Huffington Post: Victor Ponta nu a adus vorba, in Mexic, la summitul pentru Guvernare Deschisa, de faptul ca a fost trimis in judecata pentru coruptie

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 30 octombrie 2015, 18:15 Actualitate | Esenţial


Victor Ponta
Foto: AGERPRES
Publicatia americana Huffington Post noteaza, ironic, ca premierul Victor Ponta a preferat sa nu aduca vorba despre faptul ca fost trimis in judecata pentru coruptie, in discursul pe care l-a tinut la Summit-ului Global pentru Guvernare Deschisa din Mexic.

Intr-un articol intitulat "Mexicul a ratat ocazia sa abordeze coruptia si libertatea presei", Huff arata ca summitul inaugural al Open Government Partnership a ales "prea mult teatru politic si prea putina responsabilitate".

"Premierul roman Victor Ponta, care a vorbit chiar inaintea lui Pena Nieto (presedintele Mexicului), a fost trimis in judecata pentru coruptie in septembrie. Nu a pomenit de asta, in discursul sau, si nimeni nu a facut asta", arata ziaristii americani.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4752 vizualizari

  • +15 (19 voturi)    
    Normal (Vineri, 30 octombrie 2015, 18:39)

    Alexei___ [utilizator]

    Păi dacă rămâi în funcţie când minţi precum respiri şi în ciudat trimiterii în judecată, ar fi culmea să şi menţioneze despre asta.

    Partea proastă este că imaginea Româjiei are de suferit în urma acestor articole, percepţia fiind că nu suntem în stare să ne debarasăm măcar la nivel înalt de asemenea specimene.
    • +6 (8 voturi)    
      A fost doar un nimeni, fara mentiunea de PM! (Vineri, 30 octombrie 2015, 19:10)

      Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui Alexei___

      Un banal summit al funcționarilor publici și al reprezentanților societății civile.
  • +8 (12 voturi)    
    Vai,nici ca-i "doctor",nici ca-i penal ? (Vineri, 30 octombrie 2015, 18:46)

    Plagarus [utilizator]

    Viorele te stiam un narcisist care macar nu minte, nici macar prin omisiune !!
  • -7 (11 voturi)    
    lol Stire (Vineri, 30 octombrie 2015, 18:53)

    Gelu [anonim]

    Huffington post, lol, stiti redactori, de vreo 5-6 luni ma uit pe yahoo news, sa vad ce mai scriu si ei, dar Huffington Post? Sau Business Insider? Voi verificati un pic sursele? Nu vreau postat asta, vreau sa va ganditi un pic inainte sa postati.
    • +3 (3 voturi)    
      postac, rauvoitor sau altceva? (Vineri, 30 octombrie 2015, 20:32)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui Gelu

      http://www.huffingtonpost.com/entry/mexico-open-government_56324e44e4b0631799115896
    • +2 (4 voturi)    
      Prostul daca nu-i fudul... (Vineri, 30 octombrie 2015, 21:56)

      LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui Gelu

      Vezi aici: "The Huffington Post was launched on May 10, 2005 as a liberal/left commentary outlet and alternative to news aggregators such as the Drudge Report.[6][7][8] On February 7, 2011, AOL acquired the mass market[9] Huffington Post for US$315 million, making Arianna Huffington editor-in-chief of The Huffington Post Media Group.[10][11] In 2012, The Huffington Post became the first commercially run United States digital media enterprise to win a Pulitzer Prize"
      Sursa: https://en.wikipedia.org/wiki/The_Huffington_Post
  • +5 (9 voturi)    
    TATAR SCOPIT ...Djuvara dixit (Vineri, 30 octombrie 2015, 18:56)

    arheopterix [utilizator]

    Si rinjit nating ...contributia mea .
  • +10 (12 voturi)    
    El?Trimis in judecata? (Vineri, 30 octombrie 2015, 19:20)

    ipolitic [utilizator]

    Nu el.Celalalt Ponta
  • -1 (3 voturi)    
    fals (Vineri, 30 octombrie 2015, 20:06)

    Gustav666 [utilizator]

    Ponta nu a fost trimis in judecata pentru coruptie.
  • -1 (3 voturi)    
    Romania se face d kakao (Vineri, 30 octombrie 2015, 20:39)

    cu dreptu-n stangu [anonim]

    Ok, de acord, bagati-l odata la zdup daca merita !!!

    dar...

    1. urmatorul PM, care-o fi ala, sa fie puricat la sange inainte sa fie pus pus acolo d catre presedinte, sparlament, etc...

    2.in timpul mandatului, nu mai stresati PM cu rahatisuri de-astea pt ca in primul rand va faceti de ras ca tzara, si nu in ultimul rand, stresati PM ala pe care ar trebui sa-l avem acolo ca sa guverneze, nu sa faca nopti albe de grija vreunui procuror zelos, dar care nu l-a puricat inainte de afi PM, ci a tinut dosare in taina, pt zile negre...- Absolut abject...incep sa nu mai am incredere in dna, mma, etc... (se aude domnilor administratori de tzara...)

    In general, Romania toata, inclusiv JUSTITIA...se face iar de kakao, nu doar Ponta ...
  • +3 (3 voturi)    
    Pai ce, e prost? (Vineri, 30 octombrie 2015, 21:00)

    emil bobu [utilizator]

    Da este, dar ce conteaza mai mult e ca e hot!

    Normal ca nu spune nimic despre asta, vrei sa-i insulte pe toti mafiotii din teritoriu (primari, sefi de CJ etc.) care l-au sustinut?
  • +4 (4 voturi)    
    Praf in Ochi, din nou (Vineri, 30 octombrie 2015, 23:27)

    Formula 1 [anonim]

    VVP s-a dus in Mexic, pentru Marele Premiu al Mexicului ! A gasit un pretext ca sa se plimbe pe banii nostri in Mexic. Stim deja ca il doare in cot de summit si de imaginea tarii.
  • 0 (2 voturi)    
    IARTA-I DOAMNE CA ATATA POT (Sâmbătă, 31 octombrie 2015, 7:49)

    Ion Romanul [anonim]

    Imi pare rau dar cei ca dvs.care scriu pentru a se afla in treaba, dovedesc o lipsa totala de logica incetosate .Credeti ca daca folositi un vocabular smecheresc ,dar sarac,ofensator si chiar si scris prealabil,pentru ca incurcati personajele, problemele din text cu titlul temei ,vechiturile cu perspectiva.Nu stiti despre ce se vorbeste in propozitiune,nu stiti pe cine si in ce problema combateti. Voi plecati cu ceva in minte(scuze,in cap) si-l postati unde gasiti un loc liber fara sa tineti seama de NON-legatura minim necesara.Pentru unii este o razbunare,pentru altii o refulare,pentru cei mai multi o finalitate a mintii si retorica , pe care cred ca nici nu le-au avut vreodata.Nu sunteti in stare sa sustineti o tema,o ideie,o problema sau un discurs,fie el nepotrivit va creste valoarea? In nici un caz,pentru ca valoarea zero n-are cum sa creasca! Mai bine veniti cu ceva propuneri,cu solutii si atunci stiti pentru ce ati consumat timpul in fata calculatorului. Dar imi dau seama ca cei mai multi dintre voi nu puteti mai mult,asa ca………. ramaneti in plata Domnului! Dr.Ion
  • +1 (1 vot)