Titus Corlatean: Ce se intampla la frontiera estica poate sa genereze modele de separatism privitoare la Romania

de I.C.     HotNews.ro
Vineri, 9 mai 2014, 21:18 Actualitate | Esenţial


Titus Corlatean
Foto: AGERPRES
Ministrul de Externe, Titus Corlatean, atrage atentia ca ceea ce se intampla la frontiera estica a tarii ar putea sa genereze riscuri si modele de separatism care privesc si Romania, informeaza Agerpres.

El a declarat, vineri, la un miting electoral al PSD, ca si din acest motiv Romania trebuie sa fie un stat puternic.

"Ceea ce se intampla la frontiera estica a tarii noastre, atat de dramatic, s-ar putea sa genereze idei, riscuri, tentatii de a multiplica astfel de modele, de separatism, de lucruri care pun sub semnul intrebarii frontierele, si o spun foarte serios. Din acest motiv, Romania trebuie sa fie un stat puternic", a afirmat Titus Corlatean.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


3037 vizualizari

  • +5 (7 voturi)    
    ma intreb care or fi separatistii lui Corlateanu (Vineri, 9 mai 2014, 21:40)

    lucadd [utilizator]

    cei ce nu voteaza PSD-PC adica un stat puternic, linistit si centralizat?
    curat murdar tovarasi
    • +1 (1 vot)    
      pare o declaratie a unui dusman al tarii (Sâmbătă, 10 mai 2014, 11:00)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui lucadd

      sau o autodeconspirare?
  • +6 (10 voturi)    
    continuarea: (Vineri, 9 mai 2014, 21:44)

    Sakura [utilizator]

    Iar pentru ca România să fie un stat puternic, cu instituţii puternice, facem apel către toţi românii responsabili să nu voteze niciodată partide-mafie, cum ar fi PSD. Este imposibil să avem un stat puternic sub conducerea unui partid al cărei principal scop este subjugarea justiţiei, serviciilor secrete, a tuturor instituţiilor statului şi subordonarea acestora unor reţele de interese mafiote precum celebra reţea Voicu. Ştiu, aşa ceva nu se poate spune la un miting PSD, dar orice om cu capul pe umeri o ştie.
  • +9 (11 voturi)    
    un stat puternic e cladit pe valoare si adevar (Vineri, 9 mai 2014, 21:53)

    rov [utilizator]

    de asta cuima psd si pc trebuie sa dispara. URGENT.
    Daca sunteti patrioti : Dispareti pentru totdeauna!
  • +11 (15 voturi)    
    incerc sa nu folosesc vorbe prea tari (Vineri, 9 mai 2014, 22:00)

    ws [utilizator]

    dar titus e un retardat.

    care sunt amenitarile la adresa romaniei? cam care ar fi scenariul prin care militari fara insemne ocupa orase din romania? care ar fi tara agresoare?

    mister total.

    borfasi ajunsi la conducerea tarii. prosti speriati de dna. asta e guvernul romaniei.

    ws
  • +9 (11 voturi)    
    Hopa si tambalagiul, picura nelinisti electorale (Vineri, 9 mai 2014, 22:07)

    Plagarus [utilizator]

    La cati puscariabili are UDMR-ul, li se va inchide ciocul fara prea mare greutate !
    Remember : Parlamentul, singurul judecator al ministrilor !
    Membrii comisiei juridice (2013) au adoptat un amendament al UDMR, prin care sunt eliminate atributiile presedintelui Romaniei in ceea ce priveste posibilitatea de a cere urmarirea penala a unui ministru. Pana in prezent, aprobarea urmaririi penale era atributul presedintelui pentru ministrii care nu erau parlamentari. De asemenea, suspendarea din functie a celor urmariti penal devine atributul exclusiv al Parlamentul, presedintele pierzand aceasta putere.
    • +7 (7 voturi)    
      Catre PLAGARUS (Sâmbătă, 10 mai 2014, 0:08)

      solar [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      Este foarte grav ceea ce s-a intamplat, dar PSD-ului si intregului Parlament USL , cuprins de iuresul prostesc antibasescu nu le-a pasat. Acum , pas de mai indreapta un atat de grav amendament ....concesioant UDMR -ului!! Adica Guvernului ultranationalist Victor Orban!! Asta a fost marea desteptaciune a ... USL-ului!! Dar si a celor care au votat ca o turma de OI tot ce s-a infaptuit de Romania din 2012 incoace !!
  • +7 (11 voturi)    
    un stat puternic (Vineri, 9 mai 2014, 22:12)

    aresul [utilizator]

