VIDEO Ponta, despre audierile absolventilor de la Liceul Bolintineanu: O sa vorbesc cu ministrul Justitiei sa discute cu procurorul general

de I.C.     HotNews.ro
Vineri, 5 iulie 2013, 12:54 Actualitate | Esenţial


Premierul Victor Ponta a declarat vineri, intrebat ce va face in legatura cu audierile a 100 de absolventi de la Liceul Bolintineanu in scandalul privind suspiciuni de fraude inregistrate la examenul de bacalaureat, ca o sa vorbeasca cu ministrul Justitiei, Robert Cazanciuc, urmand ca acesta sa discute, la randul sau, cu procurorul general Tiberiu Nitu. Seful Executivului a precizat ca nu exista mandate de aducere pentru cei 100 de elevi ce urmeaza a fi audiati.

"Politistii nu trebuie sa ia niciun elev cu forta, sa faca bine procurorul sa ii citeze. Ce e asta, luam copii cu autobuze, suntem iarasi pe vremea lui Morar, pe vremea comunistilor, cu luat oameni? Eu am intrebat, nu trebuia sa fiu eu informat, dar acum am intrebat si inteleg ca nu exista mandat de aducere, daca nu exista mandat de aducere, sa faca bine sa faca citatie procurorul care are dosarul", a declarat premierul.

Intrebat ce va face in acest caz, Ponta a raspuns: "Ce sa fac, nu am eu treaba de administrare a justitiei. O sa vorbesc cu ministrul Justitie sa discute cu procurorul general, pe calea ierarhica, dar repet nu traim in vremurile lui Daniel Morar si ale comunistilor sa luam oameni de pe strada, si cu atat mai putin copii", a adaugat Ponta.



Premierul Victor Ponta i-a transmis si ministrului Transporturilor, in urma cu o zi, referindu-se la informatiile potrivit carora de la CFR Marfa s-ar fi vandut vagoane, ca ii va trimite directorului Grupului Feroviar "DNA-ul pe cap".

"Va transmit sa fiti atenti pe companii. Transmiteti-i directorului CFR ca ii trimit eu DNA-ul pe cap daca mai vinde ceva din companie. Nu stiu daca este adevarat sau nu, va rog sa verificati, ca ii trimit eu DNA-ul daca i s-a urat cu binele", a declarat Ponta in sedinta de guvern.

100 de elevi ai Liceului Dimitrie Bolintineanu din Bucuresti urmeaza sa fie audiati, vineri, la sediul Politiei Capitalei, in scandalul privind suspiciuni de fraude inregistrate la examenul de bacalaureat. Cei 100 de elevi si parintii acestora vor fi dusi la audieri dupa ultima proba a bacalaureatului, anunta Mediafax.

"Se discuta cu fiecare copil in parte, nu au calitate de invinuiti, de inculpati", a precizat un reprezentant al Politiei Capitalei. Oficiali din Parchetul Tribunalului Bucuresti au declarat, vineri, ca la Politia Capitalei vor fi audiati unii dintre elevii care au sustinut bacalaureatul la Liceul "Dimitrie Bolintineanu", precum si parintii acestora.


Citeste mai multe despre   
















5174 vizualizari

  • +41 (43 voturi)    
    Separarea puterilor în stat? (Vineri, 5 iulie 2013, 12:58)

    Procrastinator [utilizator]

    Cu ministrul justiției nu are decât să vorbească pentru că este șeful lui. Dar cu procurorul general ce treabă are?!?
    • -35 (35 voturi)    
      tu ai citit textul ? (Vineri, 5 iulie 2013, 13:07)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Procrastinator

      'O sa vorbesc cu ministrul justitie sa discute cu procurorul general, pe calea ierarhica,'

      sau te faci (nu poti) ca nu intelegi ?
      • +34 (34 voturi)    
        Și totuși (Vineri, 5 iulie 2013, 13:21)

        Procrastinator [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        Nici ministrul justiției nu are voie să intervină în treaba procurorului general...
        • -22 (22 voturi)    
          sa discute , sa afle ..etc .. (Vineri, 5 iulie 2013, 13:32)

          adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Procrastinator

          unde vezi tu ca a zis 'sa intervina' sau 'sa dea ordin' ?

          va faceti ca nu intelegeti ..sau ... ?
          • +17 (17 voturi)    
            sigur... (Vineri, 5 iulie 2013, 13:51)

            Procrastinator [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

            Poate tu te faci că nu înțelegi.

