Dinamo București a suferit al treilea eșec consecutiv în SuperLiga României, după ce a fost învinsă de FC U Craiova 1948 cu scorul de 2-1, în cadrul etapei cu numărul 24.

Jucatorii echipei U Craiova 1948Foto: Anca Tepei / Shutterstock Editorial / Profimedia

FC U Craiova 1948 - Dinamo 2-1

Dinamo București a ajuns pe ultimul loc în SuperLiga României.

FC Botoșani a câștigat vineri disputa cu Poli Iași (2-1), iar gruparea bucureșteană a fost învinsă de FC U Craiova 1948.

Gazdele au deschis scorul în minutul 13 al partidei, la o fază la care Bahassa l-a executat pe Golubovic cu un șut bine plasat.

Oltenii s-au desprins în a doua repriză, după o fază senzațională creată și finalizată de Juan Bauza (min 52), care s-a distrat cu defensiva adversă.

Speranțele „câinilor” s-au reaprins 11 minute mai târziu, când Dennis Politic a redus din diferență cu un șut superb de la distanță.

Pe final de meci, oaspeții au nimerit bara prin Gregorio.