Oțelul și Hermannstadt au remizat, scor 1-1, într-o partidă care s-a disputat sâmbătă la Galați și care a făcut parte din etapa cu numărul XIV a SuperLigii României la fotbal.

Dorinel MunteanuFoto: Razvan Pasarica / Sport News / Profimedia

Lovric (autogol) a deschis scorul pentru sibieni în minutul 70, în timp ce remiza a fost obținută târziu, în minutul 89 - din penalti, după golul marcat de Pop.

Au evoluat echipele:

Oţelul: Dur-Bozoancă - Latouchent, Cisse (Zivulic ’46), Lovric, Miguel Gomes - Cisotti, Ariel Lopez (Pop ’74), Teles (Jardan ’46) - Bodişteanu (Tănasă ’21), Fatai (Cârjan ’71), Maciel. Antrenor: Dorinel Munteanu

Hermannstadt: Căbuz - Medina, Găman, Bejan, Butean - Jipa (Bucuroiu ’81), Mino, Alhassan (Biceanu ’69), Balaure (Fonseca ’89) - Iancu (Neguţ ’69), Paraschiv (Stoica ’81). Antrenor: Marius Măldărăşanu

În urma acestui rezultat, Hermannstat se află pe locul 5, cu 20 de puncte, în timp ce Oțelul se găsește pe 9, cu 16 puncte.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre Oțelul și Hermannstadt.

De la ora 20:30 va avea loc meciul dintre Petrolul Ploiești și FCSB.