Universitatea Craiova și U Cluj au remizat în cel de-al doilea meci al etapei cu numărul 25 din SuperLiga României, scor 2-2, deși echipa lui Ivaylo Petev a condus cu 2-0.

Ioan Ovidiu SabăuFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*

Universitatea Craiova - Universitatea Cluj 2-2

Formația antrenată de Ivaylo Petev a început excelent partida și a reușit să deschidă scorul în minutul 9, după ce Houri a transformat o lovitură de la 11 metri.

Markovic putea majora avantajul oltenilor, însă Gorcea a respins peste poartă șutul acestuia.

Ocaziile gazdelor au fost răsplătite înaintea pauzei (min 45), iar Căpățînă a dublat avantajul echipei sale, după ce a executat bine un penalty.

Imediat după pauză, oaspeții au redus din diferență prin Valentin Gheorghe (min 46), iar 18 minute mai târziu, Dan Nistor, fostul jucător al oltenilor, a restabilit egalitatea dintr-un penalty.

Scor final 2-2, iar ambele formații își păstrează pozițiile în clasament.