Oțelul Galați s-a impus la limită în ultimul meci al etapei cu numărul 3 din play-out-ul SuperLigii României, contra lui Dinamo, scor 1-0.

Dorinel MunteanuFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Oțelul Galați - Dinamo București 1-0

Prima mare ocazie a partidei a venit în minutul 13 când Bodișteanu, servit ideal de Cisotti, nu a reușit să marcheze.

Gălățenii au continuat ofensiva la poarta lui Golubovic, iar Maciel l-a luat la țintă în două rânduri pe portarul oaspeților.

În a doua repriză, jocul a continua să fie controlat de gălățeni, care au irosit două șanse de a marca.

Cisotti a tras puternic, portarul oaspeților a intervenit, balonul a ajuns apoi la Maciel, care nu a reușit nici el să îl învingă pe Golubovic.

Dinamo a fost aproape de a înscrie în minutul 76, la o centrare la care Pap a ieșit greșit din poartă, însă Abdallah nu a putut profita de eroarea acestuia.

Gazdele au dat lovitura în prelungiri prin Răzvan Tănasă.