            Un prim ministru dintr-o țară normală ar fi trebuit să zic "nu comentez"
            • -7 (9 voturi)    
              asa o fi ... (Vineri, 5 iulie 2013, 15:08)

              adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Procrastinator

              dar poate a urmat exemplu coabitantului , care are opinii si pareri in legatura cu aorice domeniu , fara a conta separatia puterilor in stat .

              nu va vad comentand similar la interiurile basesciene date ieri .
              • +5 (5 voturi)    
                Nici pe voi (Vineri, 5 iulie 2013, 15:50)

                ty [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

                nu v-am vazut comentand afirmatia ca Ponta nici acum nu s-a maturizat.
            • +9 (11 voturi)    
              Delirant, halucinant, aberant... (Vineri, 5 iulie 2013, 15:10)

              Arcasu [utilizator] i-a raspuns lui Procrastinator

              Vine noaptea mintii? Intimidare grosolana a procurorului de caz. Zici ca suntem in evul mediu, mai urmeaza sa dicteze sentinte judecatoresti, sa imparta Voda dreptatea.
            • +2 (4 voturi)    
              Tocmai ca n-a zis (Vineri, 5 iulie 2013, 15:59)

              Mihail_AD [utilizator] i-a raspuns lui Procrastinator

              Declaratiile premierului au valoare nula cand e vorba de rezolvarea problemelor. Nu se propun solutii, nici macar problemele nu sunt identificate, ci insinuate.

              Singurul efect al acestor declaratii poate fi cel politic. Dar asta nu ii ajuta prea mult pe elevii afectati de un sistem al educatiei bolnav.

              Raspunderea pentru perpetuarea bolii revine si celor care astazi vocifereaza, uitand ca s-au opus din rasputeri reformei, doar pentru ca a fost initiata de "concurenta".
          • +5 (5 voturi)    
            Serios? (Vineri, 5 iulie 2013, 15:22)

            skanda7 [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

            Nu prea pricepi tu ce citesti. Unele lucruri se subinteleg din contex. Ponta e suficient de inteligent cat sa faca copy-paste sau sa nu se bage in gura lupului vorbind pe sleau despre lucrurile astea. Oricum mesajul a fost clar si a avut ca scop intimidarea procurorilor.
      • +26 (26 voturi)    
        Ce cand pana cand... (Vineri, 5 iulie 2013, 13:24)

        EuSiCuMine [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        este subordonat procurorul general ministrului justitiei?
        • -20 (20 voturi)    
          pai cam da ... (Vineri, 5 iulie 2013, 13:33)

          adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui EuSiCuMine

          subordonat pe cale ierarhica .. asta nu inseamna ca ministrud da ordine catre pg , dar are tot dreptul sa ceara lamuriri .
          • +14 (14 voturi)    
            Se pare ca voi... (Vineri, 5 iulie 2013, 14:45)

            Zgabeartza Iftode [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

            ... nu vreti sa intelegi, pui de comunisti ce sunteti! Nu are de ce sa "vorbeasca" cu MJ care "sa discute" cu procurorul, orica ar fi el!... Nu are de, de ce si pentru ce sa-l puna pe ala sa dicute cu alalaltu'.... aaa.... poate doar daca trece kktul asta de constitutie pe care o propuneti, atunci, "magarul" de procuror va fi chemat in parlament sa dea cu subsemnatul....
          • +5 (5 voturi)    
            De pe acelasi site al Ministerului Public (Vineri, 5 iulie 2013, 16:01)

            Mihail_AD [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

            " Autoritatea ministrului justiţiei nu are în legislaţia noastră sensul unei subordonări ierarhice"
        • +25 (25 voturi)    
          Pai el se informeaza de la Gidea si Badea (Vineri, 5 iulie 2013, 13:40)

          bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui EuSiCuMine

          De unde sa stie el de separatia puterilor in stat. El stie doar orinduirea comunista, unde sefu' iese din cind in cind in public sa da indicatii pretioase, si toti de sub el se executa imediat. Asta-i orinduirea care se preteaza popoarelor subdezvoltate. Cind IQ-ul nu te ajuta sa intelegi ce responsabilitate are fiecare, votezi in continuare partide care sustin premieri care dau ordine procurorilor.

