SONDAJ Ministrul Teodorovici vrea mai puține ore la unele materii, în școli. E ok?

de Red. Stiri     HotNews.ro
Vineri, 9 august 2019, 12:46 Actualitate | Educatie


Sondaj Teodorovici - ore de predare
Foto: Hotnews
Ministrul Finanțelor, Eugen Teodorovici, susține că numărul de ore la anumite materii în școli nu se justifică, iar elevii sunt încărcați. El dorește ca numărul acestor ore să fie redus. E ok?

  • Participă la sondajul HotNews.ro





Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















2092 vizualizari

  • +5 (7 voturi)    
    lipseste una (Vineri, 9 august 2019, 12:52)

    v.ion [utilizator]

    Intrebarea cu "Sa-si vada de treaba lui" fiind ministrul Finantelor si nu al Educatiei, unde e?
    • +2 (2 voturi)    
      cine vorbeste? (Vineri, 9 august 2019, 13:55)

      moka [utilizator] i-a raspuns lui v.ion

      Ministrul de Finante Teodorovici sau parintele Teodorovici?
    • +2 (2 voturi)    
      Mai bine ar ancheta "Federatia elevilor din RO" (Vineri, 9 august 2019, 15:13)

      D-or [utilizator] i-a raspuns lui v.ion

      Mai bine ar ancheta ce si cine se ascunde sub "Federatia elevilor din Romania" .
      Un titlu pompos al unor smecheri din Constanta care fac politica, nu educatie. Si mai vor si 2% si nu numai.

      Auzi, aceasta "Federatie" din Constanta e impotriva inceperii scolii pe 16 septebrie si vor - in numele elevilor! - o vacanta mai scurta.

      Imi vine sa ma duc la Constasnta sa vorbesc direct cu ei, sa vad cine se ascunde sub aceasta eticheta si, mai ales, sa aflu de ce autoritatile le-o permit.

      Parca erau niste reguli clare despre cum si cind se poate include "Romania" in vreo titulatura.
  • +4 (6 voturi)    
    Ce-are una cu alta ?!?.... (Vineri, 9 august 2019, 12:57)

    gmb72 [utilizator]

    Aparent, Ministrul de Finante nu ar avea nicio treaba cu numarul de ore din scoli. Doar ca nesimtirea lui e mai mare decat pare la prima vedere: reducerea de ore=reducerea nr de profesori, apoi, poate taia linistit din bugetul educatiei ca nu mai are cum sa-i mai sara sindicatele in cap: nu vor mai fi posturi neocupate in invatamant, caci pur si simplu, NU VOR MAI FI POSTURI !
    Oricum, in cativa ani, NU VA MAI FI NEVOIE de invatamant, mai toata populatia fertila a Romaniei, va fi in strainatate....
  • +4 (6 voturi)    
    Iar nu-si vede de treaba lui! (Vineri, 9 august 2019, 13:04)

    Dromikete [utilizator]

    Ce treaba are ministrul finantelor cu sistemul de educatie? Isi face asa bine treaba la finante ca trebuie sa se bage si la alte ministere?! Iar apare 'profesionalistul' care isi da cu parerea pe alt domeniu.
  • +3 (3 voturi)    
    lipseste optiunea de vot "fmm" (Vineri, 9 august 2019, 13:13)

    Poiana lui Occam [utilizator]

    adica: face multe mizerii
  • +6 (6 voturi)    
    Da,mai ales la romana....,, (Vineri, 9 august 2019, 13:32)

    gigiN [utilizator]

    ....si la gramatica,ca oricum te sperii cand ii auzi vorbind pe majoritatea dintre ei. “Nu uita ca tara te vrea prost “!!!
    • +2 (2 voturi)    
      Prostirea copiilor, planul PSD pentru procente (Vineri, 9 august 2019, 13:52)

      jorj_bv [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

      Încearcă să își mărească baza electorală transformând copii actuali în asistați dependenți de mila statului.
      Un pariu prost pentru ca mulți profesori sunt pesediști, mai ales din orașele mici si de la țară.
  • +4 (4 voturi)    
    doar cateva (Vineri, 9 august 2019, 13:36)

    sareta [utilizator]

    Mai bine reduse TOATE la jumatate ! Ce atata carte ,cu cat mai dobitoci cu atat mai bine (mai ales la Vot).......Voi aveti doctorate si diplome luate la tejghea ,mai aveti nevoie de sclavi
  • +2 (2 voturi)    
    Sondaj pentru ce vrea un dobitoc! (Vineri, 9 august 2019, 14:20)

    asavreau [utilizator]

    Nu-i văd rostul sondajului.
  • +2 (2 voturi)    
    Sondaj pentru data inceperii scolii (Vineri, 9 august 2019, 17:12)

    D-or [utilizator]

    Ar fi mult mai relevant si credibil un sondaj pe HN decit asa-zisa Comisie de Dialog Social al MEN, unde elevii (!) cer scurtarea vacantei de vara.