Un barbat a incercat sa isi dea foc joi dimineata, intr-o sala a Tribunalului Timis

de Alina Neagu     HotNews.ro
Joi, 13 ianuarie 2011, 12:42 Ultima ora


Un barbat infasurat intr-un steag stropit cu combustibil a amenintat ca isi va da foc, joi dimineata, intr-o sala a Tribunalului Timis. Barbatul s-a ridicat in picioare in mijlocul unei sedinte de judecata, amenintand ca isi da foc, insa a fost imediat imobilizat de jandarmi, anunta TimisOnline. El i-a cerut judecatoarei sa ii permita sa spuna ceva, fiind nemultumit de faptul ca are de recuperat un imobil.

Potrivit purtatorul de cuvant al Tribunalului Timis, judecatoarea Ramona Iotcovici, barbatul nu avea niciun proces pe rol in sala respectiva. Emilia Fanata, purtator de cuvant al Inspectoratului Judetean de Jandarmi Timis, a precizat ca barbatul, care a fost amendat cu 300 de lei in urma incidentului, are 49 de ani si este cetatean roman cu domiciliul in Austria.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1176 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Vor fi mult mai multi (Joi, 13 ianuarie 2011, 13:10)

    PURD [anonim]

    Vor fi mult mai multi care vor incerca acest gest.

    Sunt ff multe cazuri cu imobile asa zise retrocedate in instantele romanesti ; unde Chiriasii - Cumparatori se confrunta de mult timp cu procese interminabile, cu o Mafie Imobiliara.
    Sunt cazuri in care au existat Decizii Definitive si Executorii ( !!! ) care s-au pus in executare ( in favoarea chiriasului - cumparator ); dupa care !!!!??? la 5 ani ICCJ a casat si anulat contractul de vanzare- cumparare !!
    ESTE UN ABUZ in Instantele Romanesti
    Opriti Abuzurile; Opriti Evacuarile; Opriti Retrocedarile; Opriti Mafia Imobiliara
    • +3 (3 voturi)    
      Pai nu e Basescu de vina?? (Joi, 13 ianuarie 2011, 13:26)

      rogue [anonim] i-a raspuns lui PURD

      e o premiera....
    • +1 (1 vot)    
      subscriu (Joi, 13 ianuarie 2011, 18:46)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui PURD

      Cunosc un caz cu 3 decizii definitive, irevocabile si executorii dar primaria cu primarul in frunte refuza sa execute.

      Justitia in Romania a ajuns o gluma buna. Totul este subordonat politic. Nimeni nu se atinge de primarii care duc voturi la partid. In cazul meu primarul e din PSD dar sunt sigur ca si alte partide au acelasi mecanism.
  • +1 (1 vot)    
    Nu e departe ziua cand (Joi, 13 ianuarie 2011, 13:24)

    Ovidiu [anonim]

    vom vedea la TV judecatori flambe'.

    De la disperarea de a-si da foc in semn de protest, nu e cale lunga pana ii va trece la vreo unul prin cap sa se razbune pe judecator.
  • +2 (2 voturi)    
    moda 'aproape kamikaze' (Joi, 13 ianuarie 2011, 13:51)

    zigzag [utilizator]

    electricianul de la TVR a declansat o noua metoda de santaj. cum avem cate o nemultumire ne dam foc, ne aruncam, ne taiem cu ciobul, ne batem cuie in cap prin institutiile publice. suntem un popor echilibrat si civilizat.
    baiatul asta din timis a inteles ceva din valul de simpatie financiara care l-a lovit pe predecesorul sau.
  • +1 (1 vot)    
    Amenda ... (Joi, 13 ianuarie 2011, 13:55)

    Daniel [anonim]

    Omul a fost amendat cu 300 de lei ... ca nu i-a reusit protestul!

    Ma intreb ce s-ar fi intamplat si ce amenda ar fi primt daca protestul lui reusea si-si dea foc!
  • -1 (1 vot)    
    Da, asa sa faceti... (Joi, 13 ianuarie 2011, 14:04)

    Observator [anonim]

    ...dati-va foc, in tribunale, aruncati-va de la balcon in parlament, strigati 'Fiat justitia, pereat mundus!' (sau 'Fiat justitia, ruat caelum!', la alegere) si GATA! O sa vedeti ce bine o sa va fie...
  • +1 (1 vot)    
    7 ani. Numai? (Joi, 13 ianuarie 2011, 15:24)

    Ion [anonim]

    Domnilor, omul asta e slab. Cei care au , asa vreo zece ani de plimbari prin salile...
    Nu putea sa mai aibe putintica ...rabdare?
  • -1 (1 vot)    
    nepasarea opiniei publice (Joi, 13 ianuarie 2011, 22:28)

    danarad [anonim]

    mai, dar nu a sarit nimeni sa-l ajute, cu un foc, o bricheta ceva, sau sa fi incercat un salt de la balcon, ca e sezon de sarituri...