          Poporul uselist, cei 70% si cu politicienii uselisti, se merita unii pe altii.
      • +27 (27 voturi)    
        tu...ai inteles problema? (Vineri, 5 iulie 2013, 13:28)

        Laurentiu78 [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        Domnul Prim-Ministru...PUBLIC...incalca principiul separatiei puterilor in stat!!!

        La stiri in ziua mare!!!
        • -12 (12 voturi)    
          de ce ? ca are o opinie ? (Vineri, 5 iulie 2013, 15:05)

          adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Laurentiu78

          si in legatura cu acea opinia a spus ca se va informa pe calea ierearhica ?

          sau pentru voi basescu are dreptul sa comenteze absolut orice , sa se bage in orice treaba , guvern , parlament , justitie ..etc ... si e corect , dar altii nu au voie nici sa exprime o simpla opinie ?
          • +8 (8 voturi)    
            Tu stii ce inseamna opinie? (Vineri, 5 iulie 2013, 15:32)

            EuSiCuMine [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

            Afirmatia "O sa vorbesc cu ministrul Justitie sa discute cu procurorul general, pe calea ierarhica", pentru tine suna a opinie? Procurorul general nu este subordonat ierarhic ministrului justitiei. Tu intelegi, sau esti absolvent la Bolintineanu?
            • -4 (4 voturi)    
              ..... (Vineri, 5 iulie 2013, 15:53)

              adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui EuSiCuMine

              opinie era cealalta , opinia lui despre actiunea cu autocarul .
              ce ai dat tu citat era metoda prin care se informeaza un prim ministru , ca doar nu oi' vrea tu sa afle din presa ce si cum ...

              acum ai inteles ? sau esti 'absolvent la Bolintineanu'?
              • +1 (1 vot)    
                Nu intelegi un text dar stii sa parafrazezi? (Vineri, 5 iulie 2013, 16:37)

                denvarel [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

                Te citez: "ce ai dat tu citat era metoda prin care se informeaza un prim ministru"

                Prin "metoda prin care se informeaza Primului Ministru" presupun ca intelegi: "O sa vorbesc cu ministrul Justitie sa discute cu procurorul general, pe calea ierarhica"

                Ca sa fie corecta interpretarea ta Ponta ar fi trebuit sa spuna: "O sa-l intreb pe ministrul Justitiei sa-l intrebe pe procurorul general, pe calea ierarhica"
                Dar el n-a spus asta.

                Dar tu ai tema de casa sa-l aperi pe Ponta no matter what.

                Apara-l si pentru exprimarea asta: "Dupa ce luam controlul politic asupra DNA-ului ..."
                http://www.youtube.com/watch?v=bNl2RikUmpA

                Niste golani au luat conducerea Romaniei ajutati si de niste inculti platiti sa fie postaci pe web.
          • +3 (3 voturi)    
            Pentru ca dezinformeaza (Vineri, 5 iulie 2013, 16:03)

            Mihail_AD [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

            Ar fi trebuit sa explice la ce fel de "cale ierarhica" se gandeste. Procurorii nu sunt subordonati ministrului justitiei
      • +3 (3 voturi)    
        Neclar este... (Vineri, 5 iulie 2013, 15:54)

        Mihail_AD [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        ...la ce fel de cale ierarhica se refera primul ministru.
        Conform site-ului Ministerului Public, acesta "... nu se află sub autoritatea ori subordonarea Ministerului Justiţiei, procurorul nu poate primi ordine de la funcţionarii acestui minister"
    • +9 (9 voturi)    
      Tot este bine ca nu a spus in direct ca cei care (Vineri, 5 iulie 2013, 13:28)

      HotDog [utilizator] i-a raspuns lui Procrastinator

      vor sa scape de justitie sa cotizeze la partid!!!
  • +36 (38 voturi)    
    Un amestec flagrant al Executivului in Justitie (Vineri, 5 iulie 2013, 12:59)

    denvarel [utilizator]

    Ponta, poate ai dreptate, poate nu. Problema este ca tu NU CONTEZI in aceasta ancheta iar daca vrei sa faci in asa fel incat sa contezi devii responsabil de incalcarea principiului separatiilor puterilor in stat.

