Eugen Tomac este blocat în SUA: Când am aterizat la Washington, președintele Trump tocmai anunța instituirea stării de urgență

de CP     HotNews.ro
Duminică, 15 martie 2020, 11:22 Actualitate | Coronavirus


Eugen Tomac
Foto: Facebook
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, a anunţat, pe Facebook că este blocat în SUA. Tomac spune că a ajuns la Washington exact când preşedintele SUA, Donald Trump, a anunțat instituirea stării de urgenţă. Evenimentul la care a fost invitat a fost amânat.

"După un zbor de 9 ore, când am aterizat la Washington, Preşedintele Trump tocmai anunţa instituirea stării de urgenţă. Bineînţeles, nu aş fi plecat dacă ştiam că vor fi suspendate toate zborurile spre şi dinspre Europa. Însă pentru că am fost invitat la un eveniment organizat la reşedinţa oficială a Preşedintelui Trump din Florida, am considerat că trebuie să onorez această invitaţie, cu atât mai mult cu cât este al doilea an consecutiv când am acest privilegiu. Ţinând cont de situaţia excepţională decretată în Statele Unite de către Preşedintele Americii din cauza epidemiei COVID 19, evenimentul de la Mar-a-Lago la care eram invitat s-a amânat", a scris Tomac pe Facebook.




Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6179 vizualizari

  • 0 (28 voturi)    
    Sa Ramana Acolo (Duminică, 15 martie 2020, 11:25)

    un domn [utilizator]

    Pemep€ oricum NU intra in Parlament la alegerile 2020
    Sa cultive pamantul, sa creasca capre, iepuri
    #succesTomac
    • -1 (21 voturi)    
      O fi avut Trump nevoie de ospătari... (Duminică, 15 martie 2020, 11:52)

      Kwisatz Haderach [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      .. la Mar-a-Lago, cum a avut nevoie și de Draqnea în ianuarie 2017 :)
      • 0 (16 voturi)    
        Cu Fatza Asta Care Impunge ? (Duminică, 15 martie 2020, 12:12)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Kwisatz Haderach

        Mai degraba pentru Salubritate la Mar A Lago
    • -3 (13 voturi)    
      Te-am prins! (Duminică, 15 martie 2020, 11:59)

      ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Esti impotriva intereselor SUA
    • 0 (10 voturi)    
      Proverbiala solidaritate romaneasca (Duminică, 15 martie 2020, 12:23)

      xolv [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      ...
      • -2 (6 voturi)    
        Asta nu i roman sadea (Duminică, 15 martie 2020, 15:01)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui xolv

        Ii importat de la Chișinău ca Ambasadoarea lui Brâncuși
        • -2 (10 voturi)    
          Da D’le.. (Duminică, 15 martie 2020, 15:38)

          Observatory [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          nici voi nu sunteți romani, doar vorbiți l. Romana , votati numai javre, golani , mitocani și analfabeți ...ohh am uitat și hoți ..
          Se cânta Deșteaptă te romane de 100 și ceva de ani ,....degeaba
          • 0 (6 voturi)    
            Tiraspol (Duminică, 15 martie 2020, 17:46)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui Observatory

            Las O Jos Ca Macane ! Toti sunteti duplicitari si farisei de la Chishinauu
            • -3 (5 voturi)    
              „Diferenţa dintre prostie şi gripă este aceea că (Duminică, 15 martie 2020, 19:52)

              ty [utilizator] i-a raspuns lui un domn

              „Diferenţa dintre prostie şi gripă este aceea că pentru gripă există vaccin“ - Murphy
    • +1 (5 voturi)    
      Nah... (Duminică, 15 martie 2020, 15:02)

      Ord [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      indeletnicirile expuse de tine caracterizeaza omul modern. El maxim poate fi vanator/culegator. Ii sugerez sa-si cumpere o arma daca tot e in SUA sa nu ramana doar culegator.
      • +1 (5 voturi)    
        Nu cred ca primeste permis (Duminică, 15 martie 2020, 15:14)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Ord

