Farul Constanța nu a reușit să pună punct seriei de 4 etape consecutive fără victorie în SuperLiga României. Campioana en-titre a remizat pe teren propriu cu Hermannstadt, scor 1-1, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 16.

Gica HagiFoto: Inquam Photos / Alex Nicodim

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*

Farul, remiză cu revelația Hermannstadt

Farul Constanța își continuă sezonul dezamăgitor în SuperLiga României.

Campioana en-titre nu a reușit să treacă nici de Hermannstadt, ba chiar a primit gol în prelungirile jocului.

Convocat la echipa națională de fotbal a României pentru dubla cu Israel și Elveția, Andrei Artean a deschis scorul pentru formația antrenată de Gică Hagi (min 27), reușind să puncteze din pasa lui Constantin Budescu.

În a doua repriză, sibienii au avut controlul posesiei și au început să pună pericol spre final, când au apărut și primele ocazii mai importante.

Oaspeții au dat în cele din urmă lovitura prin Baba Alhassan, cel care l-a învins pe Aioani cu un șut puternic din marginea careului de 16 metri (min 90+1).

După fluierul de final, Gică Hagi a văzut cartonașul roșu.