Formatia FC Viitorul a incheiat la egalitate, scor 0-0, meciul sustinut, luni, in deplasare, in compania echipei FC Voluntari, in etapa a XVIII-a a Ligii I, potrivit news.ro.

George TucudeanFoto: Captura YouTube

In minutul 10, FC Voluntari a marcat prin Balaur, dar golul a fost anulat pentru fault.

Din minutul 75, FC Viitorul a evoluat cu un jucator mai putin, dupa eliminarea lui George Tucudean.

FC Voluntari: Balauru - Filipov, Popescu, C. Achim, Acsinte - Rauta, C. Lazar - Ivanovici (Capatana '69), L. Marinescu (Cernat '76), Olteanu - Balan. Antrenor: Claudiu Niculescu

FC Viitorul: Ramniceanu - D. Lopez, Tiru, Hodorogea, De Nooijer (Vina '63) - Cicaldau, Mladen (Horj '83), Cr. Ganea - Pereira, Chitu (Baluta '83), Tucudean. Manager tehnic: Gheorghe Hagi

Cartonase galbene: Marinescu '56, Balan '77 / Hodorogea '20, Tiru '30, De Nooijer '58, Tucudean '67, '75

Cartonas rosu: Tucudean '75

Meciul a fost arbitrat de George Gaman, ajutat de Mircea Grigoriu si Adrian Vornicu. Rezerva a fost Dragos Istrate.

Observatorii partidei au fost Augustus Constantin si Iulius Nemteanu.