Clotilde Armand despre încercările de intimidare din partea ”interlopilor”: ”Au reușit să ofere câteva imagini video scandaloase: Eu măturând curtea casei” / Primarul amenință cu acțiuni în justiție

de Redactia     HotNews.ro
Vineri, 23 aprilie 2021, 10:00 Actualitate | Politic


Clotilde Armand (facebook)
Foto: Hotnews
Primarul Sectorului 1, Clotilde Armand, a acuzat tentativele de intimidare din partea ”interlopilor” la care este supusă de când a început ”lupta împotriva mafiei imobiliare și a mafiei gunoiului”. Ea susține că timp de o săptămână ar fi fost filată de persoane dintr-o mașină, în fața casei sale, și că își va căuta dreptatea în instanță. Edilul ironizează demersurile acestora, comentând că după ce au monitorizat-o, au reușit ”să ofere în publicația unui condamnat penal definitiv câteva imagini video scandaloase”, filmând-o în timp ce mătura curtea casei.

”De când am început să lupt împotriva mafiei imobiliare și a mafiei gunoiului, după ce am reușit să decuplez de la banii publici diversele grupuri transpartinice au început amenințările la adresa mea și echipei mele. Nu că n-aș fi fost eu linșată mediatic până acum dar mobilizarea mafiei din ultima vreme este impresionantă. Ultima încercare a acestor interlopi de a mă intimida este absolut penibilă. Au parcat în fața casei mele timp de o săptămână o mașină și au început să filmeze casa în care locuiesc cu familia mea. Într-adevăr, au reușit să ofere în publicația unui condamnat penal definitiv câteva imagini video scandaloase: eu măturând curtea casei”, a scris primarul, pe Facebook.

Armand invocă prevederile Codului Penal și amenință că va acționa în instanță. ”Știți, pentru genul acesta de infracțiuni eu am să depun o plângere împotriva tuturor celor care au impresia că mă vor intimida. Pentru că hărțuirea este infracțiune. Art. 208. - Hărțuirea ''(1) Fapta celui care, în mod repetat, urmărește, fără drept sau fără un interes legitim, o persoană ori îi supraveghează locuința, locul de muncă sau alte locuri frecventate de către aceasta, cauzându-i astfel o stare de temere, se pedepsește cu închisoare de la 3 la 6 luni sau cu amendă.''








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















14582 vizualizari

  • +9 (27 voturi)    
    Excrementl zilei, ce să fie... (Vineri, 23 aprilie 2021, 10:07)

    BEDE [utilizator]

    NUmai excrementul zilei face din astea. Și titlul ca de excrement. O fi un palat de 4 milioane de EUR. Ei și? Nu și l-a luat în timp ce era în funcție de primar. Nici nu a avut o funcție în aparatul de stat până să fi fost aleasă primar.
    Mătura curtea. Ei și? Treaba ei. Curtea ei.
    Dar nici nu mi se pare că ea ar trebui să-i dea în judecată pentru un asemenea articol.
  • +18 (26 voturi)    
    de asta a scapat Andronic de puscarie? (Vineri, 23 aprilie 2021, 10:24)

    Horea [utilizator]

    Sa mai aiba la mana mafiotii o trompeta ieftina

    Las ca le-au "reperat" onoarea la Supercom si i-au bagat pe felie la Cluj anul asta. Ca doar nu lasa Emilut al nostru mafia liberala fara venituri.
  • +26 (30 voturi)    
    Ce mizerie a ajuns EVZ-ul! (Vineri, 23 aprilie 2021, 10:24)

    Alui [utilizator]

    Trist!
    • +24 (28 voturi)    
      EVZ nu a ajuns, (Vineri, 23 aprilie 2021, 10:49)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui Alui

      a fost o mizerie de la bun inceput, de la mareata stire si marele eveniment, pus pe prima pagina, acum 30 de ani: "La Constanta, un betiv a violat o oligofrena".
    • +12 (16 voturi)    
      Dragule, (Vineri, 23 aprilie 2021, 11:16)

      Ponta [utilizator] i-a raspuns lui Alui

      A fost o mizerie dintotdeauna.
  • +26 (32 voturi)    
    cam asa (Vineri, 23 aprilie 2021, 10:31)

    RMML [utilizator]

    Din pacate cam tot Bucurestiul e condus din umbra de interlopi, se pare ca bugetul S1 era sursa principala de finantare a multora
    Apropo, de procesul lui Tudorache - Diamant se mai aude ceva ?
    • +16 (22 voturi)    
      Hartuirea se pedepseste (Vineri, 23 aprilie 2021, 11:25)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui RMML

      Art. 208. - Hărțuirea ''(1) Fapta celui care, în mod repetat, urmărește, fără drept sau fără un interes legitim, o persoană ori îi supraveghează locuința, locul de muncă sau alte locuri frecventate de către aceasta, cauzându-i astfel o stare de temere, se pedepsește cu închisoare de la 3 la 6 luni sau cu amendă.

