VIDEO Intalnire de lucru Iohannis-Ponta: Seful statului a discutat cu premierul despre criza francului elvetian

de I.C.     HotNews.ro
Marţi, 20 ianuarie 2015, 13:39 Actualitate | Esenţial


Presedintele Klaus Iohannis si premierul victor Ponta au discutat marti la Cotroceni, in cadrul unei intalniri de lucru, despre situatia economica in contextul crizei francului elvetian, activitatea executivului din aceasta perioada si teme legate de situatia internationala actuala, informeaza Administratia Prezidentiala intr-un comunicat de presa.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2465 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    discutie (Marţi, 20 ianuarie 2015, 13:42)

    nocomment [utilizator]

    IK: Sunt multi?
    Ponta: Nu foarte
    IK: Ihi
    Ponta: Bine sefu'.. Sa traiti La revedere.
  • +7 (7 voturi)    
    lol (Marţi, 20 ianuarie 2015, 13:47)

    snowflake [utilizator]

    Nici nu s-au intalnit bine ca a inceput sa scada francul :).
  • +7 (9 voturi)    
    ce bine se inteleg doi uslemisti (Marţi, 20 ianuarie 2015, 14:18)

    linarel [utilizator]

    tanda cu manda.

    tot nu inteleg cum poate sa stea cineva la discutii cu un micinos notoriu, unul care a furat/plagiat si pe care sa-l numesti pm !!!!!!!!
  • +5 (5 voturi)    
    Profesorul si plagiatorul la masuta (Marţi, 20 ianuarie 2015, 14:34)

    ty [utilizator]

    comentand marile probleme ale tarii.
  • +5 (7 voturi)    
    Unde esti Comandante?! (Marţi, 20 ianuarie 2015, 14:55)

    Primula [anonim]

    Ma intreb ce pot discuta intre ei doi oameni care sunt paraleli cu problemele economice si financiare? Si care nici nu vor sa-si faca lectiile, precum facea Traian Basescu. Asa, macar o minima documentare...Dar oricum, din spatele usilor inchise nu razbat pana la noi "vorbele" lor, asa ca putem "dormi linistiti", Nr. 1 si Nr.2 (nici nu ar trebui sa-i numim altfel) conlucreaza pentru binele romanilor care au fost afectati de criza francului elvetian!
  • +3 (5 voturi)    
    Banuiesc ca urmatoarea discutie... (Marţi, 20 ianuarie 2015, 17:39)

    gica43 [utilizator]

    ....intre cei doi va avea ca tema moneda din Burkina Fasso !!
  • 0 (0 voturi)    
    Mr. Prez, (Miercuri, 21 ianuarie 2015, 7:33)

    John M. [utilizator]

    Nu te baga cu legi populiste de conjunctura in sectorul bancar ca acolo lucrurile sunt pe bani, nu pe vorbe. Poti cel mult sa incurajezi un dialog intre cei ce s-au ars cu creditul in franci si intre banci, ("mai lasa tu, mai dau si eu") dar nu da legi ca sa faci din Romania un mediu de afaceri DE EVITAT de marele capital mondial.
    Asta merge direct la dosar, Mr.Prez. Asa cum i-a mers lui Ponta cand manifesta cu portretul lui Che la tribunalul din Craiova ca sa intimideze justitia. Totul se inregistreaza, Mr. Prez, si cred ca romanii s-au saturat sa traiasca prost pentru ca liderii (pe care, culmea!, azi si-i aleg liber) nu au nici cea mai vaga idee de cum merg lucrurile in lumea asta capitalista unde banul, nu ideologia, e motorul .