FCSB a fost învinsă de Rapid (2-1) în etapa cu numărul 15 din SuperLiga României, iar mai mulți jucători de la vicecampioana României au fost criticați pentru evoluțiile slabe din meci. Bănel Nicoliță a precizat ce jucător l-a nemulțumit în acest joc.

Octavian PopescuFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Bănel Nicoliță l-a criticat pe Octavian Popescu după meciul FCSB - Rapid

Rapid a reușit o victorie încântătoare în fața FCSB-ului pe Arena Națională din București, la un meci la care gazdele au vândut peste 40.000 de bilete.

Jayson Papeau a deschis scorul dintr-o acțiune personală, iar Paul Iacob a majorat avantajul oaspeților în urma unei lovituri de colț.

După pauză, Elias Charalambous a făcut mai multe modificări în 11-le gazdelor, dar niciun jucător dintre cei introduși nu au făcut diferența în acest joc.

Dacă Ovidiu Popescu a fost criticat pentru greșeala mare de la primul gol, Bănel Nicoliță l-a remarcat într-un mod negativ pe Octavian Popescu, cel care a pierdut aproape toate mingile.

„Am fost la meci și am văzut la FCSB jucători care joacă doar pentru ei. Tavi (n.r. Popescu) a intrat în a doua repriză și a pierdut toate mingile. N-a câștigat un duel. Și-atunci?” - a declarat Nicoliță pentru Fanatik.

Octavian Popescu a fost surprins în lacrimi la finalul partidei.

Doar trei goluri și două pase decisive are extrema celor de la FCSB în cele 19 apariții din acest sezon.