      Da, vai, ce pedeapsa. Sa fiu la un pas sa induc cuiva ideea ca il pot omori in secunda 2 si sa iau amenda la faza asta. Asta e Legea la noi. Asta e Justitia.

      Incredibil. Legi facute de infractori in sprijinul infractorilor.
    • 0 (0 voturi)    
      C.A. (Vineri, 23 aprilie 2021, 20:06)

      atc [utilizator] i-a raspuns lui RMML

      Nu. Doar de renumararea voturilor.
  • -29 (39 voturi)    
    don quijote (Vineri, 23 aprilie 2021, 10:52)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    Clotilde- se cam "promoveaza" ca un Don Quijote feminin in lupta cu morile de vant- mafia, interlopii, fix precum s-a luptat VV la MS.
    Dar, dincolo de discursul ei, care tinde sa fie tern si sa oboseasca, dovedind tendinte de grandomanie si paranoia, Clotilde ar face bine sa promoveze proiectele si ideile lucrative, nu cum taie ea robinetul de bani al unora. Ca daca o tine asa, nu o vad deloc bine. Risca sa ajunga izolata, marea luptatoare (singura) de la S1 impotriva mafiilor si 4 ani sa o tina tot asa, fara alta realizare decat mult discurs vehement, contracte reziliate, multe procese. Un fel de Firea, pana la urma.
    Politica inseamna si sa stii sa faci compromisuri, sa te aliezi si sa te sincronizezi cu altii la nevoie , de ex la S1 duce o lupta surda si impotriva PNL. Ok, nu sunt nici acestia usa de biserica, dar totusi, in interesul cetatenilor e nevoie sa te intelegi cumva si cu ei, ca sa iti poti promova proiectele.
    Sa schimbi un sistem nu inseamna musai sa te lupti eroic cu "mafiile". Inseamna si sa faci multe proiecte si sa lupti pas cu pas, sa nu iti antagonizezi dintr-o data toti "stakeholder"-ii.
    • +13 (19 voturi)    
      @Roman_cetatean (Vineri, 23 aprilie 2021, 12:54)

      paonipao [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      Spui tampenii, “lupta” cu interlopii si cu mafia nu o poti compara cu o lupta imaginara cu morile de vant pentru ca interlopii si hotii chiar exista...unul dintre ei este chiar cel ce a condus primaria
      S1...Dan Tudorache diamant!

      Clotilde face ce ar fi trebuit sa faca primarii ce s-au perindat la primaria S1...sa inchida robinetul prin care se scurgeau banii cetatenilor catre mafiile abonate la contracte (superevaluate ) incheiate pe zeci de ani.
      Pentru proiecte este nevoie de bani, le poti face din fonduri proprii, imprumuturi sau fonduri europene cu o componenta rambursabila.
      Pentru ultimele doua trebuie sa ai un cuantum important al veniturilor proprii.
      Politica nu inseamna “sa stii sa sa faci compromisuri, sa te aliezi si sa te sincronizezi cu altii la nevoie....daca “altii” inseamna persoane sau interpusi ai mafiotilor , interlopilor si hotilor.

      Bucurestiul este in situatia de acum tocmai din cauza unora ca tine care au sustinut mersul pe burta, intelegerile, compromisurile ce au culminat inevitabil cu acceptarea mitei, a spagii, a traficului de influenta pentru a-si satisface interesului personal!

