​Poli Iași și FC U Craiova 1948 au remizat în Copou, scor 0-0, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 3 din play-out-ul SuperLigii României.

Ionuț Gurău (FC U Craiova 1948)Foto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Poli Iași - FC U Craiova 1948 0-0

Formația oaspete a început bine partida din Copou și a reușit să deschidă scorul în minutul 16 prin Baeten. Din păcate pentru olteni, golul a fost anulat pentru un ofsaid la Chițu.

În minutul 30, U Craiova a primit lovitură de la 11 metri, însă după ce faza a fost revăzută de către centralul partidei, penalty-ul a fost anulat.

În a doua repriză a venit și prima șansă importantă de gol a gazdelor. Bettaieb a trimis un șut puternic din afara careului, însă Gurău a avut o intervenție foarte bună.

Alin Roman a trecut și el pe lângă deschiderea scorului, însă șutul acestuia, din poziție ideală, s-a dus departe de poartă.

Pe final, Kabran s-a înălțat la centrarea trimisă de Luca Mihai, însă mingea reluată de acesta s-a dus pe lângă poartă.