    Romania va fi un stat puternic atunci cand va avea o Decizie puternica, formata din Comandant al Armatei si Lider, Sef al Statului si Director al Economiei. Va fi un stat puternic cand va avea o puternica structura a Analizei.
    Pana atunci, politicienii ar face bine sa-si numere banutii agonisiti cu ajutorul fraudelor ce nu inceteaza a iesi la iveala.
    De asemenea, ar face bine sa ne slabeasca cu declaratiile lipsite de sens, cu mascarada.
    • -2 (4 voturi)    
      desigur (Sâmbătă, 10 mai 2014, 1:28)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui aresul

      iar acel lider sa fie Basescu, nu? dar, daca tot ti-e dor de dictatura, ce parere ai de Varanu in acea pozitie? sau de Dragnea? sau madam Udrea, sau alt specimen toxic ca astia?
      • 0 (0 voturi)    
        nicidecum (Sâmbătă, 10 mai 2014, 8:27)

        aresul [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        Comandantul Armatei si Lider trebuie sa fie militar. Ce legatura au cei mentionati cu aceasta conditie? Daca ma gandesc bine, nu au legatura cu intreaga conditie a Deciziei.
  • +10 (14 voturi)    
    Gura astuia vorbeste (Vineri, 9 mai 2014, 22:14)

    UnOarecare [utilizator]

    fara aportul neuronilor..
    :(
  • +8 (12 voturi)    
    Numai pt o astfel (Vineri, 9 mai 2014, 22:26)

    Kepler [utilizator]

    de declaratie si ar trebui destituit.
    • +6 (8 voturi)    
      declaratie iresponsabila (Vineri, 9 mai 2014, 23:23)

      Gustav666 [utilizator] i-a raspuns lui Kepler

      Corlatean, demisia!
  • +8 (8 voturi)    
    Iar esti Tituse (Sâmbătă, 10 mai 2014, 0:30)

    valy_74 [utilizator]

    ..in alt film. Acu cica faci campanie. Ia uita-te tu atent si vezi ca daca in interiorul unei tari slabe, manipulate, mai 'subventionezi' dinspre Moscova cu dezinformare, adica cam asa ca prin campania PSD de pana acum, atunci generezi separatisme. Daca Romania are politicieni puternici, guvernanti fermi si populatia unita, poa'sa tune in jurul nostru. Dar data uitati-va la voi! Cica 'Romania trebuie sa fie puternica'. Corect! Cu voi ? Dar voi?!?
    PS: Da, am un dinte mare impotriva lui. Asa ministru de externe n-a pomenit niciodata tara asta. M-a demoralizat intr-o duminica acu cateva luni la Dupa20ani. Atata aroganta si infatuare nu am vazut. Cand a afirmat Pandaru 'D'le min, sunteti usor arogant' , nici ca i-a pasat... Urat.
  • +1 (1 vot)    
    Crimeea avea statut special, deja... (Sâmbătă, 10 mai 2014, 9:00)

    visio [utilizator]

    cat despre restul ziselor tale, pe acelasi motiv si Franta trebuie sa isi faca griji, si Germania si Norvegia...PSD-ul este o insulta la Statul de drept si la notiunea de inteligenta.
  • 0 (0 voturi)    
    Corlatene DEMISIA ESTI IRESPONSABIL (Sâmbătă, 10 mai 2014, 18:05)

    andreesanu [utilizator]

    Dovezi zilnice de tembelism de iresponsabilitati ,de indivizi care n-au ce cauta in politica ,in guvern, in parlament.
    Dute Corlatene si ia o gura de fin ,adapa-te,poate te linistesti ,dormi pe coada .