      Asa ca astia care simpatizati sau aveti interese cu vechile si actualele gasti ar trebui sa va abtineti in a da sfaturi cretine unui primar pe care nu l-ati votat!
      • -10 (16 voturi)    
        Bucurestiul e asa cum e acum din cauze similare (Vineri, 23 aprilie 2021, 13:30)

        Roman_Cetatean [utilizator] i-a raspuns lui paonipao

        si Firea era tot timpul la TV, in lupta cu dusmani ipotetici, imaginari, cu tot felul de "mafii", interlopi, etc. Si cu ce ne-am ales?
        Daca tot vrem sa vedem cum se poate progresa si avansa, fara sa pierzi timpul, energia, mandatele in infinite lupte sterile si intestine si in can-can-uri pe SocialMedia, uitati-va un pic la orasele gen Sibiu, Oradea, chiar si Cluj. Primari care mai mult tac si fac, nu stau de oracait peste tot ca lupta cu nu stiu cine. Si ei au mostenit orase cu tot felul de situatii- sa ne amintim in ce hal era Clujul dupa Funar.
        Modelul "Clotilde" e de fapt un Firea taliban PLUSR-ist. Mult zgomot, ne afisam peste tot cu orice actiune, orice gest, etc. Cam ca Vadim, Rares Bogdan, devine gretos de la un moment dat.Denota grandomanie si chiar paranoia sa vezi mafii si interlopi, conspiratii peste tot.

        Sa iti dau un mic exemplu recent de penibil marca Clotilde- a postat recent pe fb ca au transmis la SEE-runda 2 din 20 aprilie un proiect cu grup tinta 600 de persoane din S1. Well, toate bune si frumoase, doar ca dna scrie acolo ca proiectul este coordonat si va fi implementat de ...bla bla, asa cum il prezinta, e cert si sigur castigat.
        Ori, nu stiu daca stiti, dar la fondurile europene e competitie si nu una usoara, sunt apeluri cu zeci de proiecte propuse pe loc.
        Sa prezinti un proiect doar depus ca si castigat e ori demagogic, patetic si penibil ori se bazeaza ca e toasu' Ghinea la MIPE si i-l "face" castigat? (asta ar fi doavada suprema de cinste si corectitudine). Oricum o dai, postarea aia e un mic exemplu de incompetenta si demagogie pura si nu e singurul, dna CA uzeaza constant de astfel de postari si comunicate fara acoperire in realitate.
        • +11 (15 voturi)    
          Firea era la tv (Vineri, 23 aprilie 2021, 13:57)

          paonipao [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

          pentru a se lauda cu maretele realizari, ea nu s-a luptat nici cu mafiile nici cu hotii din contra chiar a fost parte din mafia de Voluntari.
          Repet, Clotilde cu asta trebuia sa inceapa...cu inchiderea robinetului de bani!
          In orasele pe care corect le-ai exemplificat nu a fost vorba de mafii si de interlopi ca la Bucuresti!
          Timisoara de ce nu este pe lista...?!
          Pentru ca si acolo au existat exista mafie si interese transpartinice!
          Orasele mentionate au un mare avantaj...populatia nu a votat majoritar ciuma rosie ci oameni care s-a adeverit ca sunt profesionisti, cinstiti si gospodari!
          • -11 (17 voturi)    
            si de unde sunt acei primari? (Vineri, 23 aprilie 2021, 14:20)

            Roman_Cetatean [utilizator] i-a raspuns lui paonipao

            iti zic eu:liberali. Da, din PNL. Din aceia cu care Clotilde se lupta si la Primaria S1 de cand a venit.
            Oare de ce aceiasi oameni , acelasi partid, sunt buni in Transilvania si nu mai sunt buni la S1, doar pt ca e USR acolo? Nu vedeti ca pe unde sunt sunt numai in stare de conflict - si la S1 si la Timisoara?
            si Ciucu de ex la S6 procedeaza precum Clotilde. diferenta e ca el nu posteaza in fiecare zi cum mai da lovituri naprasnice mafiilor, interlopilor, oligarhilor, securistilor, borfasilor, bla bla bla ...zi de zi, picatura chinezeasca, aceeasi litanie. Nu. Scrie despre initiative, proiecte, licitatii, etc . Fara atata galagie si zgomot mediatic.
            Ce refuzati voi, talibanii pluseristi sa vedeti e ca tot acest circ mediatic si zgomot oboseste si chiar streseaza si enerveaza. si VV a picat in aceeasi capcana, mult zgomot, tam tam , prea putin vorbit despre proiecte, actiuni concrete.
            Si CA si altii nu mai sunt in campanie, de voie, de nevoie trebuie sa guverneze cu altii si sa se inteleaga. A te intelege si negocia nu inseamna sa te si faci partas la furturi si tunuri.
            • +4 (8 voturi)    
              Primarii (Vineri, 23 aprilie 2021, 17:47)