    Cu alte cuvinte: da-i inainte, rupe-ti gatul. Succes!
    • +25 (25 voturi)    
      Din pacate (Vineri, 5 iulie 2013, 13:04)

      Closed [utilizator] i-a raspuns lui denvarel

      Nu-si rupe nimeni gatul. Circul asta prinde foarte bine la publicul votant, Pontanache stie foarte bine ce face. Romanii au nevoie de un Tatuc, de cineva care le stie pe toate, care da indicatii pretioase, care ne arata drumul spre lumina.

      Amestecul in treburile justitiei, separatia puterilor in stat? Astea-s treburi prea complexe pentru cei care pot fi cumparati cu o legatura de ridichi si-o sticla de vodca.
    • +20 (20 voturi)    
      are you kidding?? (Vineri, 5 iulie 2013, 13:15)

      georgeb [utilizator] i-a raspuns lui denvarel

      Se rezolva, bagam repede o constitutie "imbunatatita" unde nu mai e nici o separatie si gata. Problem solved. Procurorul Ponta nu pricepe separatia puterilor? Se abroga!
    • +11 (11 voturi)    
      De unde sa stie un procuror si universitar (Vineri, 5 iulie 2013, 13:29)

      HotDog [utilizator] i-a raspuns lui denvarel

      ce-i aia independenta justitiei.....
      • +1 (1 vot)    
        Pai nu scria in teza lui de doctorat? (Vineri, 5 iulie 2013, 16:49)

        Je__ [utilizator] i-a raspuns lui HotDog

        Sau doar a copiat-o, fara sa o citeasca?
  • +9 (9 voturi)    
    Controlul politic asupra justitiei (Vineri, 5 iulie 2013, 13:00)

    Trojan.H [utilizator]

    http://www.youtube.com/watch?v=bNl2RikUmpA
  • +17 (17 voturi)    
    ...... (Vineri, 5 iulie 2013, 13:02)

    bogdanlungu [utilizator]

    parerea mea ar fi ca trebuie sa-i dea o spaga procurorului ca sa musamalizeze cazul.
  • +23 (23 voturi)    
    Sunt majori bai Ponta (Vineri, 5 iulie 2013, 13:02)

    Sani [utilizator]

    Spre deosebire de tine!
    • +7 (7 voturi)    
      pe linga faptul ca.. (Vineri, 5 iulie 2013, 14:57)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Sani

      acest plagiator se refera la comunisti ca si cum nu el ar fi seful unui partid format din urmasii fostilor bolsevici ( uita pe criminalul iliescu ), este adevarat ca majori , nemajori, elevii sunt elevii iar imbecilii de procurori ar fi putut sa i audieze la scoala nu luati cu autobuzele ( daca este adevarat )...de fapt neprofesionalismul celor din procuratura se vede in faptul ca multi demnitari escroci si hoti de anvergura scapa de pedepse ( si cu ajutorul judecatorilor corupti ) in urma unor procese care dureaza ani de zile pt ca nu sunt capabili sa faca niste dosare penale beton dar si ca o parte din ei sunt de asemenea corupti...
  • +16 (16 voturi)    
    parol mon cher (Vineri, 5 iulie 2013, 13:03)

    vulpescu [utilizator]

    Cred ca o sa te votez Piscupeasco, daca ne pui o pila la procurorul general.
    Prea multa carte ne scade productia de Mandinga si de voturi pro USL
  • +21 (21 voturi)    
    Plagiattore, lasa justitia sa-si faca treaba (Vineri, 5 iulie 2013, 13:03)

    Je__ [utilizator]

    Cumva copierea de la BAC iti trezeste sentimente nostalgige? Banui ca deja iti amintesti cu placere cum pregateai lucrarea aia de doctorat cu copy paste.

    Normal ca tie o astfel de frauda ti se pare o bagatela....Asa-i?

    Azi furi intelectual, maine esti Prim Ministru!
  • +14 (14 voturi)    
    interesant, cine minte? (Vineri, 5 iulie 2013, 13:06)

    georgeb [utilizator]

    experienta trecuta imi spune ca tot ponta

    http://www.hotnews.ro/stiri-esential-15129100-bac-2013-100-elevi-liceul-bolintineanu-audiati-politia-capitalei-legatura-fraude-examen.htm
  • +16 (16 voturi)    
    Cam direct ordinul politic ptr o justitie monitori (Vineri, 5 iulie 2013, 13:13)

    HotDog [utilizator]

    zata!
  • +21 (21 voturi)    
    Copiii!!! (Vineri, 5 iulie 2013, 13:22)

