Munca de mantuiala pe bani multi de la stat

Autostrada Bucuresti-Pitesti: carpeli peste carpeli

de C.N.A.     HotNews.ro
Joi, 21 septembrie 2006, 0:00


Atentie! Drum cu denivelari

Tronsonul spre Capitala al autostrazii Bucuresti -Pitesti, proaspat "reparat", trebuie refacut de firma de constructii, din cauza ca lucrarile sunt de proasta calitate.

Pana atunci, Ministerul Transporturilor a oprit platile catre compania de constructii care repara autostrada.

Ministrul Transporturilor, Radu Berceanu, a declarat, joi, intr-o conferinta de presa, ca sectorul recent reparat are denivelari iar firma de constructii va trebui sa-l repare din nou, altfel nu-si va mai primi banii.

Portiunea cuprinsa intre km 23 si 46 din autostrada Bucuresti-Pitesti este reparata de consortiul de firme Euroconstruct, PA & CO International si Search Corporation si costa 30 de milioane de euro.

Lucrarile ar trebui sa fie gata pana la sfarsitul lunii noiembrie.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


98 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    se mai intimpla (Joi, 21 septembrie 2006, 18:14)

    monica L [anonim]

    deh... or fi confundat marmita cu betoniera...
  • 0 (0 voturi)    
    INFINIT (Joi, 21 septembrie 2006, 18:24)

    roventa [anonim]

    ATI ACCEPTA IN PROPRIA CASA O ECHIPA DE ZUGRAVI CARE DE 7 ANI , CHIAR DACA PE BANII LOR V-AR TOT ZUGRAVII CASA? Daca da sunteti buni 'manageri ' !!!!, sau poate nu sunt banii vostri, sau poate nu are cine sa va traga la raspundere, sau poate.........
    Dar ce sunt 7 ani , si asa suntem muritori......
  • 0 (0 voturi)    
    Golden bitzkrieg in bugetul de stat (Joi, 21 septembrie 2006, 18:24)

    Mihai [anonim]

    Pai firma asta care a reparat prost va construi autostrada Buc Brasov? Dupa licitatia aia dubioasa?
    Berceanu probabil isi zice ca nu-i nimic daca au reparat prost de 30 de milioane, ia sa le mai dam noi 200 de milioane sa ne faca o autogroapa... pardon, autostrada.
    Acest Berceanu ar trebui sa zboare rapid, cu deltaplanul sau cu ce vrea el, ca ne-am saturat de contractele astea dubioase cu statul ale clientelei PD sau PSD. Se pare ca pe astia nu-i duce capul sa faca altfel de afaceri decit cu asfalt, pe bani publici.
    Mai buna o autostrada proasta facuta de ai nostri, decit una buna facuta de o firma serioasa, dar straina, nu?
  • 0 (0 voturi)    
    Berceanu -Euroconstruct (Joi, 21 septembrie 2006, 18:46)

    ddd [anonim]

    Ia uite, se pune Berceanu cu patronii de la Gonden Blitz! Ce i-o fi venit? Nu i-a placut ciorba la pranz sau tocanita de vacuta nu era bine facuta?
    Mai Bercene, vezi ca se supara Basescu si nu te mai invita la restaurant. Da-le banii oamenilor, ce vrei sa ramana Elena Udrea fara bani de coafor, chiar asa.
  • 0 (0 voturi)    
    Praf in ochi (Joi, 21 septembrie 2006, 20:41)

    Marian [anonim]

    In cel mai rau caz o lasa asa si nu-si mai iau banii, daca e vorba de garantiile de executie alea sunt de maxim 10-15%... Da nu cred ca Berceanu va lovi exact in Euroconstruct, a dat si el din gura azi sa nu zica lumea, da cred ca putem sta linistiti ca totul se va rezolva in beneficiul partilor si in defavoarea fraierilor de cetateni
  • 0 (0 voturi)    
    Praf in ochi (Joi, 21 septembrie 2006, 20:50)

    Marian [anonim]

    In cel mai rau caz o lasa asa si nu-si mai iau banii, daca e vorba de garantiile de executie alea sunt de maxim 10-15%... Da nu cred ca Berceanu va lovi exact in Euroconstruct, a dat si el din gura azi sa nu zica lumea, da cred ca putem sta linistiti ca totul se va rezolva in beneficiul partilor si in defavoarea fraierilor de cetateni
  • 0 (0 voturi)    
    Sa vina chinezii (Vineri, 22 septembrie 2006, 7:31)

    Razvan Enescu [anonim]

    Propunerea mea e ca daca nu suntem in stare sa reparam o autostrada amarata - care arata ca un drum comunal - mai bine sa chemam chinezii sa ne ajute - aceleasi firmea care turnau 10-15 km pe zi langa Shanghai - poate atunci o sa avem si noi o infrastructura ca lumea.

    "Tara lui Papura Voda" astia suntem noi. Daca stam bine si ne gandim e vina noastra a tuturor ca am ajuns in situatia asta.
  • 0 (0 voturi)    
    Valurile Dunarii (Vineri, 22 septembrie 2006, 8:05)

    Chib(l)itz [anonim]

    Vai de tara asta daca aceasta firma a castigat licitatia pt portiunea de autostrada Bucuresti - Ploiesti. Oare suntem chiar atat de prosti incat sa inghitim orice rahat? Uitati-va la unguri, pe care obisnuiam sa-i hulim cu orice ocazie, uitati-va la ei ce rascoala au generat in urma "stenogramelor". Ei nu accepta sa fie furati. Cred ca la noi s-a reactivat de ceva vreme chestia cu mamaliga. Sper doar sa explodeze din nou si cat mai repede...
  • 0 (0 voturi)    
    credeam ca-s povesti ... (Vineri, 22 septembrie 2006, 17:58)

    bluuuz [anonim]

    ... dar, stia dl. Brucan ce stia ... D-zeu sa-l odihneasca ...
  • 0 (0 voturi)    
    rahaturi de autostrazi in romania (Marţi, 10 octombrie 2006, 10:00)

    tomitext [anonim]

    bai frate dar nu putem face si noi o autostrada ca lumea?
    se pare ca nu!
    suntem un popor idiot care nu e capabil sa aibe conducatori care sa faca ceva treaba, nu numai sa isi bage banii in propriile buzunare!
    Cei de la PSD sunt niste escroci, cei de la alianta sunt incapabili iar cei de la PRM sunt fascisti si nu avem nevoie de asa ceva!
    Sa speram ca totusi Dumnezeu ne are in paza si va gasi el solutia sa avem autostrazi bune in romania!
    Mai bine zis avem nevoie de miracole sa avem in citiva ani ceva autostrazi de buna calitate!