              paonipao [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

              din orasele transilvanene ce au reusit sa schimbe
              fata oraselor cu fonduri europene sunt in mare
              parte din
              PNL, sunt ardeleni gospodari si au avut cateva mandate
              la rand sa poata demonstra si sa-si duca la bun sfarsit proiectele incepute.....pe cand la Bucuresti
              primarii PNL nu sunt ardeleni si avem chiar exemple de primari PNL ce erau parte din mafie si chiar au fost condamnati pentru mita si trafic de influenta
              si atunci nu era USR pe acolo sa va strice voua pnl-istilor ploile!

              Iti mai aduci aminte de Andrei Chiliman tot de la sectorul 1 condamnat, Cristian Poters de la sector 6 condamnat....astia doar in Bucuresti
              . Mai sunt si alti primari PNL condamnati in Bragadiru, Predeal, Bacau, Baia Mare, Simleu Silvaniei, Pascani, Ramnicu Valcea, Zalau, fara sa-i mai pun si pe cei din PDL care au ajuns tot in PNL, si altii in comune.

              Cetatene roman ai putea sa dai exemplu un oras cu primar USR condamnat?!

              Ai putea sa dai exemplu de primar PNL din Moldova sau Muntenia care sa fi schimbat cu adevarat fata oraselor pe care le conduc?!

              Primarii USR+ dupa curatenia interna obligatorie pe
              care trebuie sa o faca (pentru ca asa au promis
              alegatorilor) vor dovedi in primul rand ca sunt
              onesti si chiar am incredere ca vor face proiecte importante si vor schimba in bine fata oraselor
              unde au fost alesi.

              PNL-istilor nu uitati ca ati fost partenerii ciumei rosii in USL, lasati vreala si peroratiile ieftine si inutile si apucati-va sa va faceti curatenie in propria batatura, lasati traficul de influenta, si interesele meschine ce va anima pe multi dintre voi si abia dupa aceea o sa vedti ca si USR+ va avea o alta abordare fata de voi!
              • 0 (0 voturi)    
                damn ...cucking (Sâmbătă, 24 aprilie 2021, 7:42)

                persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui paonipao

                right!
            • +2 (4 voturi)    
              Asta cu de care partid tin ... (Vineri, 23 aprilie 2021, 18:19)

              Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

              ... e praf in ochii prostilor. PNL e doar PSD de rezerva, sub acoperire, in cea mai mare parte. Daca vrei sa vezi cat de cat limpede, uita-te la oameni, nu la partide.

              Politica e arta compromisului - cea mai imorala dintre ocupatiile pe care si le poate asuma cineva, in societatea actuala. Doar atat, ca daca nimeni nu face politica, nu se intampla nimic. Asa ca in politica intra o singura categorie de oameni - cei cu stomac tare. Acuma, la ce-si folosesc stomacul difera de la om la om. Unii, chiar daca se balacesc toata ziua in noroiul care-i politica romaneasca, incearca sa faca ce-s pusi acolo sa faca. Altii isi baga picioarele si-s pusi doar pe capatuiala. Da' monopol pe vreuna dintre directii n-are nici un partid.

              De-aia e important ca atunci cand mergi la vot sa te informezi pe cine are pe liste fiecare partid. Daca votezi partidul, cam votezi cu ochii inchisi.

              Acuma, mai la subiect, Clotilde Armand a mostenit un sector atat de inecat de gunoi, de ilegalitati in primarie, de neregularitati in acte, de angajati cretini de-a dreptu' in primarie, ca si daca curata o parte mare a gunoiului, abia dac-o sa se vada ceva, din exteriorul primariei. Sa critici in ce directie merge si unde are sanse sa ajunga fara sa te uiti de unde pleaca e cam prostie.
  • +28 (34 voturi)    
    Da, unii își matură curtea! (Vineri, 23 aprilie 2021, 10:52)

    mr_mojo [utilizator]

