Dinamo București este fără victorie în play-out, după ce „câinii” au pierdut dramatic în fața Oțelului (1-0), cu un gol luat la ultima fază.

Jucator de la Dinamo BucurestiFoto: Inquam Photos / Stefan Constantin

Răzvan Patriche: „Ne lipsesc mult suporterii acasă”

Dinamo a înregistrat un nou rezultat dezamăgitor în play-out și a pierdut disputa cu Oțelul Galați, scor 1-0.

Bucureștenii au două eșecuri și o remiză în trei etape, iar șansele de salvare scad de la o etapă la alta.

Gruparea pregătită de Zeliko Kopic a marcat un singur gol în ultimele 3 jocuri și se află pe loc direct retrogradabil, la un punct sub primul loc de baraj ocupat de FC U Craiova 1948.

Dinamoviștii au pierdut disputa cu Oțelul la ultima fază, iar căpitanul Răzvan Patriche a încercat să găsească o explicație pentru finalul prost gestionat de echipa sa.

„Nu știu cine era responsabil, ce s-a întâmplat, dar n-ai voie să iei golul în minutul 93, nu ai voie să fii prins așa descoperit.

Supărați și suporterii, cum suntem și noi. Nu știu cât ne ajuta un egal, dar era un punct în deplasare. Mergem înainte. Nu cred că mai e așa accesibilă salvarea directă, dar luptăm pentru un loc de baraj.

Faza noastră fixă, n-ai voie să iei gol în minutul 93… Ăsta este fotbalul. Nu este nimic pierdut deocamdată. Suntem la mâna noastră, trebuie să ne câștigăm punctele. Ne lipsesc mult suporterii acasă, dar asta este.” - a transmis acesta, potrivit Digi Sport.