol in coaste, in timp ce trei barbati i-au cerut sa le predea valorile aflate asupra sa. 

Scotland Yard a spus ca incidentele sunt legate, deoarece descrierea suspectilor si metodele folosite sunt identice si au avut loc aproape unul de altul.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2287 vizualizari

  • -3 (11 voturi)    
    politistii (Sâmbătă, 30 iulie 2016, 16:58)

    Lestat [utilizator]

    Articole tot mai slabe, scrise din ce in ce mai prost. Nu v-ati saturat de atatea stiri cu Pokemon Go?
  • +8 (8 voturi)    
    vanare reala VS vanare virtuala (Sâmbătă, 30 iulie 2016, 17:09)

    rov [utilizator]

    senzatii tari pentru prosti...
  • +6 (8 voturi)    
    O fi fost pokemonul. L-au gasit! (Sâmbătă, 30 iulie 2016, 17:11)

    newlook [utilizator]

    O fi fost pokemonul. L-au gasit!
  • +2 (14 voturi)    
    E un joc imbecil... (Sâmbătă, 30 iulie 2016, 17:43)

    A.Corneliu [utilizator]

    E un joc imbecil pentru o generatie imbecilizata.
    • +3 (13 voturi)    
      imbecilizata de cine?... (Sâmbătă, 30 iulie 2016, 18:10)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui A.Corneliu

      deci de vina este victima? au gresit pentru ca si-au permis sa iasa in parc? exista ore fixe la care ai voie sa iesi in parc? si daca nu jucau pokemon Go, doar se plimbau, mai era o stire? oare imbecil nu e ala care da vina pe un joc cand politia nu-si face treaba si hotii te ameninta cu pistolul la 2 pasi de casa?
      eu cred ca jocul e foarte tare si A.Corneliu este un imbecil. desigur, fiecare cu pararea lui...
      • -2 (4 voturi)    
        Ma tu joci (Duminică, 31 iulie 2016, 3:57)

        KostasP [utilizator] i-a raspuns lui pehash

        Pokemon. Lol. Nu ti-e rusine, om in toata varsta.
  • +3 (11 voturi)    
    Comment sters de user (Sâmbătă, 30 iulie 2016, 18:18)

    Crioan [anonim]

  • +1 (1 vot)    
    Vai de cap unde... (Duminică, 31 iulie 2016, 15:33)

    Stef_and [utilizator]

    Astia avesu nevoie de pokemonii din telefoane - nu de telefoane!