    Prin Bucuresti oricum asta e o știre extraordinară.
    Iar faptul ca primarul nu are un sclav care face asta (cum au și unii oameni obișnuiți prin capitală care sunt rupți de lene sau fițe - adică majoritatea) e încă o știre bonus.
  • -20 (26 voturi)    
    Ideea centrala din titlul articolului din EVZ (Vineri, 23 aprilie 2021, 11:33)

    adi_69 [utilizator]

    nu era ca matura, ci ca are un "palat" de 4 milioane de euro. Sau numai cand se filma palatul lui Dragnia era bine...
    • +17 (21 voturi)    
      Il are de la stat? (Vineri, 23 aprilie 2021, 11:55)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui adi_69

      Dragnea il are de la stat.
      Prucepi diferenta? :)
  • +13 (17 voturi)    
    Palat de patru milioane (Vineri, 23 aprilie 2021, 12:06)

    Bolovanu2 [utilizator]

    Stiri de caca, jurnalisti de caca. Si daca era de 10 mil ca la Becali sau de 100 mil ce ? I-a castigat ca Director la Apele Romane sau Inspectorat in constructii ?.
    Mass media arunca cu noroi , linsaj politic, scandal. Atata stie asta vinde.
    Sa nu uite jurnalistii EVZ si Antena 3 si altii in "nimicnicia lor" ca dna e absolventa de MIT . Stie cineva cum se intra la MIT ? Stie cineva ce a produs MIT ? cautati pe wikipedia.
    Prosti dar multi ce sa facem
    • -11 (17 voturi)    
      4 ani la Distrigaz se pun? (Vineri, 23 aprilie 2021, 12:52)

      adi_69 [utilizator] i-a raspuns lui Bolovanu2

      Intreb pentru un prieten.
      • +6 (8 voturi)    
        4 ani la Gaz (Vineri, 23 aprilie 2021, 14:38)

        Bolovanu2 [utilizator] i-a raspuns lui adi_69

        Fratele rosu de la est te roaga sa nu mai bagi soparle fara aprobare. Ne pleaca angajatii de la Gazprom, auzi un milion pe an la Distrigaz, ce dreaq !
        Un prieten mi-a zis sa-ti zic
      • +4 (6 voturi)    
        Se pun (Vineri, 23 aprilie 2021, 15:34)

        jijiman [utilizator] i-a raspuns lui adi_69

        Sigur ca se pun, dar Apele Romane si Inspectoratul de Stat in Constructii sunt structuri bugetare, iar Distrigaz (mai nou GDF Suez) este o companie privata. So, what's your point?
        Alta intrebare! Pentru un prieten, evident.
      • +4 (4 voturi)    
        Da' faptul ca Distrigaz ... (Vineri, 23 aprilie 2021, 18:35)

        Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui adi_69

        ... e firma privata, cu actionariat 99.9% francez, care n-are nimic cu statu' roman in afara de faptu' ca opereaza o retea de distributie de gaz situata in Romania, se pune?

        Da' faptu' ca inainte de Distrigaz Sud a lucrat la Airbus, in echipa de management pentru dezvoltarea lu' A380, se pune? Sau ca dupa ce-a lucrat la Distrigaz Engie a luat-o cativa ani sa sefeasca partea de inovatie in tot grupul, pe toata Europa, la Paris, se pune?

        Da' ca dupa Engie a fost angajata de o firma de consultanta si dezvoltare de infrastructura (sosele, aeroporturi, retele de alimentare cu apa, centrale nucleare, chestii de-astea) cu afaceri europene de peste un miliard anual, pusa sefa peste toate activitatile firmei din Romania si Bulgaria, se pune?

        Da' faptu' ca matale pui intrebari cretine, fara sa ai habar despre ce vorbesti, si fara sa te sinchisesti sa te informezi, se pune?
    • -5 (7 voturi)    
      MIT (Vineri, 23 aprilie 2021, 17:05)

      atc [utilizator] i-a raspuns lui Bolovanu2

      Las-o jos cu "absolventa MIT" "Master of science" la MIT n-are nici o legatura cu absolvirea prestigioasei institutii.
      • +5 (5 voturi)    
        Matale cre' ca n-ai vazut vreodata ... (Vineri, 23 aprilie 2021, 18:50)

        Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui atc

        ... pe dinauntru vreo universitate, daca e sa judec dupa afirmatia asta.

        Master of Science nu se acorda fara sa ai inainte, de la aceeasi universitate sau de la alta, agreata, un Bachelor of Science. Bachelor of Science si l-a facut la Ecole Generale de Paris (intre timp redenumita), la vremea ei cea mai prestigioasa universitate franceza.

