Fundasul Vali Nastase si-a reziliat, miercuri, contractul cu formatia Dinamo Bucuresti, la doar cateva ore dupa greseala comisa la primul gol inscris de formatia italiana SS Lazio Roma, in partida din turul III preliminar al Ligii Campionilor.

Impresarul jucatorului, Ana Maria Prodan, a declarat ca rezilierea contractului s-a facut de comun acord.

Valentin Nastase se tranferase la Dinamo in vara acestui an, cu un contract valabil pe 2 ani, venind de la gruparea italiana Ascoli.

Echipa Dinamo Bucuresti a ratat calificarea in grupele Ligii Campionilor, dupa ce a pierdut, marti, pe teren propriu, cu scorul de 1-3 (1-0), meciul cu Lazio Roma. Italienii au inscris primul gol la doua minute dupa inceputul reprizei a doua, dupa ce Rocchi a transformat un penalty dictat in urma unui fault comis de Vali Nastase asupra lui Del Nero.

La finalul meciului, atat presa, cat si mai multi suporteri dinamovisti l-au criticat pe Valentin Nastase pentru greselile facute in timpul partidei.