    EuSiCuMine [utilizator]

    Copiii de care vorbeste Ponta, au 18-19 ani, deci sunt majori si voteaza. Nu mai sunt chiar asa de copiii si pentru efectuarea unor anchete sunt necesare de declaratiile lor. Care este problema?
    "O sa vorbesc cu ministrul Justitie sa discute cu procurorul general, pe calea ierarhica, dar repet nu traim in vremurile lui Daniel Morar si ale comunistilor sa luam oameni de pe strada, si cu atat mai putin copii""
    Pe ce cale ierarhica sa discute ministrul justitiei cu procurorul general. Este o ancheta in desfasurare... ce discutii trebuie avute? Punem la cale dosare? Pai asta e justitie comunista nu ce facea Daniel Morar, tovarasu' Ponta!
  • +20 (20 voturi)    
    aici avem doua probleme (Vineri, 5 iulie 2013, 13:22)

    mos ion roata [utilizator]

    1)-ponta nu are nimic comun cu invatamantul (este paralel)
    2)plagiatorul nu are consilier in materie de justitie competent-altfel nu se explica faptul ca debiteaza tampenii una dupa alta.
    • +18 (18 voturi)    
      Ponta are f multe in comun cu invaramantul! (Vineri, 5 iulie 2013, 13:34)

      HotDog [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      El stie ca daca n-ar fi copiat toata viata n-ar fi ajuns asa de sus!!
      Cu cat mai multa impostura cu atat mai multi politicieni "de valoare"!
  • +11 (11 voturi)    
    halal (Vineri, 5 iulie 2013, 13:26)

    levierul [utilizator]

    cum e asta :
    ii trimit eu DNA-ul pe cap. :))))) Cam cum ar fi daca la Americani, Obama i-ar ameninta pe managerii de pe la GM ca le trimite FBI-ul :)))))))
    • +9 (9 voturi)    
      FBI-ul nu-i DNA (Vineri, 5 iulie 2013, 13:45)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui levierul

      DNA-ul e parchet.

      Cit despre intrebarea ta: poporul uselist asta vrea, un tatuc care le stie si le rezolva pe toate. Poporul uselist nu stie ce-i aia separatie a puterilor in stat, cum n-a inteles nici asta vara ce e rau in actiunile USL. Si asta pentru ca poporul uselist functioneaza dupa acelasi sistem ierarhic, in care seful are intotdeauna dreptate. Sistem care functioneaza de minune la stat. E foarte greu sa schimbi mentalitatea asta la un popor de asistti sociali, bugetari si pensionari.
    • +4 (6 voturi)    
      sau cum s-ar interpreta daca (Vineri, 5 iulie 2013, 13:46)

      mos ion roata [utilizator] i-a raspuns lui levierul

      plagiatorii ar fi adusi cu forta la politie fara sa fie citati,dar hotii,dar infractorii de rand?
  • +12 (12 voturi)    
    Asta e treaba de sef de guvern? (Vineri, 5 iulie 2013, 13:29)

    dragsor [utilizator]

    ieri infiera cu manie proletara muncitorii de la olchim si liderii de sindicat ca au tupeul sa-si ceara drepturile de parca bietii oameni sunt vinovati ca o gloata de fripturisti spoliaza tara asta de mai bine de 20 de ani! azi se ocupa de borfasii de la bolintineanu, maine probabil ca joca iar o miuta!
    dar de guvernat cand guverneaza omul asta daca sta toata ziua sa urmareasca evenimentele ce i le servesc televiziunile de stiri?
  • +11 (11 voturi)    
    Doctorul Victor Ponta (Vineri, 5 iulie 2013, 13:43)

    Daniels22026 [utilizator]

    "Politistii nu trebuie sa ia niciun elev cu forta ... "

    Ponta isi da cu parerea ca un alegator cu degetul in nas. Sa-i aminteasca cineva ca el e prim-ministru, ca in responsabilitatile sale intra frauda la bac si actiunile politiei. Premierul nu poate da sfaturi institutiilor guvernamentale. El chiar le conduce!