        Ca dupa Bachelor of Science sa capeti Master of Science tre' sa urmezi un numar de cursuri si sa dai un numar de examene. Fiecare universitate, in limitele impuse de legislatia si reglementarile din fiecare tara, formuleaza altfel cerintele pentru absolvire. In SUA, in mod tipic, iti alegi parte din materii, doar unele fiind obligatorii, fiecare materie fiind creditata cu un numar de puncte, pentru absolvire fiind necesara promovarea examenelor la un numar de materii, obligatorii plus optionale, care sa acopere un punctaj minim. Clotilde Armand n-a facut un singur master la MIT, a facut doua: tehnologie si politica si inginerie oceanica. (Stiu ca suna exotic, da' acuma na, prin alte parti de lume stiinta e ceva mai avansata si sistemul educational mai adaptat la necesitatile economiei decat la noi.) Si-n timpul asta a mai si lucrat ca asistent universitar.

        Sa afirmi ca Master of Science n-are nici o legatura cu absolvirea e o tampenie cat China. N-ai cum altfel sa capeti titlul decat daca urmezi cursurile si dai examenele corespunzatoare.

        Clotilde Armand are foarte probabil mai multe zile de examen decat ai matale de scoala. Asa ca leaga-te si matale de ceva ce pricepi. De ex. zi si tu ca nu se pricepe la manele, si-atunci te cred.
      • +1 (1 vot)    
        MITica (Vineri, 23 aprilie 2021, 19:31)

        Bolovanu2 [utilizator] i-a raspuns lui atc

        Draga atc.
        Universitatea este un loc unde se fac studii superioare si nu inferioare. Mie drag rau de analfabetii de pe aici. Dar sunt multi.
  • -12 (14 voturi)    
    De unde a avut bani de vila? (Vineri, 23 aprilie 2021, 15:26)

    AndyXXX [utilizator]

    4 milioane de Euro?? Cati demnitari din Franta ei natala au vile de 4 milioane de Euro?? De unde ai cucoana banii astia asa multi??
    • +3 (7 voturi)    
      @Andyxxx (Vineri, 23 aprilie 2021, 18:17)

      paonipao [utilizator] i-a raspuns lui AndyXXX

      Cei carora le-a placut cartea si au fost in stare
      sa studieze pe la scoli si universitati de elita au
      avut si sansa sa culeaga roadele muncii lor...
      si sa nu faca avere prin furt smenuri si trafic de infuenta!
      Sunt oameni pe lumea asta care ajung sa castige
      bani multi doar din munca si capabilitati proprii.

      Clotilde Armand a absolvit: Ecole centrale de Paris si Massachusetts Institute of_Technollogy
      (MIT).
      De profesie inginer, Clotilde Armand a lucrat până în 2019 în managementul unor mari companii private (KPMG România, Airbus, Distrigaz Sud, Engie, Egis România) la Boston, Hamburg, Toulouse, Paris și București.

      Daca esti lenes, prost si cu gura mare ai sanse
      zero sa te imbogatesti...excluzand cazul cand
      poti deveni un politician corupt si hot!
    • +1 (5 voturi)    
      Din munca (Vineri, 23 aprilie 2021, 18:52)

      Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui AndyXXX

      Daca te oboseai sa vezi ce slujbe a avut inainte sa intre in politica, pricepeai ca n-a stat niciodata cu mana intinsa. A avut tot felul de slujbe de sef in firme care fac afaceri de miliarde, cele mai multe si mai banoase in strainatate. La nivelul ala, probabil ca doar ce-a castigat intr-un an ii ajungea pentru casa din Bucuresti.

      Da' de ce sa te chinui matale sa dai acolo un click pe google, cand poti sa dai fiere pe gura?
  • +8 (10 voturi)    
    EVZ a "evoluat"... (Vineri, 23 aprilie 2021, 16:38)

    Olyx [utilizator]

    de la cripto-comunistul I.Cristoiu cu stirea senzationala cu gaina care a nascut doi pui vii la "mizeriile" kaghebisto-politice ale actualului proprietar cripto-securist D.Andronic, inculpat si condamnat in dosarul mega escrocheriei de la Ferma Baneasa...Ce "frumusete" de drum...!!!