UTA este noul lider din play-out-ul SuperLigii, după victoria înregistrată joi pe teren propriu în fața Oțelului Galați, scor 3-1, în etapa cu numărul șase.

Mircea RednicFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

UTA – Oțelul 3-1, în play-out-ul SuperLigii

După o săptămână în care a învins de două ori Universitatea Cluj în campionat și în cupă, Oțelul Galați a suferit prima înfrângere din play-out-ul SuperLigii.

Prima repriză a fost dominată de elevii lui Dorinel Munteanu, dar UTA a deschis scorul în minutul 62 prin Johana Omondi cu un șut la colțul lung.

În minutul 78, arădenii și-au dublat avantajul prin Kevin Luckassen, pentru ca trei minute mai târziu Rareș Pop să puncteze și el pentru formația lui Mircea Rednic.

În ultimul minut al prelungirilor, Juri Cisotti a reușit să reducă din diferență pentru gălățeni.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre UTA și Oțelul Galați.