        Pe motive de IQ
  • +3 (19 voturi)    
    Nu e panica man (Duminică, 15 martie 2020, 11:55)

    Pinochio [utilizator]

    Stai liniștit acolo, ai grija de tine. Nu o sa-ti simțim lipsa.
  • -1 (13 voturi)    
    Asa e cand tolomacii (Duminică, 15 martie 2020, 12:41)

    Rahan5 [utilizator]

    sunt invitati in SUA.
    • 0 (12 voturi)    
      Dacă nu știi unde este SUA. (Duminică, 15 martie 2020, 14:00)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

      Au vrut să te invite și pe tine,dar nu au știut adresa boschetului.
  • -5 (9 voturi)    
    A cititi cineva cu atentie ce spune cetateanu'? (Duminică, 15 martie 2020, 13:57)

    VacsAlbina [utilizator]

    "pentru că am fost invitat..
    am considerat că trebuie să onorez...
    ..am acest privilegiu.
    -----------------------
    Ce se facea Trump daca nu onora invitatia?
    Desigur, el face parte din cei cu privilegii, iar un selfie la resedinta lui Trump din Florida este un trofeu important pentru a demonstra o activitate politica de exceptie...
    • +1 (5 voturi)    
      Da ! Salubritatea de la Mar A Lago (Duminică, 15 martie 2020, 15:15)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui VacsAlbina

      Se executa doar cu Invitatie !
  • -1 (15 voturi)    
    Pai bai baiatule... (Duminică, 15 martie 2020, 14:02)

    paonipao [utilizator]

    Pot intelege pana la un punct ca ai intrat in politica ca sa te chivernisesti punandu-ti Dumnezeu mana in cap si ajungand parlamentar la Bruxelles....
    Dar tu ai ajuns la Wasingthon vineri 13 martie cand tocmai Trump instituise starea de urgenta...cand in USA erau deja peste 1300 de persoane confirmate si 38 de decese cauzate de covid-19, iar in Europa de unde si plecat erau cateva zeci de mii de infectati si peste 1000 de morti...deci tu cunosteai pericolul si faptul ca trebuia sa stai draq acasa!
    In aceste conditii (cand parlamentul european nu lucreaza) tu ai vrut sa mai faci o plimbare pina in Florida ....la Mar a Lago sa nu pierzi diurna, sa fii tu mot la masa cu Trump, de parca (daca s-ar fi tinut intrunirea) ti-ar fi simtit cineva lipsa...!
    Daca cat si fost fecior la muma’ta in Basarabia nu ai fost plecat decat pana la Chisinev...ai vrut acum sa recuperezi cu patru zboruri pe saptamana....taranu’ tot taran...!
    Vezi mai capsor de bovina....asta inseamna sa fii parvenit, sa fi indolent, sa nu respecti regulile si sa fii nesimtit...!
    • +3 (9 voturi)    
      Corect (Duminică, 15 martie 2020, 15:16)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui paonipao

      Complet Spus
  • -2 (6 voturi)    
    Eugen Tomac este blocat în SUA (Duminică, 15 martie 2020, 17:07)

    pelagragalbena [utilizator]

    stai linistit "papusa mica", nu iti simte nimeni lipsa si te rugam noi compatriotii tai sai ai grija de tine si de corpul tau.

    P.S.
    cand vii spre casa (dupa ce se termina team building-ul),
    poate gaseti si ceva resturi menajere pentru javra turnatoare securista de tan major alias "un domn"
  • +2 (6 voturi)    
    pacat ca.... (Duminică, 15 martie 2020, 18:47)

    asada [utilizator]

    ...canu este cutine si seful tau Basescu care ar fi facut o pauza in a manca rahat de dimineata pana seara la Realitatea TV ,mosita si intretinuta de securistul Ghita!!!!