Petrolul Ploiești a obținut un succes lejer în fața celor de la CS Mioveni, scor 2-0, în cadrul etapei cu numărul 3 din play-out-ul SuperLiga. Echipa lui Nicolae Dică ajunge astfel la 4 înfrângeri consecutive în toate competițiile.

Nicolae DicaFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Click pe numele marcatorilor pentru a putea vedea golurile

Nicolae Dică, 4 eșecuri la rând pe banca celor de la CS Mioveni

Aflată pe ultimul loc în play-out, Nicolae Dică are o misiune aproape imposibilă în lupta pentru evitarea retrogradării alături de CS Mioveni.

Argeșenii au pierdut și în deplasarea de la Ploiești, în fața Petrolului, la capătul unui meci în care oaspeții au fost lipsiți de noroc.

Constantin Budescu a deschis scorul în minutul 10 pentru prahoveni, iar Lima Santos a dublat avantajul gazdelor din pasa lui Budescu, 14 minute mai târziu.

Oaspeții au jucat foarte bine în partea secundă, controlând jocul, dar nu au reușit să reducă din diferență, în ciuda ocaziilor irosite.