    La ce sa ne asteptam de la un plagiator nerusinat?!
  • -3 (11 voturi)    
    Regimul Ponta aresteaza copiii pe strada (Vineri, 5 iulie 2013, 14:00)

    Trojan.H [utilizator]

    Rusine! Mai rau ca pe vremea lui Ceausescu.
  • +3 (3 voturi)    
    "Copii" cu drept de vot.. (Vineri, 5 iulie 2013, 14:10)

    AlinBarna [utilizator]

    Domnule Ponta, absolventii de liceu pe care dvs ii numiti "copii" au deja drept de vot!!..Sau sunt copii cand e cazul sa le plangem pe umeri si oameni maturi doar cand decid viitorul tarii??? Unde e echilibrul declaratiilor unui prim-ministru??? Penibil!
    • +1 (1 vot)    
      Dl. Ponta e familist convins (Vineri, 5 iulie 2013, 16:05)

      Mihail_AD [utilizator] i-a raspuns lui AlinBarna

      Probabil din acest punct de vedere a vorbit.
      Pentru parinti, tot copii vom ramane, chiar si dupa iesirea la pensie (cine mai apuca, bineinteles)
  • +2 (4 voturi)    
    Articol INCOMPLET (Vineri, 5 iulie 2013, 14:19)

    LiviuX [utilizator]

    Fara a avea toate datele, e greu de spus daca s-a procedat corect sau nu. Daca acei copii au fost luati FARA ACORDUL LOR si FARA MANDAT, chiar daca numai in calitate de martori, atunci intr-adevar e grav, si e normal sa se vada de ce s-a procedat asa. Dar numai ca solicitare, si nu ca interventie in justitie. Daca se dovedeste ca nu s-a procedat corect, abia atunci e normal sa se ia masuri, dar numai de catre cei abilitati pentru asta. Daca insa copiii au fost fie si doar intrebati daca vor sa dea declaratii si ei au spus da, atunci totul devine corect.
  • +3 (5 voturi)    
    mai baieti (Vineri, 5 iulie 2013, 14:24)

    andrei1245 [utilizator]

    il consider pe ponta asa cum este: incapabil, mincinos etc

    dar sa stiti ca ministerul justitiei are de a face cu actiunile procuraturii.

    procuratura nu este justitie.

    citarea a zeci de martori minori e o prostie si sefii trebuie sa-l atentioneze pe procurorul de caz.

    si asta se face si in america si in franta etc
    • +2 (2 voturi)    
      o singura rectificare (Vineri, 5 iulie 2013, 15:38)

      un dac [utilizator] i-a raspuns lui andrei1245

      nu prea mai sunt minori. in sensul ca aproape deloc.
      doar ca ponta manuieste foarte bine discursul lacrimogen pentru ca este intr-o permanenta campanie electorala. Asta este problema acestei coalitii, nimeni nu vrea sa fie Antonescu presedinte, asa ca se pregatesc toti.

      Hotii de la tara care au votat la zece maini sunt numiti "batrani", "agricultori", "oameni simpli",
      iar ADULTII care copiaza la bac sunt numiti "bieti copii", "minori", "viitorul tarii" etc.

      camerele de luat vederi sunt exact ca strainii voluntari care merg sa se bage in seama pe la alegeri. DOAR exemplul unor oameni care sa infunde puscaria pentru faptele lor poate avea un rezultat in directia normalitatii.
    • +1 (1 vot)    
      Oare despre cati... (Vineri, 5 iulie 2013, 16:09)

      Mihail_AD [utilizator] i-a raspuns lui andrei1245

      ...minori este vorba si care ar fi fost limita pentru a nu fi considerata prostie?
      Tiberiu Nitu a declarat ca "Din punct de vedere al Codului de procedură penală, colegii noştri au acţionat procedural."
  • +8 (10 voturi)    
    Admirabila solidaritate (Vineri, 5 iulie 2013, 14:37)

    Bogdan_1 [utilizator]

    A hotilor si incompetentilor. O adevarata mobilizare generala pentru a nu stresa niste infractori ce au dorit fraudarea unui examen. In Romania este acceptabil sa cumperi un examen (inclusiv prim ministrul) dar e de neconceput sa-l intrebi pe infractor despre ceea ce a facut (sunt metode comuniste) Ne meritam pe deplin soarta si vorba lui Brancusi suntem "mai saraci si mai prosti".
  • +1 (1 vot)    
    sa fii in partidul lui iliescu (Vineri, 5 iulie 2013, 16:24)

    __alex__ [utilizator]

    si sa vorbesti despre altii ca ar proceda "ca pe vremea comunistilor".
    Exista tupeu, nesimtire si 'pontisme'.